Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza Nokia z aparatem 12 Mpix dopiero w przyszłym roku?

Pierwsza Nokia z aparatem 12 Mpix dopiero w przyszłym roku?

LuiN 30 Czerwca 2009 19:51

0 0

Podobnie jak Samsung, Sony Ericsson i LG, Nokia również zaprezentuje telefon z aparatem fotograficznym 12 Mpix. Według nieoficjalnych informacji, które wyciekły od producenta optyki, firmy Carl Zeiss, 12-megapikselowa Nokia zostanie zapowiedziana w 4Q2009.

Od zapowiedzi telefonu, do jego wejścia na rynek upływa w przypadku topowych pozycji Nokii zwykle kilka miesięcy. Pierwszy telefon Nokii z aparatem 12 Mpix pojawi się zatem na rynku nie wcześniej niż w pierwszym kwartale 2010 roku.




Aby nowa Nokia dogoniła rywali konieczne jest nie tylko zwiększenie ilości megapikseli, ale też zastosowanie zminiaturyzowanej, wysokiej klasy optyki. Nokia N86 8MP nie zaoferowała lepszej jakości zdjęć niż te z Samsunga i8510 INNOV8, który trafił na rynek prawie rok przed N86 8MP.

Biorąc pod uwagę, że Samsung już szykuje się do wprowadzenia kolejnego foto-telefonu z aparatem 12 Mpix i 3-krotnym zoomem optycznym, zagraniczne witryny spekulują na temat tego czy Nokia również zdecyduje się na taki ruch. Informacji o planowanym zoomie optycznym nie potwierdza jednak ani Carl Zeiss, ani tym bardziej Nokia.

Źródło tekstu: MobileBurn, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21.  2009-06-30 22:25:25

    "Pierwsza Nokia z aparatem 12 Mpix dopiero w przyszłym roku?" TO STRASZNE! O_o ;)) Jak będzie 12mpix bez solidnej lampy to ja dziekuję, starczy mi 5mpix z ksenonem.

  • 0

    22. ~Prezes banku  2009-06-30 22:28:55  host: public63666.xdsl.centertel.pl

    Jak zwykle Nokia ma spore tyły. Ostatnio coś ta firma traci kondycję i nie wprowadza nic innowacyjnego

  • 0

    23. ~User  2009-06-30 22:39:31  host: g3-69.md4.pl

    @20 Szybciej pojawi się chyba lustrzanka z wbudowanym telefonem :)

  • 0

    24. ~  2009-06-30 22:46:50  host: bmv17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Popierameram na nic megapiksele jak nie ma optyki, mam osobiscie olympusa z matryca 3 mp i robi lepszej jakosci zdjęcia niż 5 mp w n82, jedyne co robi wrażenie to mielkość aparatu w obu przypadkach

  • 0

    25.  2009-06-30 23:13:50

    Ja mam samsunga g810 5mpix z ksenonem i robi super zdjęcia.Ale trzeba umieć z niego korzystać.Pozdrawiam.

  • 0

    26.  2009-06-30 23:21:11

    Powiedzmy sobie szczerze - N82 to dalej optymalny wybór. Mam ją od lutego 2008 r. i szczerze powiedziawszy na rynku nie pokazało się nic nowe,o mogłoby mnie jakoś szczególnie zauroczyć.

  • 0

    27.  2009-06-30 23:25:55

    A co do krytyki jakości zdjęć N86 - nie jest moim zdaniem wcale tak źle o czym świadczy test allaboutsymbian http://www.allaboutsymbian.com/reviews/item/Camera_group_test_No kia_N86_8MP_N97_N82_and_Samsung_I8510.php

  • 0

    28.  2009-06-30 23:35:40

    Producenci mamią nas megapikselami,stale zwiększając ich wartość,bo tak najłatwiej i najtaniej.Szkoda,że z równym zapałem nie wprowadzają poprawy jakości obiektywów i nie śpieszą się z wprowadzaniem do komórek mechanicznych migawek,zamiast elektronicznych.Te ulepszenia mają największy wpływ na jakość zdjęć,ale też sporo kosztują,dlatego prawie się o nich nie mówi...

  • 0

    29.  2009-06-30 23:36:52

    sorry za literówki :)

  • 0

    30.  2009-07-01 00:23:34

    Współczuje tym, co "lecą" na te tanie chwyty... Właśnie jestem na etapie kupowania aparatu i zaawansowany kompakt oferuje 9.1 (Sony HX1) do 12 mpx (np. Olympus SP-590) i to nie pixele dają jakość zdjęcia a w pierwszej kolejności szkła obiektywu... Telefon powienien mieć dobre makro do zrobienia szybkiej fotki dokumentów, notatki czy wizytówki i max 3 mpx... Ale niech naiwni płacą po 2 tys. za telefon tylko dlatego, że z tyłu będzie miał nalepkę 12 mpx, a matryca będzie wielkości główki od szpilki, gdzie po włączeniu zdjęcia na kompie jakość i szumy będą jak przy ISO 3200...

  • 0

    31.  2009-07-01 00:29:41

    mix może i być 100, ale co z tego jak matryca do dupy jest ;)

  • 0

    32. ~  2009-07-01 06:46:12  host: chello089074167149.chello.pl

    Ja mam w telefonie aparat VGA i mi wystarczy. A jak chcę robić fotki mam cyfrówkę 8 mpx. ;)

  • 0

    33.  2009-07-01 08:48:11

    Ja bym wolał, żeby ktoś zrobił telefon, który może nie posiadać aparatu w ogóle, ale miał mp3 i sensowną baterię, która wytrzyma więcej niż tydzień, bo bywając często w rozjazdach, muszę podłączać się na dworcach i kawiarniach do ładowania. A swoją drogą to tak jak pisali tu już moi przedmówcy: ilość mpx wcale nie gwarantuje lepszych zdjęć.

  • 0

    34.  2009-07-01 09:19:26

    No to poczekajmy na Nokię E52 i zobaczmy na ile deklarowany czas czuwania pokrywa się z rzeczywistym.Sam jestem nim bardzo zainteresowany...

  • 0

    35. ~jadźka  2009-07-01 10:33:26  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    Inicjatorem telefonów z dużą ilością pixeli w aparatach było chyba LG , jako pierwsi wypuścili na rynek model LG Renoir z 8Mpix za co model dostał nagrodę fotoaparatu 2008.

  • 0

    36. ~xavi  2009-07-01 10:45:25  host: lu-77-223-207-232.hypnet.pl

    *toms, to tak jak ja, też nie mogę się doczekać na ten model!

  • 0

    37. ~  2009-07-01 13:16:24  host: t08-02.opera-mini.net

    @35 Z tym ze w LG na oko jest do tego jakas optyka, nie wnikam czy dobrej jakosci bo sie nie bawilem. Podejrzewam ze jednak nienajgorsza skoro trzymaja cene a nie ma OS. Czyms trzeba przyciagac klientow.

  • 0

    38.  2009-07-01 13:25:00

    @37 jako pierwszy producent mozna pozwolic sobie na wyzsza cene nawet jezeli nie bedzie w tym odzwierciedlenia jakosci.

  • 0

    39. ~  2009-07-01 14:39:03  host: t08-02.opera-mini.net

    @38 Ale jesli jakosc okaze sie rozczarowujaca to cena szybko zleci (poczta pantoflowa), a srednia cena LG wzrosla rok do roku o ponad 40%. Jak zrobia cos z systemem to potestuje.

  • 0

    40. ~  2009-07-03 17:46:49  host: ip-94-42-25-168.multimo.pl

    Szaleństwo 12 mpx to nawet za dużo dla lustrzanki. Dla zdecydowanej więksości amatorów wystarczy 2 mpx, choć oni sami o tym nie wiedzą.

Dodaj swoją opinię