Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PeoPay - mobilne płatności od Pekao

PeoPay - mobilne płatności od Pekao

sirmark 7 Czerwca 2013 00:36

0 1

pekao peopay Bank Pekao udostępnia nowy system płatności mobilnych w Polsce - PeoPay.

PeoPay to kompleksowe rozwiązanie obejmujące aplikację płatniczą dla klientów indywidualnych pozwalającą płacić wygodnie przy użyciu smartfona w sklepach i w internecie, przesyłać pieniądze na numer telefonu, czy bezpośrednio przekazywać je pomiędzy posiadaczami aplikacji. System obejmuje także aplikację do akceptacji płatności mobilnych dla punktów usługowo-handlowych - PeoPay mPOS, dzięki której płatności bezgotówkowe mogą być akceptowane za pośrednictwem telefonu, bez konieczności posiadania terminala POS.

Szacuje się, że w Polsce jest około 750 tysięcy punktów handlowo-usługowych, które nie korzystają jeszcze z terminali płatniczych, a w sposób bezgotówkowy dokonywanych jest tylko 18% transakcji. Równocześnie szacuje się, że w bieżącym roku smartfony będą stanowić 50% wszystkich sprzedanych telefonów.

pekao mpos System jest otwarty i łatwo dostępny dla wszystkich posiadaczy smartfonów z dostępem do Internetu. Aby rozpocząć używanie PeoPay wystarczy rejestracja w aplikacji pobranej na telefon i otwarcie rachunku do płatności mobilnych. Posiadacze karty prepaid Banku Pekao mogą powiązać aplikację z rachunkiem swojej karty. Rachunek do płatności mobilnych można zasilić online z dowolnej karty, przelewem od innego użytkownika systemu czy zwykłym przelewem bankowym. Całość operacji nie przekracza 3 minut.
W przypadku klientów PeoPay mPOS akceptacja płatności możliwa jest już następnego dnia po dokonaniu rejestracji.

Podstawowy sposób płatności w systemie PeoPay oparty jest na QR kodach. Zarówno płatność w sklepie na tradycyjnych terminalach POS, w internecie, jak i w PeoPay mPOS odbywa się poprzez zeskanowanie zaprezentowanego na ekranie QR kodu i wpisanie indywidualnego ePINu. W terminalach POS nie przystosowanych do wyświetlania QR kodów istnieje alternatywna możliwość zapłacenia z użyciem 6 cyfrowego kodu.

Przesyłanie pieniędzy możliwe jest na numer telefonu komórkowego (użytkownik nie posiadający PeoPay dostanie sms z informacją jak zarejestrować się i otrzymać przesłane pieniądze), poprzez zeskanowanie QR kodu zaprezentowanego na telefonie odbiorcy lub poprzez zbliżenie telefonów obsługujących protokół NFC.




Obecnie aplikacja PeoPay dostępna jest na system operacyjny Android. Wkrótce z aplikacji będą mogli korzystać również posiadacze telefonów z systemami iOS i Windows Phone.

W ramach dodatkowych funkcjonalności aplikacji PeoPay użytkownicy mają dostęp do salda i historii rachunku online oraz do systemu powiadomień. Bezpieczeństwo transakcji zapewnia możliwość personalizacji limitów transakcji wymagających dodatkowego potwierdzenia kodem PIN. Każda zmiana karty SIM lub zmiana telefonu wymaga autoryzacji.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie




Źródło tekstu: Pekao     

Dodaj do:

Tagi: pekao | peopay

w sumie: 18
  • 0

    3. ~T  2013-06-07 07:48:03  host: user-164-127-149-205.play-internet.pl

    To jest to co ma działać w biedronce?

  • 0

    4. ~s  2013-06-07 10:34:32  host: user-109-243-191-182.play-internet.pl

    a ja mam tam konto i na obsługę nie mogę narzekać (co prawda niektóre procedury kojarzą mi się z czasem kiedy pani Krystyna musiała zerknąć do zeszytu żeby sprawdzić ile mam na koncie, a księgowania wykonywane są ręcznie po przylocie gołębia pocztowego :D), ale narzekać nie mogę.

  • 0

    5. ~  2013-06-07 10:44:59  host: gaja.tpnet.pl

    Mam tam lokatę na 1,5 roku (parę tysięcy złotych). Już chyba czas minął. Nie zapisałem sobie do kiedy, bo pani w okienku przy jej zakładaniu powiedziała, że mi będą co miesiąc wysyłać wyciągi, a nie wysyłali. Będę musiał się przejść i wyciągnąć kasę z tego banku, zanim Donald z magistrem Rostowskim (ps. Profesor) upomną się o "swoje" 10 proc., albo i więcej.

  • 0

    6. ~  2013-06-07 16:48:36  host: ip-94-42-15-22.multimo.pl

    Ja tam czekam na PisPay.

  • 0

    7.  2013-06-07 19:48:27

    Super mpay, skycash, IKO, PEOPAY, Mastercard Mobile i Googlowski system płatności wszystko oczywiście niekompatybilne ze sobą robione przez pojedynczych graczy by tylko wprowadzić na siłe terminale do sklepów i zarabiac mniej niż prowizja VISY lub Mastercard ale za to samemu - nie wiem czy to dobry krok w dobie unifikacji a jak ktoś ma kilka kont to strach smartfona zgubić skoro będzie na nim kilka "mobilnych portmonetek"

  • 0

    8. ~dick  2013-06-07 20:36:34  host: ip-94-42-226-82.multimo.pl

    szybkie pytanko: po jaki ch** to komu?

  • 0

    10. ~Octopus  2013-06-08 12:53:52  host: host-37-190-145-233.dynamic.mm.pl

    Dzisiaj w metrze rozmowa dotyczyła tej usługi , padła jej nazwa "pipaj" - "rozwiązanie pipaja jest podobne do innych" . Można się zastanowić jak tę nazwę fonetycznie wyrazić ale "pipaj"-fonetycznie jest bardzo fajne :)).

  • 0

    11.  2013-06-08 16:41:23

    Płatność mobilna - wkładam moją mobilną rękę, do mojego mobilnego portfela i wyjmuje bardzo mobilnego banknota (po pierwszym zawsze coś tam znajduję), poruszając mobilnymi nogami mykam do stacjonarnej BIEDA-RONKI, po podwójnym doładowaniu reklamówek (oczywiście przyniesionych z domu - bo taniej), mobilnym krokiem lecę z tym bajzlem do domu, w domu czeka już na mnie mój najnowszy system operacyjny ANDROID (czyt. Żona), z którą mam zapewnione darmowe rozmowy do końca dnia (no-limit tak zwane), a wieczorem kładąc się spać słyszę "z powodu braku środków na koncie połączenie nie może być zrealizowane" :D:D:D:D:D:D hehe.... z życia Polaka ;)

  • 0

    12. ~HD  2013-06-09 12:51:04  host: public732424.centertel.pl

    Za duzo tych nowosci.Ja ostatnio sie spotkalem z kilkoma stacjami paliw duzych koncernow w centrach wielkich miast na ktorych nie mozna bylo placic zblizeniowo a tu kolejna nowosc

  • 0

    13.  2013-06-09 20:00:52

    Krzysp @9 ja nie mówię że to źle że chcemy mieć swój produkt na miarę VISY czy Mastercarda - ale my mamy kilka(naście) już niekompatybilnych ze sobą systematyków do każdego trzeba mieć odpowiedni terminal (czasami komórka czasami urządzenie dedykowane) więc fajnie by było płacić mniej i nowocześnie ale banki nie chcą się zjednoczyć w tej kwestii tylko każde promuje "swoje najlepsze" rozwiązanie - mamy IKO i PEOPAY - 2 największe u nas banki nie współpracują to jak to ma działać WSZEDZIE?? Jak w sklepie X będzie tylko IKO a w sklepie Y PEOPAY np?? dobrze że w każdym sklepie jest możliwość zapłaty gotówką (poza stacjami paliw Neste) a w większości sklepów można zapłacić zwykła lub zbliżeniową VISĄ czy Mastercardem

  • 0

    14. ~  2013-06-10 01:21:57  host: v16-02.opera-mini.net

    Czemu tylko Android, iOS i Windows Phone ? O Symbianie ku..a zapomnieli ! W takim razie przeniosę się do instytucji finansowej reklamowanej przez Chuca Norissa i Piotra Cyrwusa, bo to polska firma i ma lepszą obslugę, również w aplikacjach na telefon.

  • 0

    15. ~wiki  2013-06-10 12:00:24  host: abiq67.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja mam sposób na ten problem, że każdy z graczy chce wprowadzić swój system płatności, w wyniku czego - mamy masę systemików, które nie są ze sobą kompatybilne. Tym sposobem jest.... banknot.

  • 0

    16.  2013-06-10 13:40:51

    Już widzę jak klienta PKO będzie zakładał wirtualną portmonetkę w Pekao po to, żeby zapłacić w Biedronce. A zauważcie, że w PKO liczba transakcji jest niewiele większa od ilości aktywacji więc średnio każdy użytkownik z ciekawości raz użył (lub góra dwa razy) a aplikacja leży i się kurzy. Ja mówię temu rozdrabnianiu stanowcze NIE i nie zamierzam z tego korzystać. Ten sam problem do niedawna był w Skycash - konieczność zasilenia przed użyciem.

  • 0

    17. ~  2013-06-10 13:49:31  host: 77-254-182-90.adsl.inetia.pl

    @16 - twoje znawstwo czuć na odległość. Halo, Pekao i PKO to dwa różne banki...

  • 0

    18. ~Gość  2013-09-28 16:12:52  host: public138156.xdsl.centertel.pl

    A ja od niedawna zacząłem korzystać z placrachunki.pl i nie mam powodów do narzekań

  • 0

    19. ~ja.  2013-10-09 09:40:25  host: blaster.blast.pl

    Kiedyś jeździliśmy wołami dzisiaj pendolino

  • 0

    20. ~szarka  2013-11-23 01:08:33  host: 77-253-111-34.adsl.inetia.pl

    co do placrachunki.pl to troch nie ta bajka, ale fakt, że rozwiązanie fajne. A jeszcze lepsze by było gdyby naprzykłąd takie PKO to wdrożył na koncie osobistym - człowiek wreszcie by się mógł pożegnac z papierowymi rachunkami i miec wszystko w jednym miejscu i jeszcze zintegrowane z historią płatności na koncie, ehhh pomarzyć zawsze mozna...

  • 0

    21. ~molis  2014-09-15 23:38:08  host: apn-95-40-198-40.dynamic.gprs.plus.pl

    Ha a dla mnie to rewelacja, dzis zapomnialem portfela z domu, ale telefon miałem przy sobie no i poczytalem podzwoniłem do banku, wszystko mi dokladnie wyjasniono, poczym wyplacilem potrzebne mi pieniadze smartfonem. Jak dla mnie jako zastepczy portfel naprawde super.

Dodaj swoją opinię