Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsza holograficzna rozmowa w sieci 5G

Pierwsza holograficzna rozmowa w sieci 5G

orson_dzi 5 Kwietnia 2017 08:44

9 3

hologram

Koreański operator KT i amerykański Verizon przeprowadziły pierwszą rozmowę w sieci 5G wykorzystując do tego hologram.




Połączenie zostało zrealizowane w paśmie 28 GHz przy wykorzystaniu flagowego produktu KT, który pojawi się w sieci 5G. Koreański operator mocno pracuje nad rozwojem hologramów. Do zrealizowania takiego połączenia potrzebna jest duża szybkość przesyłania danych, a sama rozmowa bardzo mocno obciąża sieć. Dlatego też do wprowadzenia hologramów do użytku komercyjnego niezbędna jest współpraca operatorów z całego świata. Rzecznik KT przekonuje, że jeśli sieć 5G wejdzie do komercyjnego użytku, to hologramy będą jej flagową usługą. Ma to nastąpić już w 2019 roku.

Dzięki hologramom będzie możliwe spotkanie z inną osobą będącą na drugim końcu świata. Rozmówcy będą mogli widzieć siebie nawzajem w trójwymiarowym modelu o rzeczywistych rozmiarach i kształtach. Technologia znana z Gwiezdnych Wojen wydaje się być już coraz bliżej.

Źródło tekstu: KoreaHerald; wł     

Dodaj do:

Tagi: hologram | kt | verizon | 5g

w sumie: 29
  • 2

    10. ~Niki  2017-04-05 09:39:02  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Morvius- nikt tego nie neguje, tylko chodzi o wydźwięk tekstu sugerujący jakoby barierą był brak 5G, a przecież na świetle można już osiągać praktycznie ,,każdą '' przepustowość, ale w news od opów-cóż się dziwić...

  • 0

    11. ~Max2był  2017-04-05 09:53:36  host: 128.199.56.119

    Bzdury jak na spidersweb i antyweb.

  • 0

    12. ~  2017-04-05 10:06:12  host: 212.160.172.84

    skoro nie wierzycie to po co czytacie i odwiedzacie stronę?

  • 0

    13.  2017-04-05 10:17:38

    @12 Żeby w coś nie uwierzyć trzeba najpierw to przeczytać. Odwrotnie się nie da raczej.

  • 0

    14.  2017-04-05 10:25:12

    @11 prawda, natomiast dlaczego jeszcze nie mamy 5G? Kasa. Wiem, że gdyby chcieli pewnie i znalazły by się na wszystko sposoby i rady, nie odnoszę się już bezpośrednio do artykułu tylko własnych wrażeń.

  • 2

    15.  2017-04-05 10:32:27

    A ja powiem Wam tak, gdy na CeBicie prezentowano możliwości LTE, to uczestniczyliśmy w holorgraficznej wideorozmowie z miastem oddalonym kilkaset kilometrów. Było to ponad 5 lat temu.

  • 2

    16. ~  2017-04-05 12:18:55  host: 5.254.65.145

    To będzie tak samo użyteczne jak rozmowy wideo.

  • 2

    17. ~ddd  2017-04-05 12:35:04  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    @ 16

    duuuuużo mniej uzyteczne. Wideo robię z kobietą jak cos do domu kupuję, czego kolor ma znaczenie . Dzwonię i pokazuję. Bez rzutników, praktycznie bez udziału osób trzecich (głos przez słuchawki, obraz na ekranie)

  • 0

    18. ~  2017-04-05 14:04:26  host: 185.137.19.138

    a nie dali ilustracji tej rozmowy?

  • 0

    19. ~Darek  2017-04-05 14:07:09  host: apn-95-41-194-126.dynamic.gprs.plus.pl

    I to jest prawdziwa innowacja ... a nie kolejne wersje tych samych urządzeń. Na razie jest to kosztowne, ale kiedyś komórki też kosztowały krocie, a teraz można je kupić za 80 zł a smartphone za 200-300 zł. Do rozmów wystarczy. jak wystartowali to za bardzo krótki czas stanie się to popularne i bardziej dostępne cenowo .

  • 0

    20.  2017-04-05 15:23:08

    O wow. Niesamowite. Będą tego tak używać jak rozmów video. Może by tak jakieś praktyczne zastosowania?

  • 0

    21. ~  2017-04-05 15:47:34  host: user-46-112-29-90.play-internet.pl

    W końcu hologramy zastąpią te obciachowe wideo rozmowy w Polsce, a nie, zaraz, coś nie tak...

  • 0

    22. ~Niki  2017-04-05 15:54:42  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    @21-chciałeś napisać-oh wait! :-) ja tam widzę tylko zastosowanie do prezentacji modeli przestrzennych

  • 0

    23. ~SeT  2017-04-05 16:06:12  host: 185a5b99c70.greendata.pl

    To tak samo jak rozmowy video.... Miały być rewolucją w sieciach 3g ach i och co to miała być za wspaniała usługa a kto teraz z tego korzysta???

  • 0

    24. ~nick123  2017-04-05 16:55:36  host: 188.146.146.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Siec 5G się nie przyjmie! Tak wysoka czestotliwosc bedzie powodowala ze nadajniki beda musialy byc bufowane bardzo gesto, prawie na kazdej ulicy. Po drugie po co komu na co np. 1Gb/s w telefonie? I tak tutaj waskim gardlem bedzie serwer albo szybkosc zapisu na pamieci telefonu. Lepiej rozbudowywac siec LTE, montowac szybkie radiolinie, dodatkowe sektory (odciazac BTSy), wprowadzac agregacje. LTE jest w zupelnosci wystarczajace.

  • 0

    25. ~do 24  2017-04-05 20:27:42  host: 109.231.1.126.koba.pl

    Są dostępne w sklepach dyski ssd z zapisem ponad 1 gigabajt/s i odczytem 2 gigabajtów/s
    Pamięć w telefonie w S7 160 MB/s zapisu i ponad 400 MB/s odczytu

  • 0

    26. ~gość  2017-04-06 00:33:59  host: public-gprs207912.centertel.pl

    @24 Tak samo mówiono kiedyś o GSMie, mozna pogadać, dobrze słychać, jest wystarczający. Im więcej mikro/pikokomórek tym lepsze pokrycie i praca ich z małymi mocami. Szybkość zapisu jest drugorzędna.

  • 0

    27. ~ja mam  2017-04-06 11:11:03  host: 89-64-169-14.dynamic.chello.pl

    Videorozmowy lecz rozmowca też musi mieć przednią kamerke. Ovzywiscie takze załączony internet.

  • 0

    28. ~^^  2017-04-07 14:02:47  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    haha 5G... a ja w dużym mieście mam zasięg 3G+ H+ czasami E.... sieć Orange - 1-2 kreski...
    prędkości internetu czasami 1 Mbps ......

  • 0

    29. ~Gal Anonim  2017-04-14 08:35:50  host: 31-178-113-228.dynamic.chello.pl

    W założeniach sieci 3G był dostęp satelitarny, komórki miały być gsmsat. Wyszło tylko videocall, których z racji jakości nikt nie używa, a gdyby nie głównie amerykańska budżetówka Iridium już dawno by padło.

Dodaj swoją opinię