Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Philips Xenium X810 - kolejny dotyk w rodzinie Xenium

Philips Xenium X810 - kolejny dotyk w rodzinie Xenium

Q! 24 Marca 2009 23:13

0 0

philips x810W Internecie pojawiły się zdjęcia nowego telefonu Philipsa z rodziny Xenium. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny model z ekranem dotykowym tego producenta.

Na zdjęciach, które znalazły się w Internecie, możemy zobaczyć nowy model telefonu Philipsa oznaczony jako X810. Brak klawiatury numerycznej i zaledwie kilka przycisków poniżej wyświetlacza zajmującego większą część przedniego panelu wskazuje, że będzie to telefon z dotykowym ekranem. Wykonany w technologii TFT będzie posiadać rozdzielczość WQVGA (240 x 400 pikseli) oraz wyświetli do 262 tysięcy kolorów. Aparat fotograficzny pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3 Mpix, a za ich doświetlenie w trudniejszych warunkach będzie odpowiadać pojedyncza dioda LED.

W X810 nie zabraknie odtwarzacza muzycznego, wideo oraz radia FM. Wbudowaną pamięć o pojemności 45 MB będzie można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Zewnętrzny zestaw słuchawkowy podłączymy za pomocą interfejsu Bluetooth. Transmisja danych ma być możliwa jedynie w technologii GPRS oraz EDGE. Wymiary urządzenia to 104 x 52 x 14,4 mm, a waga 100 gramów.




Linia telefonów Xenium znana jest z nadzwyczaj długiej pracy na jednym ładowaniu baterii. Nie inaczej będzie i tym razem - X810 ma bowiem wytrzymać w stanie czuwania aż miesiąc.

Aktualizacja: z treści wiadomości usunięta została błędna informacja jakoby był to pierwszy telefon Philipsa z dotykowym ekranem.

Źródło tekstu: MobileBurn, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Ziomek  2009-03-24 23:18:28  host: 94.254.132.225

    Ja widze kamerkę do wideorozmów z przodu.

  • 0

    2. ~Templariusz  2009-03-24 23:21:18  host: staticline23090.toya.net.pl

    Jeśli o tej baterii to prawda to po prostu cudownie :D

  • 0

    3.  2009-03-24 23:32:23

    To raczej ciekawostka,Philipsy oficjalnie nie są sprzedawane w Polsce,kiedyś Era lubiła je sprzedawac.

  • 0

    4. ~Nomen  2009-03-24 23:42:46  host: ns2.sti.net.pl

    Super maszynka! Miałem kiedyś Philipsa i miło wspominam! Niezawodny i świetna bateria! :)) Szkoda, że nie będzie sprzedawany w Polsce :(

  • 0

    5. ~~Nomen  2009-03-25 00:00:03  host: chello089074016106.chello.pl

    Z boku widac ze jest troche gruby, czy pod spodem nie bedzie czasem klawiatury qwerty? Zobaczymy :)

  • 0

    6.  2009-03-25 00:41:43

    wygląda paskudnie

  • 0

    7. ~golfiarz  2009-03-25 07:51:49  host: host-64.pzuci.pl

    @1 Ziomek: to może być czujnik światła.

  • 0

    8.  2009-03-25 07:51:50

    hm, a co z x800? jeden taki jest dostępny na znanym polskim portalu aukcyjnym i również wygląda na dotykowy

  • 0

    9.  2009-03-25 09:09:03

    ~Templariusz - był kiedyś tam Philips Xenium 9@9 - i on miał czas czuwania ok miesiąca - miejmy nadzieję,że ten też tak będzie miał - wtedy zakasuje wszystkich innych :-)

  • 0

    10. ~stz  2009-03-25 12:07:54  host: 77-253-208-52.ip.netia.com.pl

    Ja miałem kiedyś Philipsa Genie. Znakomity telefon na tamte czasy. Do tej pory wspominam go z sentymentem.

  • 0

    11.  2009-03-25 12:34:11

    8, inthend - oczywiście masz rację, było tych dotykowych Philipsów już trochę, a X800 robił w zeszłym roku furorę na iPhone'owej fali. Skorygowałem news Q!. Przepraszamy za pomyłkę.

  • 0

    12.  2009-03-25 17:27:17

    Tylko czemu w PL nie ma telefonow Philipsa, psia jucha. Kto wpadł na taki pomysł? Potrzebuję telefon z dobrą baterią i co mam wybrać? N1200? Tylko bez żartów :)

Dodaj swoją opinię