Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

msnet 12 Czerwca 2018 18:44

5 2

apple iphone 8 plus Przyszłoroczne iPhone'y będą prawdopodobnie wyposażone w port USB Type C zamiast złącza Lightning - donosi serwis DigiTimes.

Jednym z wyróżników smartfonów Apple'a, czyli iPhone'ów, jest posiadanie złącza Lightning. Służy ono do ładowania urządzenia, a także - w nowszych modelach - do podłączania słuchawek. Niekompatybilność z USB-C sprawia, że właściciel iPhone'a nie może pożyczyć ładowarki i przewodu od znajomego ze smartfonem z Androidem, ponieważ bez odpowiedniej przejściówki nie będzie w stanie z tego skorzystać. Jednak, jak donosi serwis DigiTimes, to się może zmienić.

Zgodnie ze źródłami serwisu DigiTimes, Apple przeprojektowuje ładowarki i związany z nimi interfejs dla iPhone'ów i iPadów następnej generacji. Najprawdopodobniej już przyszłoroczna seria iPhone'ów będzie wyposażona w port USB typu C. Jeśli Apple skorzysta z tego typu złącza, to być może w jego ślady pójdą także inni producenci smartfonów, którzy w wielu modelach wciąż stosują microUSB.




Zobacz: Test telefonu Apple iPhone 8 Plus
Zobacz: iOS 11.4 i problemy z akumulatorem
Zobacz: Schematy nowego iPhone'a potwierdzają potrójny aparat
Zobacz: Apple przewiduje o 20% mniejszą sprzedaż nowych iPhone'ów

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Zdecydowanie tak
72.40%
Raczej tak
4.37%
Raczej nie
2.19%
Zdecydowanie nie
13.11%
Nie mam zdania
7.92%

Wszystkich głosujących: 366


Źródło tekstu: DigiTimes, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone | usb type-c

w sumie: 85
  • 0

    69.  2018-06-13 10:34:28

    wlo - sprawdź PW.

  • 0

    70.  2018-06-13 10:35:48

    67 - To moja Nokia E52 taki komunikat lubi wyświetlac... Np. kiedy podłaczam ją do ładowarki z logo... Nokia - ale o malutkiej wydajności - dedykowanej do słuchawek.

  • 0

    71.  2018-06-13 10:36:45

    toms - mail z powiadomieniem jest...
    Jak się zbiorę to przygotuję przesyłkę ;-)

  • 0

    72. ~Marcin  2018-06-13 10:40:17  host: 178.183.77.126.umts.static.t-mobile.pl

    Oddly, the report doesn't go into specifics regarding whether USB-C will be used on both ends of the iPhone cable, or just the one that goes into the charging brick (or a computer). It's entirely plausible that Apple would switch that end from USB-A over to USB-C while leaving the Lightning port on the other end intact in order to continue reaping the benefits in accessory licensing.

  • 0

    73.  2018-06-13 10:40:21

    68 - jak 10 lat temu każdy telefon posiadał własny model wtyczki ładowarki, to dopiero miałeś radochę. Zazwyczaj wychodzę z domu z naładowanym telefonem w 100%, więc nie ma obawy, że zabraknie energii. A jeśli już, to w kieszeni samochodu mam Powerbanka 15000 mAh i stosowny kabelek ( a nawet dwa - jeden do iPhona, drugi microUSB). Czasami w ten sposób pomagam roztargnionym, którzy zaczynają dzień z rozładowaną baterią...

  • 0

    74.  2018-06-13 10:48:07

    toms - kiedyś to nie było tego problemu. Kiedyś telefonu nie musiałem ładować przez kilka dni ;-)

  • 0

    75.  2018-06-13 10:52:37

    wlo - to prawda. Lubię jednak mieć w pełni naładowaną baterię, trochę na kasy koncie i pełny bak. Nie mówiąc o zdrowiu. Wtedy jest komfort. :-)

  • 0

    76.  2018-06-13 10:52:45

    72 - ciekawe... Ciekawsze tym bardziej, ze już news na ten temat był - o to mocno komentowany! Tu - na Telepolis ;-)

  • 1

    77.  2018-06-13 10:53:54

    toms - ja bym dodał - szczęśliwe i zdrowe dzieci... Niezależnie w jakim sa aktualnie wieku ;-)

  • 2

    78.  2018-06-13 10:59:47

    wlo - jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to reszta będzie na właściwym. Ale to co napisałeś - jak najbardziej! No i kochającą żonę, niezależnie od małżeńskiego stażu.... :-)

  • 0

    79. ~  2018-06-13 11:30:43  host: 193-108-220-93.ip4.wifimax.pl

    78, aaa, to ty jeszcze w panbócka wierzysz? No to objawiłeś się jako przygłup w pełnej krasie.

  • -1

    80. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 11:40:32  host: n12-09-05.opera-mini.net

    79). a niby dlaczego? W Kogos złego nie wierzy. O tobie nikt tak nie mòwi, bo nie wierzysz, tak?

  • 0

    81.  2018-06-13 11:40:43

    79- ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

  • -1

    82. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 11:52:50  host: n27-02-02.opera-mini.net

    toms, Ciebie to zaciekawi:
    nie było w Raju zadnego ,,zatrutego" jabłka
    :-)
    To nie Ewa mu dała. Po prostu zaczèli isć we własnym kierunku i byli niegrzeczni.
    W zasadzie jak mozna winić człowieka, skoro nawet anioły bunt podniosły..?

  • -1

    83.  2018-06-13 11:58:14

    82 - byłeś tam, że tak autorytatywnie twierdzisz "jak było"?

  • -1

    85. ~Niezadowolona Niezgodna  2018-06-13 12:06:31  host: n23-02-12.opera-mini.net

    83). Nie. Wystarczy isć do koscioła, to siè dowiesz
    :-)
    A tak poza tym, to logiczne jest - takie zycie i wolnosć wyboru.

  • 0

    86. ~aaa79  2018-06-13 16:32:47  host: a05-08-03.opera-mini.net

    @79
    500 lat wstecz jak bym ci powiedział że bedziesz rozmawiał nawet 1000 km z inna osobą albo będzie wokół ciebie można widzieć jakieś osoby poruszajace sie, to byś napewno coś niewłaściwego ze mną zrobił.
    A może za następne 500 lat już będziesz miał możliwość kontaktu z Najwyższym . Może naukowcy opracują sposoby, które teraz są nie wyobrażalne - jak wtedy 500 lat wstecz

  • 0

    87. ~jas niezbedny  2018-06-13 21:47:18  host: user-31-174-168-126.play-internet.pl

    A może kartę sim jeszcze by troche zmniejszyli. Zastrzegam nazwę pikosim.

  • -1

    88.  2018-06-13 21:58:37

    @87, jas niezbedny - tylko po co? Przyszłość to karty e-SIM, które już są stosowane między innymi w zegarku Apple Watch 3 generacji.

  • 0

    89. ~małgosia  2018-06-17 10:50:18  host: 77.111.247.74

    Żeby było iNaczej.

Dodaj swoją opinię