Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PGE może pozbyć się udziałów w Polkomtelu jeszcze w tym roku

PGE może pozbyć się udziałów w Polkomtelu jeszcze w tym roku

LuiN 9 Września 2009 07:04

0 0

Polska Grupa Energetyczna ocenia, że sprzedaż należącego do niej pakietu 21,85% akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel jest możliwa jeszcze w 2009 roku - poinformował prezes PGE, Tomasz Zadroga.

Jest możliwe, że do sprzedaży naszego pakietu dojdzie w tym roku pod warunkiem, że będą zainteresowani. Z pewnością nie byłoby to łatwe technicznie, bo zostały jeszcze trzy miesiące, ale jeśli byłaby wola obu stron to jest to możliwe - powiedział Zadroga.

Powtórzył, że obecnie jest dobry moment na sprzedaż tego pakietu i że decyzja jest zgodna ze strategią grupy, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością. Dodał, że pakiet może zostać sprzedany inwestorowi branżowemu lub finansowemu, ale jedną z opcji jest wyjście poprzez giełdę.

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz, że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.
Poza PGE akcje Polkomtela mają też PKN Orlen (24,4%), KGHM (24,39%), Węglokoks (4,98%). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39%).

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4% akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2009-09-09 07:54:35  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    vodafone czeka az cena stopnieje i w koncu sie okaze ze logo vodafone sie pojawi

  • 0

    2. ~  2009-09-09 10:20:41  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    to niech sie pozbedzie udzialow, najlepiej niech wszystko sprzedadza obladuja portfele udzialowcow, tylko co bedzie jak sie kasa na wystawne zycie skonczy? Bankrut.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet