Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza Nokia z Androidem już w tym miesiącu

Pierwsza Nokia z Androidem już w tym miesiącu

LuiN 11 Lutego 2014 09:46

10 1

nokia x The Wall Street Journal poinformował, że jeszcze w tym miesiącu Nokia zaprezentuje swój pierwszy smartfon z Androidem, model Nokia X.






Podobnie jak androidowa linia tabletów Amazonu, Nokia X trafi na rynek bez obsługi Google Play. Zamiast tego dostaniemy pakiet aplikacji od Microsoftu i Nokii. Interfejs urządzenia będzie zbliżony do tego w Windows Phone.

Nokia X bazuje na dwurdzeniowym Snapdragonie 200, ma dwa gniazda na kartę SIM, 4-calowy ekran WVGA (480 x 800 pikseli), 4 GB wbudowanej pamięci i 512 MB pamięci RAM. Cena telefonu będzie zbliżona do cen modeli z linii Asha.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | nokia x

w sumie: 38
  • 1

    21.  2014-02-11 11:47:47

    @13 Być może chcą narazie sprawdzić jak takie rozwiązanie się sprawdzi małym nakładem finansowym. Opracowanie flagowca wraz z oprogramowaniem na najlepszych podzespołach to nie były by takie tanie rzeczy i nie chcą ryzykować spektakularną wtopą.

  • -3

    23.  2014-02-11 11:56:30

    @22 ja rozumiem stres, skołatane nerwy, odstająca od rzeczywistości E52 w kieszenie z tęsknoty za starymi dobrymi czasami, ale żeby zaraz tak personalnie obrażać, nieładnie...

  • 0

    24. ~rough  2014-02-11 12:21:23  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    dlaczego moderator nie usuwa takich gimnazjalnych trolli jak @22,@24??? Jak wchodzę na jakiś portal i widzę takie gimnazjum to mam odruch natychmiastowego wyjścia stąd

  • 0

    25. ~rough  2014-02-11 12:22:35  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    ooo :) OK już usunął

  • 1

    27.  2014-02-11 12:28:28

    Wprawdzie zdjęcie poglądowe ale widać że dual sim. Ciekawe jak będzie w finalnej wersji, bo jeśli cena ma być na poziomie linii Asha to zapowiada się ciekawa oferta.

  • -1

    28. ~asde  2014-02-11 12:47:36  host: eqe158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cos mi sie wydaje, ze Nokia strzela sobie w kolana, i to nie w jedno, a w dwa....

  • -1

    29. ~qaz  2014-02-11 12:48:34  host: eqe158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Swoja droga, jesli chcialbym udostepnic moja Androidowa apke posiadaczom Nokii z Androidem, to do jakiego sklepu musze ja dodac (jesli te Nokie nie beda mialy sklepy googla)?

  • 0

    30. ~Goral  2014-02-11 13:01:28  host: 212.160.172.70

    Ooo jaki absurd :( Raz że nawet najtansza chińszczyzna ma teraz już google play (dyskwalifikacja Nokii przez w miarę ogarniętych kupujących murowana), a dwa - co za sens robić UI a'la kafelki skoro grupa docelowa właśnie z powodu uczulenia na kafelki może szuka czegoś innego ? Co to ma niby być ? Zamknięty ekosystem w ramach androida ? Alternatywa dla windows wyglądająca i działająca jak windows ??

  • 2

    31. ~tata  2014-02-11 13:22:16  host: apn-5-60-148-220.dynamic.gprs.plus.pl

    Noki ktora znalismy juz dawno nie ma.

  • -4

    32.  2014-02-11 13:53:06

    Może tym razem dojdziecie do wniosku, że to nie przez Elopa Nokia padła...?

  • 0

    33.  2014-02-11 15:44:23

    Nokia nie sprzedała m.in. swojego działu badawczego i działu map here. Oba te działy przynoszą Nokii znaczne dochody. W laboratoriach leżą całe linie Nokii z Androidem, czekające na wypuszczenie na rynek. Coś mi się zdaje, że Nokia zrobiła świetny interes pozbywając się fabryk i ludzi (koszty!), a jednocześnie nie pozbywając się patentów (wartość=majątek!). W tym momencie mogą produkować jakie chcą telefony, a produkcję outsourcować do Azji.

  • 0

    34. ~roman  2014-02-11 16:06:45  host: 89-75-56-147.dynamic.chello.pl

    A mi tam podoba się ten pomysł. Nokia kombinuje i dobrze, może coś ciekawego z tego wyjdzie.

  • 1

    35. ~adaswrr  2014-02-11 19:49:05  host: ip4daaebf7.direct-adsl.nl

    Niedawno kupiłem sobie iphone 4 na próbe i chyba wracam do mojej n8:) Niepotrzebuje tryliarda apek, a sprawnie działającego telefonu w którym bateria nie pada po kilkunast godz., jeszcze jakieś egzotyczne wejście zamiast usb, itunes, średni aparat... Nokia trochę zamulona, ale to da się przeżyć. Jak dla mnie dużo bardziej praktyczna jako telefon/urządzenie mobilne.

  • 0

    36.  2014-02-11 20:41:44

    Zaletą Androida jest bogaty Google Play, więc sukcesu nie będzie.

  • 0

    37. ~  2014-02-11 20:50:50  host: user-94-254-133-147.play-internet.pl

    Na bank będzie można sobie dograć gapps-y przy modyfikacji ROM-u, ale to mała skala. Też bez google play nie wróżę większych sukcesów.

  • 0

    38.  2014-02-11 21:55:24

    Właśnie, czy coś wiadomo o gappsach ? ;-) Na xda już pewnie pracują na tym tematem.

  • 0

    39.  2014-02-11 21:57:19

    Jak będzie na nokię CM11 to nokia ma szansę sprzedać kilka sztuk tego badziewia.

  • 0

    40.  2014-02-11 23:14:10

    @39 Zdecydowanie więcej niż kilka. @15 Po aferze Snowdena, to taka Nokia z MeeGo byłaby rozchwytywana (pomijając możliwość doinstalowania linuksowych pakietów dodatkowo chroniących system) przez klientów biznesowych i polityków (np. przypadek kanclerz Merkel). Możliwe też, że powstałby model na którym można by uruchamiać/instalować różne systemy. Ale niestety to musiałoby dziać się 4-5 lat temu, a nie teraz.

  • 0

    41. ~Darek  2014-02-12 09:14:47  host: apn-46-169-70-24.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo ciekawe co nam Nokia zaprezentuje. To moze byc Android w zupełnie innej formie, innej niz to co do teraz znamy.

  • 0

    42. ~hudezz  2014-02-13 02:09:19  host: CPE788df7b1d463-CM788df7b1d460.cpe.net.cable.rogers.com

    @36 i @37 google play to aplikacja do odtw muzyki, sklep nazywa sie play store.

Dodaj swoją opinię