Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGE wybiera doradcę przy sprzedaży Polkomtela

PGE wybiera doradcę przy sprzedaży Polkomtela

WitekT 16 Listopada 2009 14:17

0 0

Za 3-4 tygodnie Polska Grupa Energetyczna może wybrać doradcę do sprzedaży 21,85-procentowego pakietu akcji w Polkomtelu - pisze GPWInfostrefa, powołując się na Wojciecha Topolnickiego, wiceprezesa PGE ds. finansowych.

Wybieramy doradcę, który pomoże nam sprzedać pakiet Polkomtela, a w jaki sposób, to jest drugorzędna sprawa - mówi Topolnicki dodając, że jest siedmiu chętnych do tej roli.

Tomasz Zadroga, prezes PGE, informuje, że aktywa nieenergetyczne, czyli m.in. 21,85% udziałów w Polkomtelu, zostaną sprzedane w ciągu kilku, a najwyżej kilkunastu miesięcy.

Z kolei wiceprezes PKN Orlen Sławomir Jędrzejczyk powiedział ostatnio, że koncern chce zamknąć transakcje sprzedaży Polkomtela w I kwartale 2010 roku, a o tym jaki scenariusz wyjścia z Polkomtela przyjmie, poinformuje do końca tego roku. Na razie PKN Orlen jest na etapie konsultacji z pozostałymi akcjonariuszami.
Zarząd KGHM nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet akcji Polkomtela. Wyjście z Polkomtela będzie uzasadnione, jeśli miedziowy koncern będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie - mówił w sierpniu prezes KGHM Herbert Wirth.

Przypomnijmy, że Polkomtel, we współpracy z Unicredit, pracuje nad prospektem emisyjnym związanym z ewentualnym upublicznieniem operatora komórkowego na giełdzie. Upublicznienie to jedna z możliwości wyjścia z Polkomtela dotychczasowych akcjonariuszy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GPWInfoStrefa, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2009-11-16 14:37:28

  Hmm ciekawe czy Vodafone zmieni zdanie co do udziałów w Polkomtelu i jednak je zwiększy.

 • 0

  2.  2009-11-16 14:49:46

  Witek - masz może jakieś info czy zamierzają w TakTaku dać większe pakiety na net? ;)

 • 0

  3. ~mirekb  2009-11-16 14:51:02  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

  unicredit to własciwie bph i pko s.a. w Polsce..Włosi juz nam pomogą opylić akcje plusa a potem

 • 0

  4.  2009-11-16 16:47:42

  Brać dorradcę, płacić mu za to sporo kasy - tylko po co? Kiedyś wystawiono firmę czy udziały na sprzedaż na wolnej licytacji i kto dał najwięcej ten stawał się nowym właścicielem (udziałowcem). Szkoda, że dziś zapomina się o tej doskonałej formie sprzedaży.

 • 0

  5.  2009-11-16 19:27:45

  Polkomtel chyba naprawdę spręża się z Vodafonem. Przed chwilą leciała reklama z Kurowską i BlackBerry. Wszystko w czerwieni. ;-)

 • 0

  6.  2009-11-16 21:50:44

  Artur051, odpowiem Tobie. Nie szykują. PTC nieoficjalnie nie rozwija TakTaka. Pod marką Era chcą wyłącznie rozwijać dobrą ofertę abonamentową. W sumie to uważam, że powinni sie opanować. Ciągle gadają, że sprzedają, a nie sprzędają. Tak jak WĘglkokoks chyba miał

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet