Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGE widzi szansę na szybką decyzję UOKiK ws. Polkomtelu

PGE widzi szansę na szybką decyzję UOKiK ws. Polkomtelu

WitekT 1 Września 2011 16:31

0 0

Jest szansa, że do końca września UOKiK wyda zgodę na zakup Polkomtelu przez Zygmunta Solorza-Żaka - wynika ze słów Tomasza Zadrogi, prezesa PGE.

Jest szansa, że jeszcze w trzecim kwartale sfinalizowana zostanie transakcja sprzedaży Polkomtelu, co oznaczałoby, że do końca roku PGE uzyskałoby środki ze sprzedaży - powiedział Zadroga.




Prezes powtórzył, że do czasu zamknięcia transakcji sprzedaży Polkomtelu, PGE nie będzie wracać do sprzedaży Exatela.

Przypomnijmy, że Solorz-Żak dokumenty dotyczące tej transakcji złożył w UOKiK w II połowie lipca, o czym szerzej pisaliśmy w . Szerzej o sprzedaży Polkomtelu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2011-09-01 16:34:12

    WitekT - powinno być w tytule "...widzi szansę na szybką..."

  • 0

    2.  2011-09-01 16:36:59

    rafal_z_ph: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    3.  2011-09-01 17:19:05

    @3 chciales byc smieszny i Ci nie wyszlo...

  • 0

    4.  2011-09-01 17:39:50

    Jakim prawem banda urzędników ma wydawać zgodę na zakup jednej firmy przez drugą gdzie konkurencja na rynku nawet nie została zachwiana? Miał być wolny rynek a co jest?

  • 0

    5. ~B160  2011-09-01 17:58:37  host: 212-106-30-213.adsl.inetia.pl

    Czyli jeszcze w tym roku rzeź niewiniątek w Polkomtelu.Pewnie redukcja zatrudnienia o 30%,cięcia w marketingu itp itd...

  • 0

    6. ~mem  2011-09-01 19:34:29  host: host-5db0ca2f.sileman.net.pl

    Już teraz obnizono prowizje o 30 % :( Tylko nie wiem czy po to żeby lizać tyłek nowemu czy staremu właścicielowi

  • 0

    7.  2011-09-01 19:50:10

    #4 rcicho Wolny rynek konczy sie tam, gdzie zaczyna sie koncesja na dobra ograniczone. Ograniczona jest ilosc czestotliwosci. Chcialbys by jedna firma wykupila wszystkie i stworzyla monopol? Nie wiem jak Ty, ale ja zyje na tyle dlugo, ze przerabialem w swoim zyciu monopole. Telekomunikacyjny rowniez..

  • 0

    8.  2011-09-01 20:31:16

    ad 7. Do monopolu droga daleka bo jakby Polkomtel miał 80% rynku to można się bać.

  • 0

    9. ~L.  2011-09-01 21:01:07  host: 178235218115.unknown.vectranet.pl

    @4 Plus ma 30% udziału w rynku, więc ktoś musi stwierdzić czy na pewno nie ma zachwiania konkurencji. To że z fotela "tak się wydaje" nie zmienia faktu, że w "demokratycznym państwie prawnym" trzeba wtedy przejść pełne procedury. Jeśli UOKiK faktycznie się wyrobi w 3-4 miesiące to nie będzie problemu. Gorzej gdyby to miało trwać dłużej.

  • 0

    10.  2011-09-01 21:28:41

    ad 7. Jeszcze jedno. Jakby nie było koncesji na czestotliwosci to w jaki sposób jedna firma wykupiłaby wszystkie? Może by je zajeła? W jaki niby sposób? Pasmo i fale to nie cukier czy śrubki - nie idzie tego zając czy zawładnąć. Na początku doszloby do wzjemnego nachodzenia poszczególnych sieci na tych samych czestotliwościach a pózniej sieci te ame dogadałyby się ze sobą i podzieliły częstotliwościami bo inaczej nic by nie zarobili.

  • 0

    11.  2011-09-01 22:07:53

    hmm... A z jakiej racji? Z UPC sytaucja jest znacznie prostsza, a UOKiK nie spieszy się z decyzją, a tu nagle decyzja miałaby być podjęta? No, chyba, że ktoś pod stołem w łapę nieźle nadał, to wtedy rozumiem.

  • 0

    12.  2011-09-01 22:19:08

    divhashmorex: czy prostsza to bym nie powiedział... W wypadku Polko i ZSŻ rozpatrujesz, dość globalnie, bazy userów i posadane częstotliwości. W wypadku UPC i Astera był rozbiór sieci na poziomie pojedynczych bloków...

  • 0

    13. ~as  2011-09-02 08:09:48  host: 87-205-45-89.adsl.inetia.pl

    różnica jest taka że rynek telekomów jest dosyć przejrzysty - tj. dokładnie wiadomo kto z kim jest powiązany i do jakiej części globalnej korporacji należy ("T", Orange, PLK , P4). Na pewno UOKiK nie dałby zgody na przejęcie PLK czy P4 przez "T" albo Orange bo zdecydowanie wpłynełoby to na konkurencje. Tymczasem zakup PLK przez Soloża? To raczej konieczność do przetrwania walki z 2 mega-gigantami.

  • 0

    14. ~alicja  2011-09-02 12:37:24  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Moim zadaniem decyzja może być tylko jedna, wielki Zygmunt przejmie kontrole nad Plusem co znów zaowocuje ciekawsze ofertą , w ogóle dzięki efektowi synergii: Polsat cyfrowy, Plus , Internet mega-szybki, myśle, że T-mobie i Orange będą miały spory orzech do zgryzienia i naprawdę dużą KONKURENCJE

  • 0

    15.  2011-09-02 15:39:18

    #10 Pytales "jakim prawem banda urzędników ma wydawać zgodę na zakup jednej firmy przez drugą". Odpowiedzialem. Tu nie chodzi tylko o zakup firmy, ale o komasacje przyznanych koncesji. Wlasnie to jest przeciwnoscia wolnego rynku, a nie swoboda w tworzeniu monopoli. Nie po to sie tworzy urzedy, by utrudnialy nam zycie, ale rowniez po to, by nas chronic przed patologiami w majestacie prawa.. To nie jest polski wynalazek. Co do koncesji i samowolek, to juz chyba za bardzo sie rozpedziles:)

  • 0

    16. ~Molly  2011-09-02 15:55:46  host: 80.48.17.122

    Dobrze by było, gdyby procedura działała w miarę sprawnie- niestety, w tym kraju wszystko musi przejadać biurokracja...:/

Dodaj swoją opinię