Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PhoneGap dla mobilnych deweloperów Windows Phone Mango

PhoneGap dla mobilnych deweloperów Windows Phone Mango

LuiN 13 Września 2011 18:35

0 0

Firma Microsoft razem z Nitobi wprowadziły na rynek wersję testową platformy PhoneGap. Rozwiązanie ułatwi pracę mobilnym programistom, oferując im większe możliwości tworzenia aplikacji.

PhoneGap korzysta z HTML5, CSS i JavaScript i pozwala tworzyć natywne aplikacje działające w systemie Windows Phone Mango. Dzięki dołączonej bibliotece zapewnia ona dostęp do natywnych funkcjonalności telefonu, takich jak geolokalizacja, akcelerometr, aparat fotograficzny, media, czy technologia multitouch.

PhoneGap nie jest standardowym frameworkiem, lecz środowiskiem programistycznym o charakterze open source, pozwalającym programistom tworzyć aplikacje na wiele platform z użyciem technologii internetowych HTML5, CSS i JavaScript. W systemie Windows Phone Mango PhoneGap wykorzystuje wsparcie HTML5 zapewnione przez przeglądarkę Internet Explorer 9.

Udostępnienie wersji beta to pierwszy krok firm Microsoft i Nitobi w kierunku pełnego wsparcia PhoneGap dla Windows Phone Mango. Powstał również specjalny blog, dedykowany zaawansowanym deweloperom aplikacji mobilnych z całego świata, na którym mogą oni wymieniać się doświadczeniami związanymi m.in. z tworzeniem aplikacji na Windows Phone 7.
Obecna wersja beta platformy zawiera większość podstawowych funkcji oraz JavaScript API do korzystania z funkcji systemu Windows Mango, takich jak:
Informacje o statusie urządzenia (w tym UDDI - Universal Description, Discovery and Integration)
Dodawanie i wyszukiwanie kontaktów
Status połączenia (sieć / stan połaczenia wi-fi)
Alerty / Powiadomienia
Media (obraz i dźwięk)
Aparat fotograficzny
Akcelerometr
Geolokalizacja

Wersję beta bibliotek PhoneGap można pobrać pod tym adresem.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2011-09-13 20:51:58

    appinventor dla Androida jest jednak ciekawszym rozwiązaniem

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet