Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGP obsłuży korespondencję Play w systemie EPO

PGP obsłuży korespondencję Play w systemie EPO

LuiN 22 Stycznia 2015 11:20

9 3

Polska Grupa Pocztowa podpisała z P4 umowę na obsługę korespondencji z wykorzystaniem Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO).

Wprowadzenie EPO ma przyspieszyć dostarczanie korespondencji wymagającej zwrotnego potwierdzenia odbioru, zautomatyzować i uprościć obsługę przesyłek, a także obniżyć koszty całego procesu.




EPO to rozwiązanie teleinformatyczne zastępujące dotychczasowe papierowe zwrotne potwierdzenie odbioru. Dzięki temu rozwiązaniu odbiorca podpisuje się na terminalu elektronicznym, a informacja o odebraniu korespondencji w czasie rzeczywistym trafia do systemu informatycznego nadawcy. Zastosowanie EPO pozwala na skrócenie i zautomatyzowanie procesów pocztowych.

Źródło tekstu: PGP     

Dodaj do:

Tagi: epo | pgp | play

w sumie: 16
  • -1

    1. ~Pix  2015-01-22 11:34:58  host: user-94-254-129-246.play-internet.pl

    Tiaaa, już to widzę. Połowa tych podpisów i tak będzie pewnie poprawiona ręką "listonosza" (na umowie śmieciowej), bo takie terminale są do niczego. Wartość dowodowa czegoś takiego będzie więc żadna. A listy w przypadku nieodebrania będą w rybnym czy w mięsnym?

  • 1

    2.  2015-01-22 11:35:07

    Pozostaje współczuć klientom Play :-). Uprościć odbiór przesyłek, żartownisie. Tu chodzi tylko o cięcie kosztów, do którego Play jak każda firma ma prawo, ale niech nie wciskają kitu, że PGP działa tak samo dobrze jak poczta... PGP to ci od słynnych problemów sądów, jakby ktoś zapomniał.

  • 0

    3. ~PAWEŁTSK  2015-01-22 11:35:58  host: n05-09-05.opera-mini.net

    U MNIE JUŻ BYŁ LISTONOSZ Z PGP ALE BEZ PODPISU,DOSTARCZYŁ MI STARTERY DO LTE

  • 0

    4. ~123456789  2015-01-22 11:41:50  host: efd28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze kojarzę, że PGP to firma przejęta przez Inpost?

  • -1

    5.  2015-01-22 11:46:50

    Jakby to ująć: jestem za konkurencją i wolnym rynkiem, lecz niestety z bólem muszę potwierdzić, że PGP nie oferuje tego samego poziomu usług co poczta. Na własne oczy widywałem takie kwiatki, jak "awizo" (niewykluczone że sądowe) PGP, do osoby która w kamienicy nigdy nie mieszkała, bez numeru mieszkania, wepchnięte w bramę wejściową (nie wdając się w szczegóły, to było możliwe, z racji tego, że wymaga ona remont). Tego nie sposób nawet skomentować.

  • 0

    6.  2015-01-22 11:49:18

    4 - tak, ale na tyle niedawno, że chyba jeszcze w rejestrach nie ma o tym słowa ;-)

  • -3

    7.  2015-01-22 12:09:56

    Poczta Polska to jakość w porównaniu do konkurencji.

    Jakość którą PO zażyna.

  • 0

    8.  2015-01-22 12:13:42

    Jakość zarzynają ludzie, cwaniaczki (w większość kumple, nie "po linii politycznej) a nie partie rządzące. Tu co do polityki firmy można mieć zastrzeżenia - prowadzonej przez rady i zarządy - z politycznego nadania urzędujące w spółkach Skarbu Państwa.

  • 0

    9. ~  2015-01-22 12:37:45  host: 213.158.219.197.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Żeby odebrać list z inpostu w kiosku z gazetami - muszę brać urlop w pracy, bo ten kiosk pracuje do 17:00. Pierwsza lepsza poczta w moim mieście pracuje do 20:00 i chociaż nadal poczta w pewnych aspektach stoi w miejscu, jakość ich usług się poprawiła.

  • -1

    10. ~PAWEŁTSK  2015-01-22 12:46:28  host: n15-01-01.opera-mini.net

    Ja jak mam avizo z inpostu i nie jest skreslone ze to sadowa przesylka to nie odbieram,bo jak sie odbierze to znaczy ze adresat jest w miescie i mozna go dojechac,a mam znajomego listonosza w inposcie i wie o co kaman

  • 2

    11. ~  2015-01-22 13:05:12  host: user-5-173-86-156.play-internet.pl

    @7: Przetarg na operatora pocztowego dla Sądownictwa do robota p. Gowina, który już chyba nie jest w PO?

  • 1

    12.  2015-01-22 14:25:08

    @2, no, nie działają jak poczta. Poczta polska list priorytetowy nie potrafi doręczyć w ciągu już prawie 2 tygodni.

  • 2

    13. ~X  2015-01-22 16:08:07  host: user-164-126-221-83.play-internet.pl

    To tu już porusza się tematykę Polityczną ? Uuuuuuuuuuu , myślałem że raczej komentujemy poczynania operatorów komórek . No nic pomyliłem się , pora znikać na ............................. .

  • -1

    14. ~pabloki  2015-01-22 16:55:36  host: 213.158.218.122.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to bedzie dotyczyc raczej przesyłek windykacyjnych. play już oszczędza dostarczając przesyłki listowe zwykłe z rachunkmi przez in post( jak byłem abonentem play to miałem rachunek zawsze po terminie). najlepsze było to jak PGP wygrała przetarg na obsługę sądów a w regulaminie że mogą zlecić innemu podmiotowi dostarczanie -raczej pewne było że inpost wybiorą- a teraz inpost przejmuje PGP. W mediach mówią że sądy mają dużo reklamacji na przesyłki sądowe. Zresztą niedługo nowy przetarg. TYm razem PP musi sie postarać.

  • -1

    15. ~michal  2015-01-22 18:03:00  host: 37.31.108.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Współpraca dwóch krzaków.

  • 0

    16. ~mirekb  2015-01-22 18:51:25  host: apn-77-112-6-181.dynamic.gprs.plus.pl

    czyli liczba "skutecznie dostarczonych" przesyłek drastycznie wzrośnie

Dodaj swoją opinię