Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 2012 roku

Pełny raport o przenośności numerów w 2012 roku

WitekT 7 Stycznia 2013 22:37

1 0

W 2012 roku w Polsce sieć zmieniło ponad 1,2 mln numerów, czyli o 18% więcej niż rok wcześniej. W samym IV kwartale przeniesiono prawie 320 tys. Ciągle króluje P4, którego udział w numerach przychodzących stale oscyluje wokół 65% - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

2012 rok to okres, w którym swoje statystyki znacząco poprawiła PTC, głównie dzięki rocznej ważności konta w prepaidzie. Centertel, który w 2011 roku był najmniej na minusie w ujęciu netto spośród trzech największych operatorów, po fatalnym I kwartale, kiedy odeszło kilku dużych klientów, rzucił się do odrabiania strat. Choć przyjął więcej numerów niż Polkomtel i PTC, to bagaż z pierwszych trzech miesięcy utrudnił mu prześcignięcie T-Mobile.

Co ciekawe, w samym IV kwartale najgorszy wynik zanotowała PTC, tracąc w ujęciu netto 72 tys. numerów. Polkomtel stracił 64 tys, a Centertel tylko 44 tys.

Operator

Przyjął

Udział w 2012

Oddał

Udział w 2012

Bilans

P4

803,8 tys.

64,1%

72,5 tys.

5,8%

+731,3 tys.

PTC

155,6 tys.

12,4%

372,9 tys.

29,7%

-217,3 tys.

Centertel

164,4 tys.

13,1%

412,4 tys.

32,9%

-248,0 tys.

Polkomtel

124,3 tys.

9,9%

386,2 tys.

30,8%

-261,9 tys.

Pozostali

6,5 tys.

0,5%

10,6 tys.

0,8%

-4,1 tys.


Pozostali operatorzy po raz kolejny oddali więcej kart niż przyjęli, w samym IV kwartale stracili w ujęciu netto 3,7 tys. numerów, a w całym roku 4,1 tys. Bilans ten wyraźnie poprawia Virgin Mobile, które w 2012 roku przyjęło prawie 3 tys. numerów (2,4 tys. w samym IV kwartale), a oddało 125.




Z FreeM i Mova, które oficjalnie zakończyły działalność 30. września, w samym III kwartale odeszło 520 numerów, a w IV kwartale (czyli teoretycznie już po zakończeniu działalności - kolejne 2 tys. W tym roku skończyła się też dobra passa mBank mobile, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy stracił netto 700 numerów (2 tys. oddanych i 1,3 tys. przyjętych).

Cyfrowy Polsat jest ponad 500 kart na minusie (wygasza oferty głosowe i proponuje w ich miejsce Plusa), podobnie CenterNet, 800 kart netto stracił Aster (przejęty przez UPC). Mobilking, wymuszając migrację klientów z sieci PTC do Centertelu stracił prawie 1,7 tys. kart netto. Lyca Mobile oddała 70, przyjęła 350. Z kolei do nowego projektu ojca Tadeusza Rydzyka - w naszej Rodznie - w 2012 roku przyszło 60 numerów, a odeszło niecałe 20.

Na uwagę zasługuje zapomniany trochę FM Group Mobile, który w 2012 roku przyjął 1 tys. numerów, a oddał niecałe 500. Szerzej o tym operatorze pisaliśmy w tej wiadomości.

Statystyki przenośności numerów po III kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości, a po całym 2011 roku - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 182
  • -2

    173.  2013-01-10 09:56:18

    162. - jest lepszy od nich wszystkich eazem wziętych. Nie czytasz dość wnikliwie ;-)

  • 0

    174. ~  2013-01-10 10:03:39  host: v43-09.opera-mini.net

    173. No dzięx, tera jaśniej widzę wielkie play! W3 to pikuś przy tej cót mjut sieć play! ;-D

  • 1

    175. ~  2013-01-10 10:10:41  host: v09-15.opera-mini.net

    @171, tak Play jest najlepszy w Europie a może nawet i na świecie. Blog Gruszki wyprał mózgi niektórym i bezkrytycznie wierzą we wszystko co tamten napisze :D Play np. Play ma największą sieć 4G. Słyszałeś o tym? :D

  • -2

    176.  2013-01-10 10:19:40

    167. - zalecasz innym pójście do szkoły a sam non stop na wagarach chyba siedzisz... W moim roczniku, tylko za ten komentarz, z powodu ilości błędów ortograficznych, matury byś pisemnej z polskiego nie zdał ;-) Idź dzieciaku do szkoły lepiej i przyłóż się do nauki zamiast pieprzyć o telefonach za kieszonkowe ;-)

  • 0

    177. ~  2013-01-10 10:24:37  host: v43-09.opera-mini.net

    Ej, a kto mi minuchy stawia? Ktoś jeszcze ma w ogóle wątpliwości, co do play?? :-D

  • -1

    178.  2013-01-10 10:40:11

    play ofertą miażdzy plusa-minusa i ere-zere ale orange i niszowe sieci juz walczą z plajta ja teraz przerzuciłem sie z plaja na orange gdzie prawie wszystko jest darmowe plaj słuzy prawie wyłacznie do odbierania rozmów i kumulacji zbieraj minut, jak plaj uwali minuty to trzeba bedzie poszukać czegos w rodzaju virgin i tu z nowu odkrywamy ameryke bo virgin polska to tak naprawde playj a branson ma ma tyle wspólnego z virgin polsk aco kot z netia , a więc plaj był , jest i byndzie nalepszy

  • -1

    180.  2013-01-10 10:46:19

    179. - dziękuję za darmową poradę... Wieszile bym za te kilka słów zapłacił specjaliście? Dzięki!!

  • -1

    182.  2013-01-10 11:02:50

    181. - wiesz... matką moją nie jesteś, żebyś mi mówił czy mam milczeć czy nie. Więc tego typu teksty możesz sobie darować. W najmniejszym stopniu nie zmienią one mojego zachowania, w szczególności zamilknięcia. Jeśli masz problem w kwestii moich relacji z żoną, zgłoś się do własnego specjalisty. Mi doradzać nie musisz. Chciałem skorzystać z Twojej pomocy, ale widzę, że nie umiesz właściwych relacji lekarz-pacjent utrzymać i nerwy Ci puszczają. Uważaj, zeby czasem żyłka pierdząca Ci nie puściła... Byłoby gorzej ;-)

  • 0

    183.  2013-01-12 13:17:08

    W tym roku Play nie będzie już miał tak różowo :) Zniknęły Zbieraj Minuty, Zniknął LongPlay1zł, pokroili inne oferty, zostało tylko jeszcze darmocha w sieci za 10zł, albo za doładowanie - na ileś tam dni - a i to nie wiadomo jka długo się utrzyma. Jak biznesmeny z Play wrócą z Chin - po negocjacjach odnośnie spłaty zaciągniętego u nich kredytu, to wtedy się dowiemy co dalej :) albo jeszcze przez jakiś czas podzwonimy sobie taniej, albo (jak nic nie wynegocjują to zaczniemy spłacać im ten kredyt), ale jak przeholują z cenami w stosunku do W3 (albo jak ceny będą takie bardzo porównywalne) - to spadamy Panowie i Panie z tej sieci... ;)

  • 0

    184. ~cumuluson  2013-01-13 11:19:50  host: 178235066088.slawno.vectranet.pl

    ludki kupują startery w innej sieci, aby następnie przenieść je do P4, bo są lepsze bonusy za przeniesienie niż podpisanie z nr P4. To podbija statystyki ;-)

  • 0

    185.  2013-01-13 13:51:08

    184. ~cumuluson : no i ok :) niech się Play cieszy ;) 60zeta na drodze nie leży. Mnie by się chyba nie chciało tak bawić - za dużo zachodu, ale skoro Play daje takie bonusy przy przeniesieniach, i tak bardzo zależy mu na statystykach to gra muzyka.. :)

  • 0

    186. ~Padre  2013-01-14 12:01:12  host: 92.60.132.22

    @178. Play miażdży plusa?? :D abo 59, play 550 min, plus 500-600min, abo 79, play 750min i stan darmowy, plus 750-950 i darmo do plus, telefony w play o połowę droższe, roaming i rozłączające się pakiety internetowe po wyjściu z sieci macierzystej (rok temu korzystałem z oferty biznesowej i takową sytuację miałem w Katowicach :D)

  • 0

    187.  2013-01-14 16:52:32

    178. wypasiony: tak, tak.. a teraz ochłoń, i dobrze pooglądaj oferty innych operatorów :) a hasła typu play najlepszy - bo to play zapodaj tym co nie potrafią poszukać dobrych ofert również u innych operatorów.. :)

  • 0

    188. ~  2013-01-15 15:23:26  host: v46-03.opera-mini.net

    Ja miałem play i ciągle mi gubiło zasięg np.raz sms od kumpla szedł 4 godziny,teraz mam inną sieć jest normalnie.

  • 0

    189. ~DAD  2013-01-16 09:21:26  host: 178.183.159.214.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Do 133-czytaj ze zrozumieniem. Mam nielimitowane polaczenia w T-Mobile w kraju i na swiecie. Moge gadac 24h przez caly cykl rozliczeniowy TYLKO za 49zl.Ktory operator da mi taka oferte-ZADEN!BEDE W PRZYSZLOSCI PISAL KWADRATOWYMI LITERAMI BY BEZMOZGOWIEC ZROZUMIAL.

  • 1

    190. ~Michau  2013-01-16 12:02:37  host: host-81-190-148-62.olsztyn.mm.pl

    Wyczuwam ból dupy fanatyków W3. Nie czytam blogu Gruszki, nie oglądam reklam, mam gdzieś opinie innych i jestem na bieżąco z ofertami innych opów. Oceniam to, czego używam. Po przejściu z T-Mobile do Play moje rachunki spadły o 30 zł miesięcznie...i to chyba wystarczy za odpowiedź.

  • 0

    191. ~Padre  2013-01-16 12:44:44  host: 92.60.132.22

    Gdybyś został w T-mobile i przedłużył w utrzymaniu, też by Ci spadły rachunki o 30zł. Masakra, jak można porównywać taryfe sprzed 2 lat z obecnymi i się cieszyć jak .... @190, nie jesteś na bierząco z ofertami opów bo wybrałeś play. Po prostu jesteś ignorantem i nie bierzesz pod uwagę że inna sieć niż play może mieć taniej :) pozdro

  • 0

    192. ~prestiz  2013-03-03 19:15:51  host: dpg23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko PLUS! Od lat jestem w tej sieci. Niezawodna i najlepsza. Miałem starter Play - odradzam. Słaba jakość rozmów, wszystko trwa długo. To samo z ich internetem. Nawet w Warszawie mają zasięg do niczego. Warto przedłużać umowy. Można dostać lepsze warunki niż w Play. No ale to proces dla myślących - nie skąpców, którzy na swojej chytrości tracą i nawet o tym nie wiedzą...

  • 0

    193. ~odchzplusa  2013-04-11 19:55:30  host: apn-77-114-64-48.dynamic.gprs.plus.pl

    Plus?? po 14 latach potrafią Cię zignorować przy reklamacji na nieistniejącą usługę. Plus ma w duszy swoich abonentów. ~prestiz, napisz do pana Jarzyny z reklamacji, pokaże Ci gdzie Twoje miejsce i pouczy Cię odpowiednio.

  • 0

    194. ~dawny Plusowiec  2013-05-06 16:38:30  host: 89-78-148-24.dynamic.chello.pl

    o jak mnie to cieszy- Plus zwolnił kilka setek fachowców kiedy inni tylko zacierają ręce ,pogarsza jakość ,pogarsza wszystko a wyniki mówią za siebie

Dodaj swoją opinię