Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2014

Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2014

WitekT 7 Kwietnia 2014 16:18

26 1

W I kwartale Polacy przenieśli 420,6 tys. numerów pomiędzy sieciami komórkowymi, o 8,2% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Ten kwartał dla poszczególnych operatorów był jednak zupełnie inny niż I kwartał 2013 roku - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.



W I kwartale liderem MNP ciągle jest P4, z wynikiem netto na poziomie prawie 160 tys. To o 40 tys. mniej niż w I kwartale 2013 roku, a procentowy udział w przyjęciach spadł o 8 p.p. do poziomu 51%. Z kolei pozycja Orange zmieniła się o 180 stopni w drugą stronę - w pierwszym kwartale zeszłego roku operator ten stracił netto 54 tys. numerów, a w I kwartale tego roku zyskał 13,5 tys. Swój bilans poprawił T-Mobile, dzięki ograniczeniu odpływu numerów. Z kolei Polkomtel rozpoczął głębokie nurkowanie, dwukrotnie powiększając stratę netto w ciągu roku.




W 1Q14

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

214,4 tys.

51,0%

55,2 tys.

13,1%

159,2 tys.

Orange

122,6 tys.

29,1%

109,2 tys.

26,0%

13,4 tys.

T-Mobile

41,5 tys.

9,9%

109,2 tys.

26,0%

-67,7 tys.

Polkomtel

38,8 tys.

9,2%

140,8 tys.

33,5%

-102,0 tys.

Pozostali

3,3 tys.

0,8%

6,2 tys.

1,5%

-2,9 tys.


Spośród pozostałych operatorów, na plusie jest Virgin Mobile (600 numerów) i Viking (500), a na spektakularnym minusie Lyca Mobile (3,5 tys.) i mBank mobile (400). Nieprzyjmujący nowych ofert lub aktywnie ich niepromujący Cyfrowy Polsat stracił 150 numerów, a Dialog 300. Pozostali operatorzy oscylowali wokoło 100 numerów na plusie bądź minusie.

Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 87
  • 1

    78.  2014-04-09 23:31:47

    @77. wlo. Argumenty o ilości minut wydzwanianych/odebranych do/od poszczególnych sieci w odniesieniu do proporcji abonentów w każdej z nich dla pojedynczego numeru/użytkownika jest bez sensu. Przykładowo ja wydzwaniam blisko 400-600 minut miesięcznie a z tego tylko 20-30 minut do Plusa. I o czym to mówi w skali całego kraju? Kompletnie o niczym, po prostu w mojej miejscowości najbardziej rozpowszechnione sieci to Era oraz Orange a reszcie najbliższej rodziny pomogłem przenieść numery do Play lub Virgin Mobile. W Plusie ze znanych mi osób to numer ma tylko jedna ciotka od strony ojca i jej najbliższa rodzina oraz mój brat telefon służbowy a właśnie na ten numer "idzie" większość moim rozmów do tego operatora. Ale jakoś na podstawie tego przypadku nie próbuje podważać statystyk i zastanawiać się gdzie jest te 15 mln kart SIM, które "podobno" aktywne jest w sieci Polkomtela.

  • 2

    79.  2014-04-09 23:54:58

    @77 wlo. Tak zawsze będzie u klienta wybierającego świadomie ofertę. Dziwne byłoby gdybyś wybrał ofertę operatora, do którego najmniej dzwonisz. Kto inny w Orange, będzie miał przeważająca ilość minut w Orange, inny Play do Play itp... dlatego właśnie nadal opłaca się dawać no limity w tak niskich cenach. Znakomita większość połączeń i tak idzie w ramach sieci. O zasięgach nie będę się rozpisywał, bo po całej Polsce codziennie nie jeżdżę. A wypowiadanie się o zasięgach w ramach jakiegoś małego regionu, nie ma sensu.

  • 1

    80. ~Adam  2014-04-11 23:44:58  host: 79-139-94-146.rzeszow.hypnet.pl

    mam 3 abonamenty 2 w plusie i jeden w play i teraz ten w play konczyl sie i chcialem przeniesc do plusa nie z powodu zasiegu czy jakosci rozmow bo jestem zadowolony z oferty playa tylko z powodu faktury by byla 1 .Sprawe zglosilem przez strone plusa ze chce przeniesc numer.Po 2-3 dniach odezwal sie doradca w sprawie przeniesienia ja mu przedstawilem oferte ze strony play ze za abonament 59 netto mam lg l9ii za 89 netto nielimitowane minuty do wszystkich i sms i co mi proponuje abonament za 54 netto i ten sam telefon w cenie 149 a abonament bez limitu to w kwocie 69 netto ten telefon kosztuje 3 netto to ja mu na to ze to nie jest konkurencyjna oferta a on mi wyjezdza ze zasieg ze internet lte w plusie jest lepszy i tak zeszlismy na temat tego lte mowie mu ze w play jest do konca roku za darmo lte bez limitu a on co to za lte 15mb ze w plusie 150mb to ja mu zenie ma roznicy w przegladaniu neta a ogladanie filmow z pakietem 2 gb mija sie z celem i nakoniec mowie mu ze i tak telefon o ktorym jest mowa nie obsluguje lte. po tygodniu dzwoni i sie pyta czyprzemyslalem oferte ale niestety podziekowalem za taka oferte zostalem w play za abonament 59 netto mam telefon s3 lte za 1 netto i ten nieszczesny lte do konca roku za darmo i to bez limitu za pare miesiecy koncza mi sie 2 numery w plusie i tak na 95% przeniose do play by miec jedna fakture

  • 2

    81.  2014-04-12 09:33:45

    też się właśnie wynoszę z Plusa... To co Solorz zrobił z tą firmą to tragedia - nawet jak się rozmawia z konsultantami to mają ponury głos, jakby tylko czekali na sposobność przejścia do innego pracodawcy. Oczywiście ostatnio zadzwonił do mnie człowiek z antichurn (mam miesięczne faktury 200-300zł) i jedyne co miał do zaoferowania to niski abonament do wszystkich - nikt tam nie rozumie czego oczekuje użytkownik z taryfą biznesową i że nie zawsze chodzi wyłącznie o niskie koszty. Nawet nie protestował gdy mu wyjaśniłem powody przeniesienia bo faktycznie nie miał mi nic do zaoferowania.

  • 0

    82. ~Adam  2014-04-12 14:54:26  host: user-164-127-82-223.play-internet.pl

    A ja miałem szczęście nie być nigdy w plusie. a jestem z komórką od 1998 roku.

  • 0

    83.  2014-04-12 18:55:43

    Też nigdy u nich nie byłem, mimo, że miałem numer w IDEI, Erze, a teraz w Playu ;) Oferta Plusa na kartę zawsze była tak beznadziejna, że nawet mnie nie kusiło.

  • 0

    84. ~marcellove  2014-04-12 19:40:08  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    @ 82,83 Panowie,ja kiedyś miałem telefon w Plusie.Było to w roku 1999,kupowałem właśnie pierwszy telefon komórkowy w życiu a był to Bosh com608 i miał on simlocka w tej sieci.Z usług tego operatora korzystałem max 3 miasiące po czym przeszedłem do dawnej Idei(styczeń 2000r.)W tej sieci byłem ogrom czasu,az do 2007r.Od tego roku(2007) jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu w Play z numerem aktywnym od stycznia 2000 roku.

  • 0

    85.  2014-04-13 10:20:10

    Sieć Plusa jest po to żeby czasami korzystać w roamingu mając "darmo" w Play ;) Zresztą pozostałe sieci też ;)

  • -2

    86.  2014-04-13 10:29:22

    Gormar - tak samo jak przekonywanie mnie od lad, odkąd Plej jest, że głupi jestem, zęnie wybrałem Plej z darmowymi połączeniami w sieci i płacę po 10 groszy za połączenia wewnątrz innej ;-) Ja tylko po raz kolejny - już po kilku latach - mówię - czy na pewno mi się Plej opłaca? Kiedyś w ogóle nie miałem połaczeń do Plej, teraz zawrotne pól godziny na 10 godzin w ogóle ;-) Co więcej - do znajomych mam kilka numerów, resza to klienci, firmy. Naprawdę szok! Tak tanio, prepaidy rozdają, a firmy nie chcą brać - kto nimi kieruje? Debile? słoneczny - vide wyżej... Nie pamiętasz jak to mnie przekonywano i uświadamioano mi moją głupotę? Nie jesteś nowy - powinieneś pamiętać... teraz zdanie zmieniłeś na to co ja od lat mówiłem? Nie mówiłem, że no limit to tylko marketing, bo oni doskonale wiedzą do jakiego poziomu zejść z opłątą dla przeciętnego klienta? Mają to do sekundy rozcykane! Budzą się wszyscy widzę...
    O zasięgu też nie pamiętasz co mówiłem? Zdaje się że macie wszyscy bardzo krótką pamięć ;-)

  • 1

    87.  2014-04-13 11:03:45

    @86 wlo ale tutaj nie rozmawiasz z przeciętnymi klientami. Dają w bonusie do doładowania "darmowe" rozmowy i SMSy to się z tego korzysta. Cała kwota doładowania idzie na inne usługi. Pewnie jak za dużo przeciętnych klientów się dowie o takiej promocji to już jej nie będzie. Tylko po co gdybać ?

  • -1

    88. ~kcp  2014-04-14 10:45:08  host: 178-36-92-197.adsl.inetia.pl

    @dssdw sam chyba jesteś klakierem, bo z tym rwaniem połączeń w play sam miałem problemy, dlatego też pożegnałem tą firmę...jeśli nie masz dostatecznej wiedzy na jakiś temat to się nie wypowiadaj...pozdrawiam

  • 0

    89. ~terenf  2014-04-15 09:17:06  host: n16-02-03.opera-mini.net

    Ostatnio czytalem opinie Playowca, ze wzrost liczby odejsc z Playa nic nie znaczy... I ze to wlasciwie jest objaw dojrzalosci tej sieci :P

  • 1

    90. ~tia  2014-05-14 22:09:47  host: dpn218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    moim zdaniem dane o Orange są zawyżone. firma informowała o kilku tysiącach netto. ktoś może powinien to zweryfikować jednak. nawet władcy pomarańczy mówili o kilku tysiącach bilansu

  • 2

    91.  2014-05-14 22:19:17

    tia: jakiś link do wypowiedzi ludzi z Orange?

  • 2

    92. ~Adam  2014-05-17 14:01:05  host: user-164-127-182-56.play-internet.pl

    A ja dalej w Play, i tak od 2008 roku. Teraz już wszyscy z rodziny sa w PLay i wielu moich z poczatku sceptyków jest w Play. Teraz mam taka umowę , ze nie będę jej zmieniać tylko przechodzi na czas nieokreslony. Tak trzymac Play. Zasięg jak trzeba, nieraz inni mi zazdroszczą. Zreszte net też mam z Play i jest OK.

  • 0

    93. ~michal  2014-05-23 21:41:41  host: h82-143-179-132-static.e-wro.net.pl

    Czy mozna prosic redakcje o szczegolowe dane operatorow okreslonych jako "pozostali". Inaczej trudno mowi o "pelnym" raporcie.

  • 0

    94. ~007  2014-05-24 01:36:41  host: 5.172.252.91

    Do Adama w Plusię nie ma abonamentu za ,69 zł netto tylko brutto!!! A to już różnica!!!! A jak masz np Tv za 49.9 to dostaniesz 50 % rabat na abonamencie!!! Noo i kto tu jest góra!!! A to że Play taki udział w migracji to tylko sztuczne napędzanym klientów. Tam każdy klient jak chce podpisać nową umowę..... To numer musi przenieść!!!! I to zarejestrowany startem np. Z Plusa... Wielkie hallllo robicie

  • 1

    95. ~dudecki  2014-05-25 14:12:54  host: 80.50.125.86

    Od 15 lat w PLUSIE. Tera sukcesywnie przenoszę 4 (cztery) numery do PLYa. Co mi z LTE w abonamencie 120pln, jak zasięg w lokalizacji TRAGICZNY. W PLY - 60pln, zasieg OK. Jeszcze mi 2 numery pozostały do przeniesienia.... Pozdrawiam.

  • 1

    96. ~tia  2014-05-27 08:38:01  host: dpp94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a proszę bardzo (strona 7): http://tlp.is/2ml

  • 1

    97. ~tia  2014-05-27 08:40:52  host: dpp94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek, jeszcze raz link, bo cuda się dzieją (choć tamten chyba przekierowuje): http://tlp.is/2ml

Dodaj swoją opinię