Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza stabilna wersja AsteroidOS. Czy system ma szanse konkurować z Wear OS?

Pierwsza stabilna wersja AsteroidOS. Czy system ma szanse konkurować z Wear OS?

Ta_Monika 21 Maja 2018 00:15

2 1

asteroidos system1

Florent Revest zaprezentował pierwszą, stabilną kompilację AsteroidOS. I chociaż rozkwit alternatywnych wersji oprogramowania mobilnego mamy chyba już za sobą, sam opis ROM-u brzmi zachęcająco. Asteroid obsługuje dużą liczbę inteligentnych zegarków, w tym LG G Watch, LG G Watch Urbane, LG G Watch R, Asus Zenwatch 1, Asus Zenwatch 2, Asus Zenwatch 3 i Sony Smartwatch 3.

Na razie obsługiwane są raczej starsze zegarki, które nie mogą mieć aktualizacji do Wear OS, wydawca jednak potwierdza rychłe rozszerzenie tej listy. Na start wprowadzono 20 wersji językowych, Polski nie jest dostępny bezpośrednio ale wersja tłumacza online do AsteroidOS zawiera już pełne, polskie tłumaczenie menu.
Kompilacja "zapewnia wszystkie potrzebne funkcje (...): powiadomienia telefoniczne, budzik, kalkulator, pilot zdalnego sterowania muzyką, ustawienia niestandardowych, stoper, timer, aplikacja z prognozą pogody". Instrukcję instalacji oraz pozostałe przydatne informacje znajdziecie pod tym adresem.

Zobacz: Florent Revest planuje wydać smartwatcha z Asteroid OS Zobacz: Asteroid OS przyszłością smartwatchy?

Źródło tekstu: asteroidos.org, wł     
Źródło zdjęć: svetandroida.cznull

w sumie: 1
  • 0

    1. ~astarte_corp  2018-05-21 07:11:12  host: user-94-254-246-19.play-internet.pl

    I będzie tak funkcjonalny jak tandetne chińskie namiastki smartwachy, bez dostępu do aplikacji, bez dostępu do funkcji, ot taka proteza, która przedłuży dogorywanie starego modelu... Już nieraz bawiono się w customromy przedłużające życie sprzętu. O pół roku? O rok? W końcu i tak producent odcinał niewspierane API i można było go używać jako przycisk do papieru

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet