Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

orson_dzi 21 Stycznia 2016 22:56

3 6

Pasażerowie Pendolino cały czas mają problemy z dostępem do Internetu w pociągach. Nadchodzą zmiany, ale trzeba będzie na nie jeszcze długo poczekać.

Na temat braku Wi-Fi w pociągach Pendolino pisaliśmy na początku grudnia. Problematyczny okazał się wtedy montaż anten w wagonach, co miałoby stanowić naruszenie gwarancji. Głównym problemem były wtedy, jak zwykle, pieniądze.

Zobacz: Pendolino z Internetem Wi-Fi




Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji podsumowującej działalność PKP Intercity w 2015 roku głos w tej sprawie zabrał prezes spółki Jacek Leonkiewicz.
Nie ukrywam, że brak Wi-Fi w pociągach klasy premium to moja największa porażka. Obecnie wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że w połowie roku 2016 na pokładzie będzie już Internet. Będzie działał na innych zasadach: uruchomimy między innymi platformę rozrywkową z filmami i e-bookami, chcemy wprowadzić możliwość obserwacji szlaku z czoła składu. Ale w zamian zapytamy w ankietach naszych pasażerów o preferencje podróży. System będziemy rozwijać, żeby nadążyć za współczesnymi trendami.

Wygląda na to, że w sprawie Internetu pasażerowie zobaczyli w końcu światełko w tunelu. Ale na jego przybycie trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy. Co najmniej.

Źródło tekstu: Rynek Kolejowy; wł     

Dodaj do:

Tagi: wi-fi | pendolino | pkp intercity

w sumie: 21
  • 1

    2.  2016-01-21 23:28:28

    Po pierwsze z tego Pendolino żadne premium. Poza tym powinni zrobić Wi-Fi w każdym pociągu IC. Tylko nie to z T-mobile po jednym wagonie, gdzie trzeba sprzedawać za internet swoje dane.

  • -5

    3. ~  2016-01-21 23:29:13  host: user-94-254-224-1.play-internet.pl

    po co mi wifi bez zabezpieczeń publiczne jak mam w telefonie pakiet do przeglądania vibera i e-maili to mi wystarcza w zupełności

  • 0

    4.  2016-01-21 23:43:37

    Wifi w pociągach widzę dość często. Nawet w tych starych turbokiblach po tuningu. Tyle, że jest otwarte i wolne - jakieś 1,5 Mbit. Żeby się nie wkurzać, lepiej od razu przeskoczyć na 3G/LTE. Wątpię aby w Dildolino dali coś lepszego. Nie wiem czy warto się w to bawić.

  • 1

    5.  2016-01-21 23:44:37

    @3: Po to, że z zasięgiem w pociągach bez zewnętrznej anteny jest tragedia. I nie ma znaczenia w jakiej sieci masz telefon.

  • -2

    6. ~~  2016-01-22 01:21:19  host: adfl141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W głowach się wam poprzewraca od tego internetu.

  • 1

    7.  2016-01-22 01:22:03

    @5 Dokładnie. Pendolino Częstochowa - Warszawa ZERO zasięgu. Nawet nie można porozmawiać nie mówiąc o internecie. Brak Wi-Fi w PKP Premium to niezły fuckup. Wszystkie Darty i inne polskie mają Wi-Fi. Tutaj utrata gwarancji za powieszenie anten!!! Przepraszam ale to chyba dzisiaj priorytet zwłaszcza, że w Pendolino reklamowana jest apka gdzie można zamawiać jedzenie. Tylko JAK??!!! I na dodatek brak możliwości rezerwacji biletu powrotnego. No ale feta na otwarcie była.

  • 2

    8.  2016-01-22 01:24:04

    No i pomijam fakt że IC 'normalne' jest tańsze od Pendo i jedzie 10 minut dłużej a standard jest porównywalny. No comment.

  • 0

    9. ~rezi  2016-01-22 08:38:18  host: 94.42.177.198

    Czemu Orson dałeś jakąś lokomotywę na miniaturce artykułu? Nie wiesz jak wygląda Pendolino o którym "piszesz"?

  • 0

    10.  2016-01-22 08:44:22

    9, rezi, no masz masz, lepiej już?

  • 2

    11. ~  2016-01-22 08:47:24  host: 5.254.65.145

    Pendolino - ceny biletów jak za przeloty samolotem. Ktoś z ukochanej przez Witka PO (na Twitterze broni jej jak lew) powinien za to beknąć!

  • -2

    12. ~Pims  2016-01-22 09:20:08  host: 193.105.35.150

    Czy naprawdę nie można te 3-4 godziny obyć się bez internetu. Nie lepiej sobie odpocząć czy podrzemać lub oglądać przez okno krajobrazy? Ludzie czy wy jesteście naprawdę chorzy na fono- i komputeromanię?

  • 1

    13.  2016-01-22 09:34:13

    POlska to nadal ciemnogród. WIFI powinno byc przed Daniem tych spendolino na tory. Jeszcze raz napiszę. CIEMNOGRÓD .
    Ale tak to jest jak dalej w rządzie i wcześniej większość ludzi to komuna.

  • -3

    14.  2016-01-22 09:44:25

    @5 zasięg w pociągach tragiczny? Nie powiedział bym, są miejsca gdzie spada do 1-2 kresek 3G, ale zwykle zasięg jest przynajmniej w Inpulsach.

  • 0

    15. ~a  2016-01-22 09:45:11  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Pogratulowac slawku nowaku za przetarg na wagony bez wifi/gsm i bez "pendolino" :)

  • 0

    16. ~  2016-01-22 10:44:22  host: 91-222-162-204.wmc-si.pl

    Kiedyś w pociągu skorzystałem z darmowego WiFi. Ruch znikał gdy tylko pociąg wjechał w brak zasięgu sieci. Po pół godziny stwierdziłem że lepiej będzie dać sobie spokój.

  • 1

    17. ~  2016-01-22 13:08:00  host: 188.146.133.206.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    WIFI z T-Mobile w PKP to porażka - jeżeli nie jesteś abonentem T-M, to aby otrzymać hasło dostępowe, musisz udzielić zgód marketingowych...

  • 0

    18. ~  2016-01-22 13:58:52  host: user-94-254-192-113.play-internet.pl

    @9 to ten koleś z obsesją na punkcie Orsona?lol

  • 0

    19. ~rezi  2016-01-22 16:37:46  host: 94.42.177.198

    @18 obsesja? No błagam.. ja po prostu lubię jak coś jest zrobione poprawnie a nie na odwal... Kilka tygodni temu też był artykuł o pendolino i też na miniaturce była stara lokomotywa.. Czy to zajmuje tyle czasu czy pieniędzy takie wstawienie porządnej miniaturki?

  • 0

    20.  2016-01-22 16:45:10

    Dobrze, że w Dartach można rozmawiać i serfować po necie normalnie. No i gniazdka działające pod każdym siedzeniem. :] Ale mam wrażenie, że i w nich zasięg jest trochę słabszy, niż w starych rupieciach, w których z kolei nie było jak sprzętu podładować.

  • 0

    21. ~Michu  2016-01-27 11:43:54  host: hkr210.internetdsl.tpnet.pl

    WiFi w Pendolino to mus. To chyba kwestia konstrukcji pociągu, ale korzystanie z internetu mobilnego to droga przez mękę. Na trasie Gdańsk - Warszawa co chwilę zanika zasięg internetu. Co ciekawe, w pociągach Stadler Flirt3 i Pesa Dart problem z zasięgiem nie występuje.

Dodaj swoją opinię