Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGE wybrała doradcę do sprzedaży akcji Polkomtela

PGE wybrała doradcę do sprzedaży akcji Polkomtela

sirmark 29 Kwietnia 2010 00:27

0 0

Polska Grupa Energetyczna (PGE) zatwierdziła wybór doradcy finansowego w procesie przygotowania transakcji zbycia akcji Polkomtela. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: ING Securities, ING Bank Śląski oraz ING Bank N.V.

Decyzja została podjęta 27. kwietnia. Zadaniem doradcy finansowego będzie świadczenie usług wsparcia w opracowaniu optymalnej struktury i realizacji transakcji, związanej ze zbyciem pakietu 21,85% akcji, jakie PGE posiada w spółce Polkomtel. PGE zamierza przygotować i przeprowadzić tę transakcję w porozumieniu z pozostałymi akcjonariuszami operatora komórkowego.
Naszym celem jest uzyskanie jak najlepszej ceny w tej transakcji, a to możemy osiągnąć oferując większościowy pakiet akcji wspólnie z pozostałymi polskimi akcjonariuszami Polkomtela. Taka oferta z pewnością będzie bardzo interesująca dla potencjalnych inwestorów - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE - Po wybraniu doradcy finansowego, będziemy mogli wspólnie z pozostałymi polskimi akcjonariuszami przeanalizować najlepsze scenariusze tego procesu. Przewiduję, że sprzedaż Polkomtela jest możliwa jeszcze do końca tego roku - dodał.

Decyzja o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtel jest zgodna ze strategią Grupy Kapitałowej PGE, która zakłada koncentrację na głównym biznesie energetycznym oraz sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Źródło tekstu: PGE     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ZICO  2010-04-30 15:45:16  host: abjd79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem czy rzeczywiście dogadają się z Orlenem, KGHM i Węglokoksem i wszyscy sprzedadzą Polkomtela. Jeśli tak to kolejna bogata polska firma pójdzie w obce ręce. A pan Grad oczywiście będzie miał satysfakcję, że "sprywatyzował" kolejną firmę. W Niemczech czy Francji sytuacja taka byłaby nie do pomyślenia. No ale skoro nasi POlitycy zasiadający w tym (nie)rządzie myślą tylko jakby tu szybko się obłowić aby żyło się lepiej to nic dziwnego.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet