Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pentax rozszerza produkcję

Pentax rozszerza produkcję

sirmark 15 Czerwca 2004 15:39

0 0

W celu zwiększenia potencjalnej bazy dochodów, Pentax zapowiedział rozpoczęcie od końca roku produkcji 2- i 3-megapikselowych modułów fotograficznych dla telefonów komórkowych. Firma zapowiedziała także nasilenie sprzedaży produktów medycznych, które obłożone są większą marżą

Zgodnie z założonym planem, do 2006r. Pentax ma zwiększyć wartość swojej sprzedaży do 200 mld jenów (ok 1,8 mld USD), czyli blisko o 50% w stosunku do wyniku osiągniętego w obecnym roku fiskalnym, zakończonym 31 marca. Firma zapowiada także zwiększenie zysku operacyjnego o 130% do wartości 16 mld jenów (ok. 144,2 mln USD).
Trzyletni plan rozwojowy zakłada stworzenie działu projektowania i produkcji elementów dla 2- i 3-megapikselowych modułów fotograficznych, które byłby sprzedawane innym producentom.

Z kolei sprzedaż produktów i usług związanych z sektorem medycznym, która obecnie jest pod kontrolą filii Pentaxa, ma wrócić do macierzystej firmy. Pomyślna realizacja nowego planu sprawi, że dochody firmy pochodzące z rynku nie związanego bezpośrednio ze sprzedażą aparatów fotograficznych do 2006r. stanowić będą 75% zysku operacyjnego.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet