Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Piechociński chce ujawnienia umowy prywatyzacyjnej TP

Piechociński chce ujawnienia umowy prywatyzacyjnej TP

WitekT 11 Maja 2005 10:38

0 0

Umowa prywatyzacyjna Telekomunikacji Polskiej powinna zostać ujawniona - uważa przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Janusz Piechociński z PSL.

W najbliższym czasie treścią umowy prywatyzacyjnej TP będą się zajmowały sejmowe komisje skarbu i infrastruktury.
Piechociński dodał, że ujawnienie umowy pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy są w niej zapisy chroniące pozycję rynkową TP po prywatyzacji i czy France Telecom wywiązuje się ze zobowiązań inwestycyjnych. Agnieszka Dłuska z biura prasowego resortu skarbu powiedziała, że umowa prywatyzacyjna TP, tak jak każda inna umowa handlowa, może zostać ujawniona, gdy wyrażą na to zgodę obie strony.

Konsorcjum FT zobowiązało się, że w ciągu 7 lat wydatki inwestycyjne TP wyniosą co najmniej 27 mld zł, w tym co najmniej 20 mld zł do końca 2005 roku. Rzeczniczka TP Barbara Górska zapewnia, że zobowiązania inwestycyjne, zawarte w umowie prywatyzacyjnej są wypełniane zgodnie z harmonogramem.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-151-201.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.