Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 2010 roku

Pełny raport o przenośności numerów w 2010 roku

WitekT 10 Lutego 2011 18:35

0 0

W 2010 roku sieć zmieniło około 863 tys. numerów - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL. Jak nietrudno zgadnąć, największym beneficjentem było P4. W ujęciu netto najwięcej straciła PTC.

W porównaniu do 2009 roku, Polacy w 2010 przenieśli ponad dwa razy więcej numerów. Co ciekawe, nie zmienił się układ na podmium - tak samo jak w 2009, tak i w 2010 roku kolejność pod względem pozyskiwania netto numerów byłą następująca: P4, długo, długo nic, a potem Centertel, Polkomtel i PTC.

Operator Przyjął Oddał Bilans
Numerów Udział Numerów Udział
Centertel 126 tys. 14,6% 242 tys. 28,0% -116 tys.
Polkomtel 93 tys. 10,8% 275 tys. 31,9% -182 tys.
PTC 76 tys. 8,8% 323 tys. 37,4% -247 tys.
P4 558 tys. 64,7% 20 tys. 2,3% 538 tys.
Pozostali 10 tys. 1,1% 3 tys. 0,4% 7 tys.





Pozostali operatorzy notowali praktycznie tylko pozyskanie w IV kwartale 2010 roku - netto około 3 tys. Spośród wirtualnych operatorów, największy ruch notuje mBank mobile. W 2010 roku przyjął prawie 5 tys. numerów, a oddał niecałe 1,5 tys. CenterNet pozyskał w tym czasie około 600 numerów, Cyfrowy Polsat ponad 2 tys., Aster około 400, a Mobilking stracił 500.

Statystyki przenośności po trzech kwartałach 2010 roku podawaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 308
  • 0

    319. ~  2011-02-19 17:01:38  host: z06-09.opera-mini.net

    318, napisales 'doladowac' wiec nie odkrecaj teraz ... To zasadnicza roznica miedzy zapłaceniem rachunku. Twoj operator rozumiem, ze zadnych opłat nie pobiera, nie doładowujesz i nie placisz rachunkow? Jest taka mozliwosc, pewnie rodzice płacą? Jest ciekawy post na forum o tym jak plej traktuje biznesowego klienta. Ja bylem w plej i juz tam nie wróce, napewno nie z głownym numerem

  • 0

    320. ~  2011-02-19 17:09:33  host: z06-09.opera-mini.net

    317, trzeba byc ograniczonym zeby godzinami gadac o bzdurach tylko dlatego ze jest sd. Jak chce pogadac ze znajomymi to zapraszam ich do siebie i w sympatycznej atmosferze gadamy o czym chcemy. Telefon to czesto narzedzie pracy dla mnie a nie substytut spotkan ze znajomymi

  • -1

    323. ~  2011-02-19 18:22:55  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    320 w play jest połączenie oczekujące i można blokować linnie nie musze się co jakiś czas rozłączać żeby sprawdzić czy ktoś do mnie dzwoni , ile razy to słyszałem nie moę z tobą rozmawiać bo czekam na ważny telefon

  • 1

    324. ~  2011-02-19 18:39:44  host: z10-03.opera-mini.net

    323, czy to uwazasz za sukces? Obecnie polączenia maja juz mvno wiec tak duzy operator tym bardziej musi to oferowac.

  • -1

    325. ~  2011-02-19 18:52:09  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak a w w3 niema

  • 1

    326. ~  2011-02-19 18:58:21  host: z10-03.opera-mini.net

    325, jestes pewien, sprawdzaleś?

  • 1

    327. ~  2011-02-19 19:02:06  host: p14-10.opera-mini.net

    Odpowiedz jest prosta. On w ogóle nie dzwoni nigdzie. Choćby wczoraj natknełem się na oczekiwanie w erze ale jeleniowi drogo jest dzwonić za sieć.

  • -1

    328. ~  2011-02-19 19:04:11  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w orange i plusie na pewno nie ma a w erze nie wiem

  • 1

    329. ~  2011-02-19 19:04:19  host: p14-10.opera-mini.net

    W tej chwili ta usługa jest już wszędzie.

  • -1

    330. ~  2011-02-19 19:10:50  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w orange nie ma na pewno bo często dzwonie a wplusie z ciekawści przed chwila sprawdziłem nie ma

  • 1

    331. ~  2011-02-19 19:11:03  host: p14-10.opera-mini.net

    Patrzyłem w google i prawda może leżeć po środku. W abo ma na pewno każdy, prepaid niekoniecznie ale nie będę się w to zagłebiał.

  • 1

    332. ~  2011-02-19 19:11:30  host: z10-03.opera-mini.net

    328, dzis dzwonilem na nr w orange i natknąlem sie na takie połączenie, wiec masz nieaktualne dane

  • -1

    333. ~  2011-02-19 19:20:25  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w erze są w plusie maja być ale nikt nie wie kiedy w orange tylko dla abo

  • 1

    334. ~  2011-02-19 19:24:47  host: p14-10.opera-mini.net

    To teraz zmieńmy temat. Kto nie ma przekierowań. Wiem tylko tyle co używam ostatnio. Play, ga ma, mbank nie. W innych sieciach byłem dawno temu to nie było tego wówczas pewnie nigdzie.

  • -1

    335. ~  2011-02-19 19:34:41  host: cmk50.neoplus.adsl.tpnet.pl

    przekierowania sa wszedzie, bez tego nie mogła by działać poczta głosowa

  • 1

    336. ~  2011-02-19 19:42:05  host: p14-10.opera-mini.net

    Przekierowania na inny dowolny numer. Ja tego używam ciągle ostatnio. Mbank tego nie miał a sprawdzałem parę miesięcy temu.

  • -1

    337.  2011-02-20 11:44:54

    Przekierowania kosztują, wiec ich nie ma - to, ze oferta jest, nie znaczy, ze usługa jest ;-) Ludzie nie interesują się tym co nie jest za darmo ;-)

  • 1

    338. ~  2011-02-20 11:52:20  host: p21-03.opera-mini.net

    Wlo chłopie, ja nie odbieram. Odrzucam i oddzwaniam bo będzie dużo taniej.

  • 0

    339. ~chirurg  2011-02-20 14:58:11  host: user-46-112-37-86.play-internet.pl

    w erze tak tak są i w play też

  • 0

    340. ~  2011-02-21 18:10:03  host: t19-13.opera-mini.net

    288 dziś znowu mi literę w hoście zmieniło bo wyświetla się t. Nie wiem o co w tym chodzi ale na nie zależy to jak widać od telefonu czy sieci bo litery się zmieniają, wcześniej miałem p i f.

Dodaj swoją opinię