Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pielgrzymi ŚDM oblegają krakowskie salony

Pielgrzymi ŚDM oblegają krakowskie salony

orson_dzi 27 Lipca 2016 11:25

18 4

Krakowskie salony przeżywają prawdziwe oblężenie pielgrzymów z całego świata. Każdy, kto chce kupić starter musi go oczywiście zarejestrować.



W Galerii Krakowskiej największą kolejkę można było wczoraj zaobserwować w salonie Orange, w którym czekało ok 80 osób - informuje Dziennik Polski. Automat kolejkowy jako przewidywany czas podejścia do stanowiska wskazywał kolejny dzień. Podobnie wyglądała sytuacja w Śródmieściu. Głównym powodem większych kolejek w salonach Orange jest większa rozpoznawalność marki na świecie. Duże kolejki są też w T-Mobile, z kolei w Play dziennikarze spotkali grupę kilkunastu Ghanijczyków. Salon Plusa świecił w tym czasie pustkami.




Pomimo ogromnych kolejek i długiego czasu oczekiwania pielgrzymi, z dosłownie całego świata, są pozytywnie nastawieni i nie tracą dobrego humoru. Jakby nie patrzeć, muszą oni swoje odstać w kolejce jeśli chcą móc wykonywać połączenia. Zgodnie z wprowadzoną ustawą antyterrorystyczną każdy nowo nabyty numer na kartę musi zostać zarejestrowany.

Operatorzy robią co mogą i wzmacniają obsługę w salonach. Przy stanowiskach stawiają się wszyscy dostępni pracownicy. Opóźnienia w obsłudze wynikają nie tylko z konieczności rejestracji kart. Część pielgrzymów potrzebuje również pomocy w konfiguracji telefonów.

Źródło tekstu: Dziennik Polski     

w sumie: 68
  • 0

    49.  2016-07-27 17:06:26

    I nie chodzi mi o kupno starteta i uruchomienie pakietu, bo to grosze, tylko o zmarnowany czas w kolejce. Dla kilku giga na 3 dni ja bym nie stał kilka godzin. Nawet bym nie szukał salonu

  • 0

    50.  2016-07-27 17:07:03

    Ty nie jesteś w Brazylii ;-)

  • 0

    51.  2016-07-27 17:07:34

    Od kiedy to sztywno trzymamy się tematu niusa drogi wlo?

  • 0

    52. ~elf  2016-07-27 17:07:57  host: abmm87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 Przyjeżdżają grupami i jak mają komunikować się między sobą? Korzystać z roamingu? Ale fakt, operatorzy nie zauważali szansy na zarobek. Takie karty sim powinny być przygotowane przed ich przyjazdem i zarejestrowane na kogoś z organizujących przyjazd, coś jak usługi dla firm.

  • 0

    53. ~  2016-07-27 17:15:51  host: 8.37.231.125

    można było wprowadzić obowiązek rejestracji od 1 sierpnia

  • 0

    54.  2016-07-27 17:16:46

    52 - zapytam w stylu słonecznego - tępaki nie umieją użyć VoIP-a po darmowym wlanie?

  • 0

    55.  2016-07-27 17:17:44

    Ja bym użył zamiast stać kilka godzin. Nawet bym nie szukał salonu ;-)

  • 0

    56.  2016-07-27 17:18:47

    53 - można było? Kto mógł?

  • 0

    57. ~pabloki  2016-07-27 17:27:12  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    można było nie wprowadzać. czechy nie wprowadziły . wielka brytfanna też. ale dostali od kogoś polecenie i wprowaezili ustawe.

  • -1

    58. ~krzysp  2016-07-27 17:32:14  host: user-94-254-179-250.play-internet.pl

    Ciekawe, dlaczego Plus nie promuje swojej oferty, kiedy na ŚDM jego salony świecą pustkami. W końcu infrastrukturę LTE mają najlepszą, a pielgrzymi to głównie transmisji danych potrzebują :)

  • 1

    59. ~pabloki  2016-07-27 17:40:43  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    58 to byłby wielki płacz , oni mają chyba za mały dosył bo ich internet dział wolno.

  • 1

    60. ~krzysp  2016-07-27 17:42:44  host: user-94-254-179-250.play-internet.pl

    ~pabloki: To prawda. Wiele stacji bazowych Plusa nawet w mieście po radioliniach śmiga :)

  • 0

    61.  2016-07-27 17:48:14

    58 - wyszli z założenia, że po co, skoro wszyscy (!) będą korzystać z darmowego wlanu albo staną godzinami w kolejce do salonów Orange?

  • 0

    62. ~pabloki  2016-07-27 17:52:04  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    a jak z tymi 12.000 koszulek dla wolontariuszy co to plus miał je przygotować . coś plus cicho siedzi.

  • -1

    63. ~Arek  2016-07-27 19:20:28  host: 078088028176.dynamic-ra-05.vectranet.pl

    Cóż, zabawna rzecz, ale Plus przygotował bardzo fajną ofertę na te śdm, 11 GB netu to coś, co pielgrzymom przyda się najbardziej... ale cóż, wolą płacić za znane za granicami logo, i tyle...

  • 3

    64.  2016-07-27 19:29:08

    Nawet w Ghanie wiedzą że Plus to porażka

  • 0

    65. ~elf  2016-07-28 17:52:56  host: cgz155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    54 - to wszędzie są darmowe WLAN? Ciekawe.... Pielgrzymi przyjechali do różnych miejscowości, różne miejsca zwiedzają. Potrzebuję się porozumiewać, np zapytać "gdzie jesteś?" Są ludzie którym nie chce się szukać miejsca z darmowym wifi, mi też by się nie chciało.

  • 0

    66.  2016-07-28 18:07:41

    65 - zerknij na dyskusję, zanim zaczniesz zadawać głupie pytania ;-)

  • 0

    67.  2016-07-28 18:09:19

    A najlepiej zapytaj słonecznego ;-)

  • 0

    68. ~elf  2016-07-28 18:23:17  host: cgz155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    67 No przeczytałem, faktycznie, w Londynie doradziłby łowienie ryb w Tamizie :)

Dodaj swoją opinię