Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pięć decyzji o obniżeniu stawek MTR

Pięć decyzji o obniżeniu stawek MTR

sirmark 22 Stycznia 2009 09:57

0 0

21. stycznia UKE wydał kolejne - po obniżce stawek MTR dla TP i Netii - decyzje administracyjne w zakresie zmiany umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy:
GTS Polska i Polską Telefonią Cyfrową
GTS Energis i Polkomtelem
GTS Energis i Polską Telefonią Cyfrową
Netią i Polską Telefonią Cyfrową
Netią i Polkomtelem

Dokonując zmian w umowach międzyoperatorskich Prezes UKE wziął pod uwagę nałożone na Polkomtel, PTC oraz PTK Centertel obowiązki w zakresie dostosowania wysokości opłat z tytułu dostępu telekomunikacyjnego do ponoszonych kosztów. Decyzje Prezesa UKE dotyczą wprowadzenia niższych stawek za zakańczanie połączeń głosowych (tzw. stawka MTR - Mobile Termination Rates) w sieciach ruchomych wymienionych powyżej operatorów sieci komórkowej. Wysokość opłaty za minutę połączenia wnoszonej przez operatora sieci stacjonarnej na rzecz operatora sieci komórkowej, w której nastąpiło zakończenie połączenia głosowego:
do dnia 30 czerwca wynosić będzie 0,2162 złotych;
od dnia 1 lipca zostanie obniżona do poziomu 0,1677 złotych za minutę.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~papszmir  2009-01-22 10:06:49  host: h142.radzionkow.net

    a kiedy będzie obniżka do pleja :P

  • 0

    2. ~  2009-01-22 10:20:12  host: f142-045.opera-mini.net

    1. Jak play stanie sie odpowiednio wyplacalny i bedzie mail odpowiednie zageszczenie sieci. Ale wydaje mi sie ze dluzej niz do konca 2010 tak dobrze miec nie bedzie;) A podane stawki to oczywiscie netto nie??

  • 0

    4.  2009-01-22 10:33:21

    Ale ktoś miał ciężkie dzieciństwo. :/

  • 0

    5. ~lemur  2009-01-22 10:36:28  host: dor17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawy komentarz ;) Play powinien już być pozbawiony preferencji przy MTR, zwłaszcza że wspaniale marketingowo to ogrywa- najtańsza sieć itp, szkoda że tylko dlatego że najwięcej zarabia na MTR

  • 0

    6. ~psylo  2009-01-22 10:55:36  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    Mam nadzieję, że cenzura Telepolis czuwa (ad. posta nr 3)

  • 0

    7. ~jurek dudek  2009-01-22 11:08:51  host: chello087206142188.chello.pl

    tak się zdobywa uznanie (w Netii)...

  • 0

    8. ~mama dzwoni  2009-01-22 11:17:49  host: 152-dzi-29.acn.waw.pl

    jak tak spadnie mtr to w "TU BIEDRONKA" będzie nowa promocja 25 gr bruuto i taktowanie co 30 sek.:-))

  • 0

    9. ~  2009-01-22 11:24:39  host: f142-045.opera-mini.net

    @7 co masz do netii?? Najlepszy operator alternatywny...

  • 0

    10.  2009-01-22 12:01:07

    wow-3 to miala ciezkie zabawki za mlodu

  • 0

    11. ~vvilkx  2009-01-22 12:20:42  host: ptcnat.era.pl

    @3 po prostu sie pomylił i wpisał swój nick nie w te okienko co potrzeba. :)

  • 0

    12. ~  2009-01-22 12:38:28  host: f142-043.opera-mini.net

    HMM. pamietam jak swego czasu tyle ludzi narzekało na mini operę. post nr 3 z opery nie korzysta jak widze. swoja droga moze ktos z portu nr 3 uciekł z wariatkowa i dorwał sie do jakiejś kafejki internetowej czy cos? hmm. tak. to by wiele wyjaśniało. a moze to prezes orange francja jest tak zdesperowany i wkurzony ze na POLSCE nie zarobi tyle ile myślał i wkurza sie na polski UKE?

  • 0

    13. ~mirekb  2009-01-22 13:07:53  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe w jakim czasie sie to przeniesie na cene detaliczną w istotny sposób..chyba za 2 lata

  • 0

    14.  2009-01-22 14:14:37

    Zastanawia mnie dlaczego admin śpi i nie skasuje postu nr 3

  • 0

    15.  2009-01-22 14:33:45

    mirekb: Mnie też to ciekawi. TPSA zapowiada obniżki z dniem 1 marca, ale śmiem stwierdzić, że obniżki stawek detalicznych będą mniejsze niż obniżki MTR, a potem będzie lamet, że ludzie nadal likwidują telefony stacjonarne.

  • 0

    16. ~hmm  2009-01-22 14:37:21  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    sprawdziłem sobie jedną rzecz: skopiowałem sobie "static.reverse.softlayer.com" i sprawdzałem na googlach wszystkie kompentarze i wszystko co jest związane z telepolis.pl Okazało się, że wszędzie ten oto użytkownik pisze hamsko i agresywnie. To nie jest pierwszy raz. Tak dałbym czerwone światło "static.reverse.softlayer.com" i za każdym razem gdy ten użytkownik/użytkownicy będzie/będą się tak zachowywać kasowałbym takie kmentarze w trybie natychmiastowym. To nie jest pierwszy raz na portalu telepolis kiedy to ktoś tak się zachowuje z adresu "static.reverse.softlayer.com"

  • 0

    17. ~  2009-01-22 16:59:22  host: w3cache.wignet.pl

    ~hmm każdy może sobie zmienić hosta wystarczy wiedzieć jak. Gościu zmienił hosta i się wyżył, bo pewnie gości ma ciężkie dzieciństwo. Co do MTR PLAY lubi zdzierać kasę z naszyć 3 opów, ot takie chamskie zachowanie.

  • 0

    18. ~  2009-01-22 17:06:00  host: f143-059.opera-mini.net

    co mnie obhodzi rze plej srej buduje siec?

  • 0

    19. ~brauni  2009-01-22 17:43:30  host: 87-205-165-43.adsl.inetia.pl

    ad 18 obchodzić cię nie musi ale płacąc komukolwiek (PTC,PTK, PLUS czy nawet TP) finansujesz rozbudowę sieci P4. Idąc dalej nawet płacąc podatki finansujesz budowę sieci P4 (patrz pseudo przetarg na częstotliwości). I możesz na to poradzić tyle co autor komentarza 3 :)

  • 0

    20. ~  2009-01-22 19:53:10  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    do 18,19,3: ja rozumiem że dla Was super czasy były jak była tylko jedna jedynie słuszna i dobra TP - na którą założenie czekało się latami i z wielką łaską Ci ją montowali - a założenie linii TP do domu/ mieszkania kosztowały Was setki zł. Tak - po prostu dla Was to były super czasy i żałujecie że teraz tyle się zmieniło że powstają nowe firmy, że jest taniej i że jest konkurencja.. Biedolicie jak to jest źle że komuna upadła i jedna jedynie słuszna firma TP była i jedna jedynie słuszna partia też w owym czasie była. No - wręcz obecne czasy są takie złe że nie ma wyjścia trzeba klnąć i wyzywać bo komuna padła w 1989roku...

  • 0

    21. ~  2009-01-22 22:23:47  host: adko42.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja dzwonie miesięcznie ok. 100 minut, czasem nawet i więcej, i patrze na moje rachunki, a dokładniej bilingi, i raptem przez pół roku 2 minuty do playa. Reszta w 98 % dzielona mniej więcej na ere,plusa,orange, stacjonarne, te 2 % to jakaś rozmowa do Heyah, SS i jakiś wirtualny. Na mnie play nie zarabia, ps: kiedy play będzie miał pierwszy milion? Tylko niech mi nikt nie piszę, że niedawno ogłaszali dwa miliony.

Dodaj swoją opinię