Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza komercyjna sieć 3G z HSDPA w Europie

Pierwsza komercyjna sieć 3G z HSDPA w Europie

WitekT 4 Listopada 2005 13:14

0 0

W pierwszym tygodniu listopada O2, Manx Telecom (spółka zależna od O2) oraz Lucent Technologies uruchomiły pierwszą w Europie komercyjną sieć HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) na Wyspie Man.

Sieć UMTS/HSDPA zbudowana przez Lucenta umożliwia Manx Telecom wprowadzenie usług głosowych UMTS oraz nowych, mobilnych usług superszybkiej transmisji danych, takich jak strumieniowe wideo o jakości DVD, szybkie ściąganie dużych plików, w tym muzyki, a także dostęp VPN do sieci korporacyjnych.

To wydarzenie umacnia O2 na pozycji lidera we wprowadzaniu zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych nowej generacji. Komercyjne uruchomienie pierwszej w Europie sieci HSDPA i mające wkrótce nastąpić wprowadzenie usług opartych na IMS dowodzi, że pragniemy dostarczać naszym abonentom najbardziej nowatorskie usługi - powiedział Dave Williams, CTO w O2.
Sieć HSDPA obejmie swym zasięgiem całą wyspę Man, a usługi będą dostępne wszędzie tam, gdzie klienci obecnie korzystają z sieci komórkowej.

Wizja Manx Telecom to świadczenie usług, które wzbogacają życie ludzi - wszędzie, gdzie są i zawsze, kiedy chcą z tych usług korzystać. Nasza zaawansowana sieć na Wyspie Man to przykład ogromnych możliwości, jakie najnowsza technologia oferuje naszym klientom - powiedział Chris Hall, dyrektor generalny Manx Telecom.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni, że pomagamy Manx Telecom w uruchomieniu pierwszych komercyjnych usług HSDPA w Europie. Wierzymy, że nasze kompleksowe rozwiązania UMTS/HSDPA i IMS są najlepsze w branży i że umożliwią Manx Telecom oferowanie usług mobilnych niespotykanych do tej pory w Europie - powiedział Andy Williams, prezes Lucent Technologies w Europie.

Źródło tekstu: Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~radex  2005-11-04 14:21:58  host: host-81-190-242-213.malbork.mm.pl

    zeby nasi operatorzy byli tacy innowacyjni... ale jak widac Polska to jedna wielka dziura i zadupie 100 lat za murzynami ;-)

  • 0

    2. ~  2005-11-04 19:26:16  host: dpk195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Bez przesady. Instalowane obecnie NodeB w Plusie i Erze sa HSDPA ready. Problem polega na tym, ze o ile infra jest to nie ma sluchawek, a karta jest chyba tylko jedna... Troszke o tym: http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051102/ekonomia/ekonomia_a_26.html

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet