Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pięciu największych producentów telefonów w 2Q2008

Pięciu największych producentów telefonów w 2Q2008

LuiN 11 Lipca 2008 12:56

0 0

Kolejne zmiany w pierwszej piątce największych producentów telefonów komórkowych. Motorola spada w rankingu sprzedaży na piąte miejsce, Sony Ericsson stoi w miejscu, LG i Samsung rosną w siłę.



Motorola, która dwa lata temu w tym samym okresie sprzedała 51,9 mln sztuk telefonów, obecnie po kolejnych spadkach sprzedaży osiągnęła wynik zaledwie 22 mln, spadając tym samym na piąte miejsce w rankingu - prognozuje Digitimes.

Prześcignął ją Sony Ericsson, który tak naprawdę jednak niewiele zrobił, po bardzo słabym pierwszym kwartale tego roku. Wielkość jego sprzedaży wzrosła nieznacznie, ale w dalszym ciągu producent jest za LG.




A dystans względem LG stale rośnie. Koreański producent sprzedał o ponad 15% więcej telefonów niż w 1Q2008. W siłę rośnie również Samsung, osiągając 18% udział w rynku. Jego mocnej, drugiej pozycji w rankingu nic obecnie zagraża.

I na koniec Nokia, która od lat okupuje pierwszą pozycję. Względem pierwszego kwartału udział zmniejszył się u niej o 0,5%, jednak przy jednoczesnym wzroście sprzedaży o 4,5 mln sztuk.

Producent Sztuk 2Q08 (mln) Udział 2Q08 Sztuk 1Q08 (mln) Udział 1Q08
Nokia 120 40% 115,5 40,5%
Samsung 48 18% 46,3 16,2%
LG 28,1 9,3% 24,4 8,6%
Sony Ericsson 24 8% 22,3 7,8%
Motorola 22 7,3% 27,4 9,6%

Źródło tekstu: Digitimes, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~mirekb  2008-07-11 13:45:31  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    wysoka pozycja lg dziwi,przy tak zenujacej jajkosci,motka niech wreszcie daje w standardzie aparaty 3,2 minimum i lepsze baterie bo to ich moim zdaniem najwieksze wady,nokie 3310 mam jeszcze i to jedyna nokia jaka mialem,samsung to ładna zabawka i zero funkcjonalnosci,a SE to szwedzki pomysl na zarabianie na joystickach..

  • 0

    6. ~ebi  2008-07-11 13:47:19  host: 167.202.221.228

    Samsung i Sagem to moje ulubione marki. Nokia jest tylko dla dresow.

  • 0

    7.  2008-07-11 14:04:33

    Nokiowiec uzasadnij swoje twierdzeniu,cwaniaczku

  • 0

    8.  2008-07-11 14:05:12

    twierdzenie

  • 0

    9. ~ziomek13  2008-07-11 14:16:01  host: acmh114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NOKIE nie są dla idiotów jak ktos chce sto niepotrzebnych funkcji niech wybierze inną marke.

  • 0

    10. ~hettman  2008-07-11 14:27:12  host: chello089076107024.chello.pl

    ciekawe-korea vs reszta swiata 1:0 . A co z "wojna cenowa" nokii?Czekam na te przeceny nokii a to doopa blada :)

  • 0

    11. ~ziomek13  2008-07-11 14:27:30  host: acmh114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do posiadaczy SE: zobaczcie na ktorym miejscu są wasze gównienka z superwaznymi funkcjami jak kompozytor dzwonkow,deformator i inne kretynstwa ktore są potrzebne jak piąte koło u wozu

  • 0

    12. ~  2008-07-11 14:37:32  host: f96-025.opera-mini.net

    ziomek sam jestes jak piate kolo u wozu na tym swiecie

  • 0

    13. ~jarekt  2008-07-11 16:09:46  host: ebc212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Porownywanie ilosci sprzedanych sluchawek Nokii i SE to jak porownywanie sprzedazy sprzetu grajacego Samsunga i JBL. To prowokacja oczywiscie ale faktem jest, ze HTC wogule nie ma na liscie a robi sprzety lepsze od calej 5 razem wzietej...

  • 0

    14. ~robert  2008-07-11 16:14:28  host: tf218.internetdsl.tpnet.pl

    Do ziomek13: jeśłi wolisz przeplacać za markę to wybierz Nokie, jeśli chcesz kupić coś do szpanu kup Samsunga lub LG. SE są najhbardziej funkcjonalne i multimedialne. Nokia kryje sie z jakością zdjęć za SE. Sam miałem niedawno Nokię 6300 i zmieniłem na SE K770i i teraz nie żałuję.

  • 0

    15.  2008-07-11 16:50:41

    Do robert: a ja miałem k770i i zmieniłem na N73 i nie żałuję :P

  • 0

    16. ~  2008-07-11 17:12:31  host: cbr251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    SE faktycznie robi nienajgorsze zdjecia, zwlaszcza najnowsza zabawka C903, ale standardy wyznacza Nokia. Takze Samsung wypuszcza ostatnio naprawde niezle telefony. Sam czekam na Omnie, bo to bedzie naprawde wypasiony telefon z Windows Mobile :) Ale N95 tez mi sluzyla i nie narzekam, natomiast co do wielkiego SE to musialo tak skonczyc, bo ich telefony byly technologicznie zawsze dwa lata za Nokią i dopiero teraz zaprezentowali telefony nie odstajace funkcjami od konkurtencji, ale to troche za pozno o czym swiadczy piate miejsce w sprzedazy.

  • 0

    17.  2008-07-11 17:14:30

    SONY ERICSSON TO TEŻ DALEKI WSCHÓD.Europa - tylko Nokia.

  • 0

    18. ~ziomek13  2008-07-11 17:16:26  host: aclv4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do robert: do szpanu to sobie kupiłem zegarek Casio a samsungi i lg mnie nie kręcą ,wole przeplacać za Nokie jak to napisałes i nie bede se z tego tłumaczył

  • 0

    19. ~  2008-07-11 17:32:58  host: nat217.and-net.pl

    18: nie bede się z tego tłumaczył

  • 0

    20. ~miro  2008-07-11 20:20:11  host: nat-mi2.aster.pl

    Ja kupuję u operatora więc płacę 1zł więc gdzie przepłacam za Nokię??, zresztą ta całą strona to strona fanów SE, widać to po notowaniach telefonów, żaden inny nie utrzyma się co najmniej przez godzinę na liście bo zaraz serykowcy wkraczają do akcji, szkoda gadać...

  • 0

    21. ~jojo  2008-07-11 21:17:37  host: eew105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja poraz kolejny gratuluje Samsungowi... i trzymam za niego mocno kucki!

  • 0

    22. ~09.09.2009  2008-07-11 21:57:40  host: ehg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No właśnie co z tymi przecenami w Nokii. Niekwestionowany lyyyder 40 % rynku. Potentat jakby nie patrzeć. Potem długo, długo nic. Tak się składa, że kolejnym moim fonem będzie Nokia po przerwie Siemensem wcześniej również Nokia i wynalazki typu Alcatel (bo slużbowy).

  • 0

    23. ~Kowcio  2008-07-13 17:03:29  host: c181-252.icpnet.pl

    Widać, że SE spada na psy. Nic nie robi, żeby się ratować. I dobrze. Teraz niech Samsung wyciśnie z siebie wszystko (z tym problemu nie będzie), a za jakiś czas zobaczymy go jako lidera ;)

  • 0

    24.  2008-07-13 18:20:59

    Ja bym poczekal na ochy i achy do przyszlego roku, gdy bedzie roczne sprawozdanie za 2008r.Wtedy moze okazac sie, ze podzial rynku wyglada zupelnie inaczej :) Aczkolwiek dziwi mnie mocna pozycja LG-telefonow za rewelacyjnych nie maja...

Dodaj swoją opinię