Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2016

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2016

Piszemy o tym pierwsi WitekT 13 Kwietnia 2016 08:29

24 2

I kwartał 2016 roku przyniósł na rynku przenośności numerów bardzo znaczące zmiany. P4 oddał więcej numerów niż Polkomtel i niewiele mniej niż Orange, A T-Mobile znowu na poziomie netto zanotował fatalny rezultat - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.



W całym I kwartale numery zmieniło 411,1 tys. numerów, o 7% mniej niż w analogicznym kwartale zeszłego roku i o prawie 5% mniej niż w IV kwartale 2015 roku. Tradycyjnie już najlepszy wynik w ujęciu netto zanotował P4, który jednak oddał w tym czasie bardzo dużo numerów. Na brawa zasługuje Orange, który wyjątkowo wysoko podskoczył z bilansem - na plus aż na 20 tys. numerów. Wbrew zapowiedziom prezesa Adama Sawickiego, I kwartał był fatalny dla T-Mobile pod kątem przenośności numerów. Telekom kontynuuje fatalną passę największego dawcy i najmniejszego biorcy i nie widać tu żadnej poprawy.




(tys.) Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
P4 87,9 21,4% 156,8 38,1% +68,9
Orange 99,2 24,1% 119,3 29,0% +20,1
Polkomtel 87,5 21,3% 66,5 16,2% -21,0
T-Mobile 132,5 32,2% 42,0 10,2% -90,5
Pozostali 4,0 1,0% 26,5 6,4% +22,5

Warto przyjrzeć się tendencji w rynkowym udziale P4 w przyjęciach i oddaniach. Przy tym tempie zmian może okazać się, że już w przyszłym roku zaczną zdarzać się kwartały, w których "fioletowi" nie będą liderem w przenośności w ujęciu netto. W I kwartale 2016 roku w porównaniu do I kwartału 2015 roku, udział w oddaniach wzrósł o 5,22 punkta procentowego, a w przyjęciach spadł aż o 8,65 punkta procentowego.

Zmiana rok do roku Oddania Przyjęcia
P4 +5,22 p.p. -8,65 p.p.
Orange -8,33 p.p. +5,15 p.p.
Polkomtel -4,24 p.p. +1,64 p.p.
T-Mobile -8,33 p.p. +1,85 p.p.

Za gros wyników pozostałych operatorów odpowiada, oczywiście, Virgin Mobile ze świetnym (jak na MVNO) wynikiem 24 tys. przyjęć i 2,4 tys. oddań. W ujęciu netto na uwagę zasługuje rezultat Mobile Vikings (1,8 tys. na plusie), FM Group, czyli operatora, którego taryfy abonamentowe wygrały w ostatnim rankingu TELPOLIS.PL Stars (1,3 tys. na plusie) oraz Netii (900 numerów na plusie). Pozostali operatorzy zanotowali niewielkie, kilkudziesięcionumerowe migracje.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 2015 roku.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 130
  • -1

    119. ~Marek  2016-04-14 06:45:12  host: n10-02-05.opera-mini.net

    Nju pięknie podniosło wyniki, szczególnie drugi nr z 9 zł. Bardzo dobrze to wymyślili

  • 0

    120.  2016-04-14 07:51:06

    @115, LoolK - przenośność numerów to prawidłowe, słownikowe określenie dla uprawnienia abonentów do zachowania posiadanego numeru w przypadku zmiany operatora. My go nie wymyśliliśmy, ale i tej Twojej wiejskości w określeniu nie czujemy.

  • -3

    121. ~  2016-04-14 09:24:59  host: user-94-254-178-177.play-internet.pl

    120 - a słowo " migracja" wykreślili ze słowników?

  • 0

    122.  2016-04-14 09:41:34

    @121 - nie, ale w telekomunikacji byłoby to zbyt szerokie określenie. Migruje się też numery pomiędzy segmentami ofert (np. prepaid-abonament) czy w ramach tego samego segmentu (migracja do nowej oferty). Wyszedłby z tego "Pełny raport o migracji międzyoperatorskiej numerów w 1Q2016", a w obecnej formie jest równie precyzyjnie i przy tym krócej.

  • 1

    123.  2016-04-14 10:54:27

    play nadal jest atrakcyjny, dla osób głównie wykonujący połączenia w obrębie własnej sieci, formuła play na kartę starter, mamy za 3 zł miesięcznie rozmowy i smsy gratis w całej sieci play,virgin,redbullmobile i inne.
    Orange z już wspomnianą ofertą na kartę, orange free, oraz bardzo atrakcyjną ofertą i możliwościami zmian i dopasowania abonamentu do aktualnych potrzeb w trakcie umowy w njumobile z rachunkiem.

  • 0

    124. ~nicky  2016-04-14 12:09:59  host: 90-156-32-145.internetia.net.pl

    W tekście błąd odnoście przyjęć VM. Powinno być 20,1 tys.

  • -2

    125. ~ttx  2016-04-14 14:22:37  host: 188.146.10.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Plej jest tak samo atrakcyjny jak inni. Traci podobnie jak pozostali, wiadomo Tm więcej. Gdyby nie ta blondyna w reklamie z celebrytami które lecą non stop mieliby podobna ilość przyjęć. Jakby to byla jakaś szczególna czy wyjątkowa siec to ilość odejść byłaby o polowe mniejsza.

  • -7

    126.  2016-04-14 20:20:42

    @80 Chłopie, powinieneś mieć zakaz całkowity wypowiadania się. Co zmieniło 4 grosze? Czy Ty w życiu kiedyś przechodziłeś jakieś zmiany? No pewnie nie jak pracujesz w PKP a tam ciągle syf i malaria.
    Przyszedł nowy prezesio do TM, wywalili pewne rzeczy od razu jak np 4 grosze. Plan na 4 lata przedstawili w marcu i Janusze internetu jak Kryniczanin myślą, że w miesiąc klienci będą atakować TMobile oknami i drzwiami. Masakra!!! Plan naprawczy się robi etapami, na kilka lat czyli myślenie długoterminowe. A Ty jak jak ten Janusz - chcesz zmiany od razu. Czy to będzie działać czy nie - będzie można się wypowiedzieć co najmniej po 3 kwartale tego roku. Prepaid to nie wszyscy, są jeszcze postpaid. Więc przestań zabierać głos w sprawach o których nie masz pojęcia.
    Nie pracuje w TMobile i nigdy nie pracowałem. Wystarczy tylko myślenie którego nie masz za grosz.

  • -5

    128.  2016-04-14 22:09:59

    @94 Słoneczny specjalista się odezwał :D I znowu nie ma pojęcia i sobie zaprzecza. Pojęcia nie ma bo LTE TMobile od dawna jest dla P4 dla ofert biznesowych. Wszystko się teraz na nowo kręci i szukają sensacji po tym jak Gruszka na swoim Twitterze wkleił zdjęcie z pomiaru prędkości w roamingu na LTE. I wielkie zdziwienie. A zaprzeczasz, bo ostatnio dla ciebie nie było bez różnicy czy w Play jest 5Mb/s czy 15Mb.s bo ważne że działa i jest tanio. A teraz się cieszy bo ludzie z Play odchodzą i P4 zaczyna oddychać :D Gadasz jak wiatr zawieje. Dlatego nie dziwie się, że takiego pokroju ludzie tutaj na telepolis najwięcej marudzą. Wystarczy cena i już swoje poglądy zmieniają o 180 stopni. Cytując klasyka "Co za naród, co za ludzie..."

  • 2

    129.  2016-04-14 23:28:30

    @128 Nie marudź już i nie czepiaj się panie czepialski. Akurat biznes w P4 to malutki kawałeczek. Wielkie mi od dawna dla kilku klientów na krzyż. Mi 5 mega od p4 starczy, bo do prawdziwego netu to ja mam UPC. Aczkolwiek nie trudno zauważyć, że sieć nie jest z gumy. Dlatego nie będę płakał jak się trochę poluzuje. Trudno skumać, co? Mógłbyś robić w polityce. Albo PO albo PiS, albo TM albo Play, albo białe albo czarne. Nie zajarzysz, że istnieje jeszcze szare. Przyzwyczaiłem się już, że jesteś niereformowalna samochwała i mądrala. :)

  • -6

    130.  2016-04-14 23:48:31

    "Nie marudź już i nie czepiaj się panie czepialski. Akurat biznes w P4 to malutki kawałeczek. Wielkie mi od dawna dla kilku klientów na krzyż. Mi 5 mega od p4 starczy, bo do prawdziwego netu to ja mam UPC.
    " Tak tłumacz sie ze swojej głupoty

  • 0

    133. ~beeingrebel  2016-04-15 11:28:33  host: 89.35.144.78

    Jarajcie się tymi abonamentami, wiążcie się umowami na dwa lata. Ja mam numer u Wikingów - 30 dychy, nolimit, 4GB neta - wszystko w prepaidzie. http://tlp.is/57c

  • -1

    134. ~ziutasek  2016-04-15 12:53:08  host: bfo133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @~beeingrebel to przepłacasz, sprawdź możliwość przejścia do OFnK

  • 1

    135. ~Kpax  2016-04-15 15:10:50  host: 91.208.93.99

    Większość dyskusji jest zupełnie jałowa. Przekonywanie, który operator jest lepszy, tańszy trudno uznać za zasadne, kiedy oferty są do siebie tak zbliżone. Często decydują indywidualne preferencje lub też zasięg w danym miejscu. Poza tym nikt nikogo do korzystania z danego operatora nie zmusza, więc nie rozumiem tych, którzy oburzają się, bo gdzieś jest o 2 PLN drożej!

  • -1

    136.  2016-04-17 09:22:01

    Eleven i Eleven Sports w Cyfrowym Polsacie
    Sportowe kanały Eleven i Eleven Sport dołączają do Cyfrowego Polsatu.

  • 0

    137. ~Gość no1  2016-04-20 10:56:03  host: static62-133-131-130.ostnet.pl

    Witam. Raport trochę zaskakuje. Osobiście jestem troche rozgoryczony sposobem traktowania przez dużych operatorow, dlatego zastanawiam się nad przejściem do sieci typu virgin, nju albo premium mobile. Coś proponujecie, ktoś korzysta?

  • 0

    138. ~Gregor  2016-04-21 10:03:52  host: user-94-254-177-143.play-internet.pl

    Mnie ciekawi ten premium mobile bo oferta niezła tylko pytanie czy faktycznie jest jak piszą?

  • -1

    139. ~Jack  2016-04-23 20:59:22  host: apn-5-172-252-88.dynamic.gprs.plus.pl

    Bardzo profesjonalnie!!! http://tlp.is/9q1

  • 1

    140. ~NKnow  2016-04-24 22:56:59  host: 91-235-230-ip216.d-com.pl

    korzystam z premium mobile i póki co płacę tyle ile mam płacić i mam tyle ile mam mieć :P oby tak dalej

  • 0

    141. ~  2016-04-25 14:21:16  host: 77-88-177-9.internetia.net.pl

    Nigdy żadnych abonamentów, teraz migruję z nju do lajt mobile

Dodaj swoją opinię