Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza Lumia z logiem Microsoftu

Pierwsza Lumia z logiem Microsoftu

orson_dzi 3 Listopada 2014 16:46

7 3

lumia rm 1020 W sieci pojawiły się informacje na temat pierwszej Lumii bez loga Nokii. Będzie to sprzęt dla mniej wymagających użytkowników.

Model o kodowej nazwie RM-1090 będzie najprawdopodobniej ulepszoną wersją popularnej Lumii 530. Ekran w nowym smartfonie ma urosnąć do 5 cali i otrzymać rozdzielczość 540 x 960 pikseli, aparat o rozdzielczości 5 Mpix z diodą doświetlającą i będzie obsługiwać dwie karty SIM. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Windows Phone 8.1, a napędzać będzie go czterordzeniowy Snapdragon 400 w parze z 1 GB pamięci RAM.




Przypuszczalna cena oraz zbliżona data premiery nie są jeszcze znane.

Zobacz: Microsoft Lumia już oficjalnie

Źródło tekstu: techno-labs; wł     

w sumie: 24
  • 0

    5. ~qwe  2014-11-03 17:13:04  host: 77-254-243-133.adsl.inetia.pl

    prędzej następca 630

  • 1

    6.  2014-11-03 17:23:27

    A wiadomo jak będą wyglądać nowe loga?

  • 0

    7. ~  2014-11-03 17:32:05  host: dct209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy będzie napis Nokia czy Microsoft to i tak wiadomo że to samo w środku, czyli na ogół niezbyt dobry telefon... Ech gdzie te Nokie sprzed lat co miały wszystko...

  • 0

    8. ~pabloki  2014-11-03 18:02:09  host: 37.31.70.76.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    wiecie kiedy jakieś premiery prostych telefonów od byłej nokii bez androida czy wp? niebawem potrzebuje 3 proste nowe ale chciałbym by były to jakieś nowości.

  • 0

    9. ~r  2014-11-03 18:06:35  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Gdzie te nokie sprzed lat, które miały intuicyjny w porównaniu z konkurencją soft, o klasę lepsze wyświetlacze i kilka klas lepsze baterrie. Ale to już było, i nie wróci więcej... Trochę żal, kto by pomyślał, że nokia zniknie z rynku. W życiu bym nie pomyślał 10 lat temu.

  • 0

    10. ~1  2014-11-03 18:07:16  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    #8: była niedawno premiera nokii 130

  • 0

    11. ~pabloki  2014-11-03 18:09:30  host: 213.158.221.213

    @10 chciałbym coś takiego w stylu ukatrupionej linii asha.

  • 1

    12. ~Misiek  2014-11-03 18:23:17  host: 89-70-84-249.dynamic.chello.pl

    Mi by się marzył następca 9300 a nie taka Lumia.
    Wiem, dobrych telefonów marki Nokia już nie będzie. Ciekawe kiedy tę niszę ktoś zagospodaruje. Znam człowieka (prezes jednej z bardzo ważnych firm w Polsce), który kupił sobie zapas Communicatorów, bo nowych już nie dostanie. Znam drugiego, który ma w zapasie CZTERY sztuki E72. Żaden z nich nawet nie spogląda w stronę Microsoftu, Apple'a ani Google;a.

  • -1

    13. ~  2014-11-03 18:37:56  host: abwv145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pojawil sie informacje na temat pierwsze lumii - i juz wiadomo, czyj to belkot.

  • 0

    14. ~  2014-11-03 19:49:26  host: elp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 zależy do czego te proste telefony miałyby być. Bo jeśli tylko do dzwonienia/SMS to taka dzisiejsza niskobudżetowa Nokia wystarczy. Bo jak do czegoś więcej to niestety. Chyba że z jakiś starszych modeli: 6303 Classic, 6700 (uwaga, trochę słaby aparat), E52, E72, Nokia Asha 302 (ten to akurat w miarę dobry nowszy model z HD Voice, 3G i WiFi).

  • 0

    16.  2014-11-03 19:59:43

    14 - 6700 (słabszy aparat) - do jakiego innego porównujesz ten 5-megapikselowy, Twoim zdaniem słaby a moim zdaniem świetny jak na tej klasy telefon, aparat?

  • 0

    17.  2014-11-03 20:01:00

    Słaby aparat to ma E52 akurat. Bardzo słaby nawet - jak na 3 ponad megapiksele ;-)

  • 0

    18. ~  2014-11-03 20:01:11  host: elp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 no na przykład do tego w Nokii 6303 Classic - mimo iż mniej pikseli a robi lepsze i wyraźniejsze zdjęcia, tekstu również. Testowałem oba telefony przed godziną.

  • 0

    19. ~  2014-11-03 20:02:49  host: elp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 E52 ma słaby aparat dlatego że nie ma autofocusa. Natomiast zdjęcia i tak wychodzą lepsze niż w 6700.

  • 0

    20.  2014-11-03 20:06:59

    hmmm... mam oba telefony w domu i mam zupełnie inną opinię. Żona (bo ona go używa), niejednokrotnie ze zdjęć zrobionych Nokią 6700 za pomocą darmowej wersji Fine Readera 9 (sprint to chyba się nazywa) edytowała swoje teksty zawodowe ;-) Nie wiem czy da się to zrobić ze zdjęć zrobionych 6303, ale z E52 jest poważny problem - a ma zdaje się podobnej rozdzielczości aparat?

  • 0

    21. ~  2014-11-03 21:06:31  host: elp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja robiłem 2 godziny temu zdjęcia tekstu Nokią 6700 i tekst był niewyraźny i rozmyty, natomiast moją Nokią 6303 Classic ten sam tekst wyszedł bardzo czytelnie i wyraźnie. Co do Nokii E52 to chodziło mi o porównanie ale normalnych zdjęć a nie zdjęć tekstu.

  • 0

    22. ~  2014-11-04 06:40:09  host: elp121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście chodzi mi cały czas o Nokię 6700 Classic.

  • 0

    23. ~dav  2014-11-04 09:00:22  host: host-52-67.compi.net.pl

    Okropne *** od M$... Mam nadzieje że wkrótce Nokia się odrodzi ze swoimi nowymi smartfonami z Meego lub Androidem

  • 0

    24. ~andy  2014-11-04 11:19:47  host: 94.100.245.136

    kolejna dachówka..... jak chcesz się wybrać na spacer latem do parku to koniecznie musisz kupić do takich telefonów tzw "pedałówkę"

  • 0

    25. ~Staszi  2014-11-04 12:42:58  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Nokia to jeden z najbardziej znanych na świecie "trademarków".

    Jeszcze wróci ;)

Dodaj swoją opinię