Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pianka morduje Samsungi?

Pianka morduje Samsungi?

LuiN 7 Czerwca 2016 12:01

12 1

Do sieci trafiają informacje o kolejnych użytkownikach Samsungów, którzy nie mogą odblokować swoich smartfonów po aktualizacji systemu do Androida 6.0 Marshmallow (z ang. pianka).



Sprawa dotyczy osób, które przechodzą na Androida 6.0 ze starszych wersji oprogramowania w takich telefonach jak Samsung Galaxy S6, Note 4 czy Note 5. Pojawiają się też doniesienia o podobnych problemach z Galaxy S7, chociaż telefon ten trafił do sprzedaży z już preinstalowanym Androidem 6.0.




Po zainstalowaniu aktualizacji, hasło do telefonu nie chce działać. Siłą rzeczy nie działa też czytnik linii papilarnych, który po restarcie telefonu wymaga pierwszej autoryzacji hasłem.

Jedyną opcją na zdjęcie blokady jest wejście na stronę findmymobile.samsung.com, zablokowanie "skradzionego" telefonu, a następnie odblokowanie go. Oczywiście pod warunkiem, że aktywowaliśmy wcześniej usługę Samsunga. Drugie rozwiązanie to wizyta w serwisie, związana najprawdopodobniej z utratą danych zapisanych w urządzeniu.

Warto przy tym nadmienić, że nowe oprogramowanie jest dostępne dla w/w modeli od dłuższego czasu i do tej pory nie było problemów z aktualizacją. Jeśli ktoś dopiero przymierza się do wgrania nowej wersji systemu, warto na czas tego procesu wyłączyć na wszelki wypadek dodatkowe zabezpieczenia. A przynajmniej do czasu, gdy Samsung nie ogłosi, że uporał się już z problemem.

Źródło tekstu: Sammobile, wł     

Dodaj do:

Tagi: android marshmallow | samsung

w sumie: 25
  • -4

    6. ~  2016-06-07 13:41:05  host: user-94-254-224-197.play-internet.pl

    jak dobrze ze mama ajfona, uff

  • -1

    7. ~miszcz  2016-06-07 14:04:41  host: 77-254-220-137.adsl.inetia.pl

    czyli jak zawsze z samsungiem....

  • -1

    8.  2016-06-07 14:30:24

    Może ta pianka się topi w takie upały?

  • 1

    9. ~Master Chief  2016-06-07 14:31:21  host: h-78-11-51-226.nowarehabilitacja.pl

    @5 Ty tak serio? ... Naprawdę sądzisz, że Samsung Jest w tym względzie lepszy?

  • 0

    10. ~job  2016-06-07 14:37:58  host: host94231094.microchip.net.pl

    Taką samą historię miałem na Lumii 640xl z W10. Blokada telefonu. Procedura jak w opisie. Pomogło.

  • 1

    11. ~  2016-06-07 15:43:59  host: chaos.tpnet.pl

    Po co aktualizować? Stara zasada admina mówi: jak działa, to nie ruszaj.

  • 1

    12. ~~~~  2016-06-07 15:46:47  host: aeez37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 Sporo się zmieniło od czasu CM11. Na CM13 telefon śmiga jak marzenie. Normalnie bajka. I każdego dnia poprawki, najnowsze łatki itp. Nie ma lepszego systemu od Cyanogenmoda.

  • 0

    13. ~davd  2016-06-07 15:49:05  host: host-52-67.compi.net.pl

    Nigdy wiecej nie kupie tego syfu od Szajsunga. Tylko Nexus!

  • 0

    14.  2016-06-07 16:28:14

    Na CM 11 już śmigał jak ta lala :)

  • 0

    15.  2016-06-07 16:37:05

    Ja nie stosuję zadnej blokady telefonu więc problemu bym nie miał. Proste przed aktualizacją telefonu zlikwidować blokadę :)

  • 0

    16. ~  2016-06-07 16:40:15  host: agxo184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kilka dni temu zaktualizowałem s5 neo bez problemów.
    Do 13. Miałem kiedyś nxusa i raziło mnie choćby to że trzeba było nawet latarkę doinstalować, a jak chciałem transmisję danych w androidzie 5 wyłączyć musiałem się przedzierać przez menu. W samsungu mam to wszystko na jednym pasku.

  • 0

    17. ~do 12  2016-06-07 18:21:49  host: user-94-254-226-182.play-internet.pl

    Skoro śmiga jak bajka to po co są codzienne łatki i poprawki ?
    Hehehehe znaczyjedno że wcale nie działa

  • 0

    18.  2016-06-07 18:30:38

    Codzienne latki to chyba w buildach nightly.

  • 0

    19. ~HD  2016-06-07 20:47:26  host: 89-77-210-169.dynamic.chello.pl

    Ja właśnie zessałem na S5 ale narazie hula

  • -1

    20. ~  2016-06-07 20:56:24  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    No przecież to Szajsung... W myPhone nie ma nic takiego! Zamiast 3000 PLN płacić 500 zł, jak się zablokuje na amen to nie szkoda wydać drugie 500 zł...

  • 0

    21. ~pazblo  2016-06-08 08:33:50  host: gwd179.internetdsl.tpnet.pl

    Morduje też Note Edge. Po aktualizacji telefon samoczynnie się restartuje kilka razy w ciągu dnia, i co ciekawe po takim restarcie nie jest wymaganie podanie kodu PIN do odblokowania SIM

  • 0

    22. ~KNF  2016-06-08 11:11:37  host: 185.122.61.9

    Ale tytuł to z dupy, byle kliki

  • 0

    23.  2016-06-08 11:15:42

    @22, KNF - a tak się starałem...

  • 0

    24. ~Diablo  2016-06-08 12:35:02  host: user-94-254-179-247.play-internet.pl

    Na moim s6 edge plus od dawna jest 6.0 i zadnych problemow

  • 0

    25.  2016-06-09 14:06:47

    Normalnie aż się zdziwiłem że SGS5 z Orange dostał aktualizację na 6.0 .Od początku jak kupiłem ponad rok temu było 5.0 i żadnej aktualizacji nie było aż tu .... zdziwienie .Ktoś wie co się zmieniło,zauważyłem inne ikonki oraz inaczej chyba wyświetlacz się wygasza .Chodzi ok jak na razie .

Dodaj swoją opinię