Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGE zamierza sprzedać akcje Polkomtela

PGE zamierza sprzedać akcje Polkomtela

sirmark 1 Września 2009 13:58

0 0

Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela. W najbliższym czasie PGE ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Przeanalizowaliśmy różne warianty i doszliśmy do wniosku, że sprzedaż akcji jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Obecna sytuacja na rynku wydaje się sprzyjać takim transakcjom. Przygotowujemy postępowanie konkurencyjne na wybór doradcy transakcyjnego przy sprzedaży akcji Polkomtela - powiedział prezes PGE Tomasz Zadroga.

Dodał, że decyzja ta jest zgodna ze strategią Grupy Kapitałowej PGE, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.




PGE Polska Grupa Energetyczna posiada 21,85% akcji Polkomtela.

31. sierpnia informowaliśmy, że PKN Orlen wybrał bank inwestycyjny Nomura na doradcę przy sprzedaży pakietu 24,39% akcji Polkomtela.

Źródło tekstu: PGE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~jazz190  2009-09-01 14:20:04  host: atropos.tpi.pl

    czyli vodafone będzie, może iplusa mi obniżą do 35 zeta??

  • 0

    2. ~tmk  2009-09-01 14:23:45  host: atropos.tpi.pl

    tzn. że polkomtel przestał byc dojna krową?! bywa..

  • 0

    3. ~tmk  2009-09-01 14:24:12  host: atropos.tpi.pl

    jazz nie licyzłbym na to, vodafone jest generalnie drogie...

  • 0

    4. ~tomala  2009-09-01 14:25:44  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    1: vodafone tak Ci obnizy ceny ze gwiazd na niebie zobaczysz, lepiej zacznij oszczedzac na wyzsze rachunki juz dzis :)

  • 0

    5. ~wielki_zwis  2009-09-01 14:30:52  host: inet20909nn-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    szczury uciekają z tonącego okrętu

  • 0

    6.  2009-09-01 14:31:35

    Czyli Vodafone jest już bardziej niż pewne xd. 24,39% + 24,39% + 21,85% = 70,63%. Vodafone pozyska pakiet kontrolny ;]. Ciekawe kiedy rebranding xd

  • 0

    7.  2009-09-01 14:36:11

    Jak tylko Vodafone przejmie stery to czekam na wiadomość o wykopsaniu Bauca i jego bandy z dyrekcji Polkomtela ;).

  • 0

    8. ~  2009-09-01 14:40:55  host: inet20907ni-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    plus... plus...,gdzieś tę nazwę słyszałem.

  • 0

    9. ~mirekb  2009-09-01 14:42:47  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    vodafone-the most of nev?

  • 0

    10. ~tomala  2009-09-01 14:53:45  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    6: Jak dziecko ktore ma 5 latek :)

  • 0

    11.  2009-09-01 16:20:52

    Czyżby zbliżało się Vodafone, osobiście popieram wejście do Polski tej sieci w pełnym wymiarze. Niestety niby polska sieć ten Plus, a mają gorsze warunki od sieci zagranicznych, wytłumaczy mi ktoś takie działanie? PGE, Orlen, to złodziejskie firmy, państwowe, a tak doją pieniądze z obywateli i jak tu być patriotą?

  • 0

    12.  2009-09-01 16:22:55

    Ad 6. Vodafone nie chce przepłacać za udziały w Polkomtelu a polscy udziałowcy nie chcą sprzedać za darmochę. Jeśli ofertę Vody przebije Hutchison albo ktoś inny Anglicy zostaną na lodzie.

  • 0

    13.  2009-09-01 16:44:55

    ale chyba zgodnie ze statutem spółki, akcje są sprzedawane proporcjonalnie każdemu z akcjonariuszy, a nie cały pakiet jednemu chętnemu, mylę się?

  • 0

    14.  2009-09-01 16:57:01

    Ad. 13. Tak, ale inni akcjonariusze w tej sytuacji też musieliby kupić (proporocjonalnie) te udziały. Problem w tym, ze oni chcą je sprzedać. KGHM jak na razie siedzi cicho i ani nie mówi o kupnie ani o sprzedaży.

  • 0

    15. ~kwistas  2009-09-01 21:32:28  host: w3cache-5.wignet.pl

    KGHM jak na razie martwi się o własną dupę, w końcu państwo chce 10% udziałów sprzedać.

  • 0

    16. ~n  2009-09-01 23:14:22  host: public-gprs135979.centertel.pl

    Kwistas, jak tylko coś Ci się nie podoba to piszesz, że "złodziejskie". Skąd ten nawyk i jakie stosujesz kryteria, aby określić czy coś złodziejskie jest, a co nie jest?

  • 0

    17. ~  2009-09-02 01:24:47  host: v03-12.opera-mini.net

    @6,11: dzieciaki zastanówcie się nad bredniami jakie wypisujecie! Co za ludzie, brak słów :-(

  • 0

    18.  2009-09-02 13:08:33

    Przejrzałem oferty prepaid Vodafone z Włoch, Niemiec i GB, i nie widzę nic ciekawego ani rewolucyjnego. Może mi ktoś wskazać jakieś ciekawe usługi w prepaid Vodafone z zagranicy, być moze coś przeoczyłem.

Dodaj swoją opinię