Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 1H2013

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2013

WitekT 11 Lipca 2013 07:57

22 0

W II kwartale sieć zmieniło 375,9 tys. numerów. To o ponad 12 tys. mniej niż w I kwartale, do tej pory każdy kwartał był lepszy od poprzedniego. W całym I półroczu sieć zmieniło 765,5 tys. numerów, o 19,4% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.

Jak zwykle niekwestionowanym zwycięzcą statystyk dotyczących przenośności jest P4. Z pozostałych operatorów na plus wyróżnia się Centertel, choć nie widać tu wielkiego wpływu nju mobile. Być może zmieni się to w kolejnych kwartałach. Na minus, zdecydowanie - T-Mobile. Kolejny kwartał z rzędu operator ten oddaje bardzo dużo numerów, pomimo prób ograniczenia przenoszenia "jednodniowych starterów", a przyjmuje prawie najmniej (najmniej w całym I półroczu, choć w samym II kwartale trochę więcej niż Polkomtel).

Wyniki II kwartału:

Operator

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

228,8 tys.

60,7%

29,4 tys.

7,8%

199,4 tys.

Centertel

70,3 tys.

18,7%

113,8 tys.

30,2%

-43,5 tys.

T-Mobile

39,1 tys.

10,4%

137,3 tys.

36,4%

-98,2 tys.

Polkomtel

35,5 tys.

9,4%

91,2 tys.

24,2%

-55,7 tys.

Pozostali

3,2 tys.

0,8%

5,2 tys.

1,4%

-2 tys.


Poza czwórką dużych operatorów, największy ruch zanotowała Lyca, która oddała aż 2,6 tys. numerów przyjmując zaledwie 107. Virgin Mobile z kolei jest "na plusie" o 1,5 tys. numerów dzięki przyjęciu 2,3 tys. numerów (oddał 0,8 tys.). Znaczącym operatorem w zestawieniu jest też mBank mobile (700 oddanych i 120 przyjętych) oraz Dialog (300 oddanych, 3 przyjęte). Pozostali zanotowali wyniki oscylujące w okolicach stu kilkudziesięciu kart i poniżej.




Wyniki I półrocza:

Operator

Przyjął

Udział

Oddał

Udział

Bilans

P4

458 tys.

59,8%

59,8 tys.

7,8%

398,2 tys.

Centertel

139 tys.

18,2%

236,6 tys.

30,9%

-97,6 tys.

Polkomtel

83,9 tys.

11,0%

190,8 tys.

24,9%

-106,9 tys.

T-Mobile

77,7 tys.

10,2%

270 tys.

35,3%

-192,3 tys.

Pozostali

6,9 tys.

0,9%

8,3 tys.

1,1%

-1,4 tys.


Poniżej publikujemy tabelę, która pokazuje jaki procent w wynikach za I półrocze stanowi wynik za II kwartał. Pokazuje ona trend i to, jak drugi kwartał wygląda na tle pierwszego. Najbardziej widoczne zachwianie widać w przypadku Polkomtela, szczególnie w pozyskaniach numerów.

Operator

Udział 2Q13 w wyniku 1H13 (przyjęcia)

Udział 2Q13 w wyniku 1H13 (oddania)

P4

49,96%

49,16%

Centertel

50,58%

48,10%

Polkomtel

42,31%

47,80%

T-Mobile

50,32%

50,85%


Zobacz: Pełny raport o przenośności numerów w 1Q2013.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 195
  • 2

    181. ~  2013-07-13 16:48:09  host: v61-11.opera-mini.net

    177 Hehe.. Cennikowe 15gr to drogo..? To ile musi być, aby nie było drogo? 1gr? :-p

  • 0

    182. ~  2013-07-13 16:50:08  host: v25-02.opera-mini.net

    aerouser, jak wytlumaczylbys step by step z tym voipem, to bylbym sklonny sprobowac, tak z ciekawosci. Kiedys uzywalem nr stacj do wdzwaniania. Czy mowisz o innej metodzie?

  • 0

    183.  2013-07-13 16:51:24

    @180 ja tam nie mam problemu. Gadam przez VoIPa np. za granicę a po kraju przez GSM. Zależy jak mam taniej. Internetu mobilnego potrzeba mi z 15 GB. Dwa smartfony nie przeszkadzają ale mógłby być jeden.

  • 0

    184. ~Grzechu  2013-07-14 11:27:42  host: bzp80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @183 To kup sobie smartfona na dwie karty SIM.

  • -1

    185. ~Bus  2013-07-14 15:48:31  host: 77-253-7-232.adsl.inetia.pl

    osobiście nie rozumiem tego zachwytu siecią PLAY... rzekomo mam być taniej ale jak się zbierze wszytko do "kupy" to już nie jest tak fioletowo ;)

  • 0

    186. ~185  2013-07-14 22:08:01  host: c176-50.icpnet.pl

    a kto powiedział, że w Play jest taniej. W Play BYŁO taniej teraz to sprawa dyskusyjna i kwestia kto czego szuka, czasem taniej w Play, czasem w innej sieci do wyboru do koloru. Tani Play już się skończył i co najwyżej dotrzymuje kroku innym ale z pewnością nie idzie na czele i nie wyznacza drogi, jak to było wcześniej.

  • 0

    187. ~  2013-07-15 08:51:27  host: v59-13.opera-mini.net

    186,oczywiście że Play idzie na czele i wyznacza drogę,widać to po ofetach T-Mobile,który daje na przedłużenie umowy za darmo rozmowy w sieci jako jedną z opcji,wcześniej było za to 4,99 zł,w Plusie straciła stanowisko jakaś odpowiedzialna za oferty dla osób prywatnych,może dlatego,że no limit tylko do Plusa kosztował 20 zł kiedy w Play 10 zł i T-Mobile też 5-10 zł zależy czy abonament czy karta,no i T-Mobile wprowadziło no limit w sieci długo po tym jak Play swój no limit w sieci,Play dalej rządzi,a 3 się przygląda i tylko chce Play wygryźć żeby powróciły stare dobre czasy dla sieci

  • 1

    188. ~  2013-07-15 08:54:41  host: v59-13.opera-mini.net

    185,19 gr po przekroczeniu minut z abonamentu,w której z 3 sieci masz taką cenę po minutach z abonamentu ? dodatkowe pakiety minut do wszystkich sieci,pakiety sms - w innych sieciach to sobie możesz kupić pakiet sms tylko do sieci a nie do wszystkich sieci,pakietów minut nawet czasami nie ma,Play dalej prowadzi

  • 0

    189. ~  2013-07-15 09:05:26  host: 212-106-28-165.adsl.inetia.pl

    @188, dziś stawka poza abonamentem ma niewielkie znaczenie. Minut operatorzy dają tyle, że trudno to wykorzystać więc to żaden atut. Play dzisiaj goni konkurencję, czego nju jest najlepszym przykładem, podobnie było z no limitem w prepaid, kiedy to Plus pierwszy wprowadził. Dzisiaj Play to żaden rarytas tylko jedna z wielu ofert, niczym juz nie wyróżniająca się.

  • 0

    190. ~  2013-07-15 09:15:41  host: public-gprs37519.centertel.pl

    187 Po ostatnich zmianach to Centertel wyznacza trend a Play tylko dotrzymuje kroku. No fakt chcą wygryźć Playa i maja dobrego speca co trzyma rękę na pulsie i wie jak i kiedy uderzyć ;) 188 Np. Nju z rachunkiem - a kto chce teraz przekraczać minuty z abonamentu, raczej masz abo z nadmiarem minut, a jeśli jest ryzyko przekroczenia to masz nolimit za 30-40zl i już pakiety minut/smsów są zbędne. Nie wspomnę że Play za przypadkowe połączenie z netem naliczy 5zl za Bezpieczny Internet zamiast kilka, czy kilkanaście groszy. Szukają każdej złotówki, gdzie się da i jeśli konkurencja ich nie zmusi to Play sam Ci nic już nie da.

  • 0

    191. ~  2013-07-15 09:29:21  host: public-gprs37519.centertel.pl

    188 co prawda to była promocja ale do 7 lipca doladowujac konto Orange One za 200zl dostawales 200 dni nolimit na komórki i kasę nadal masz do wykorzystania na inne usługi. Po migracji mam konto ważne rok, choć w teorii RWK wyklucza się z ta promocja. Dodatkowo net za grosze do niemal końca października. Orange ta promocja pobił nawet swoje nju ;) Az żal było nie skorzystać z tak dobrej oferty ale nie każdemu musi to odpowiadać, wiec nie będę krzyczał, że jest najlepsza.

  • 0

    192. ~  2013-07-15 10:20:02  host: v59-13.opera-mini.net

    189,pierwszy no limit wprowadził Play,potem inne sieci,stawka poza abonamentem jest ważna bo O nie zawsze może dawać ponad 1000 minut na przedłużenie umowy

  • 0

    193. ~  2013-07-15 10:23:47  host: v59-13.opera-mini.net

    190,skoro Centertel wyznacza trend to dlaczego Jabczyński przed wejściem nju napisał że to będzie marka ukierunkowana na walkę z Play ? skoro Play się nie liczy to po co Centertel walczy z Play ? i chyba jest jasne że gdyby nie Play nie powstałoby nju które ma walczyć z Play

  • 0

    194. ~  2013-07-15 10:26:51  host: v59-13.opera-mini.net

    191,no super tylko że Play ma oferty bardziej na stałe,a w Orange to raz masz korzystną ofertę,innym razem masz mało korzystną ofertę i raczej na poważnie nie można traktować oferty na kartę w O

  • 0

    195. ~193,194  2013-07-15 15:04:33  host: public-gprs544019.centertel.pl

    Play sie juz nie liczy jako lokomotywa. nie ma juz czym konkurowac, argument ceny juz sie skonczyl i nie wroci. Nju z rachunkiem zaoferowalo cos nowego i Play tylko dal oferte na przetrzymanie, a nie oferte na walke konkurencyjna, bo nie maja za bardzo z czego dawac. Jestesmy blizej W4, no chyba ze czwarty gracz straci zrodlo finansowania to mozemy doczekac sie jego upadku, bo poki co na tym chyba zalezy pozostalym graczom ;) Na stale to wybiore nju z rachunkiem a poki jest fajna oferta na pol roku to korzystam z niej, chyba ze za te kilka miesiecy zmienia sie moje preferencje i wyboore cos innego. Poki co nie traktuje powaznie oferty abonamentowej Play. Wybieram to co mi najlepiej pasuje i przestalem byc sentymentalny, migracja z Play to w duzej mierze zasluga samego Playa, sposob rozwiazywania zgloszen itp. Skoro op ma mnie w d... to ja tak samo traktuje opa i wybieram to co mi sie oplaca, bo to jest wojna o nasze, klientow pieniadze.

  • 0

    196. ~  2013-07-16 19:57:43  host: v40-10.opera-mini.net

    195,sam robiłem zgłoszenia do Play i rozwiązania były ok,zastanawiające dlaczego to nju nie weszło kiedy Play nie było... a teraz jakoś nagle Centertel dziwnie zaczyna dbać o klientów,dlaczego teraz?

  • 0

    197. ~  2013-07-17 17:32:15  host: 87-205-171-146.adsl.inetia.pl

    http://i.imgur.com/jSbwIMK.jpg?1 chyba play brakuje klietów dzisiaj otrzymałem taki list

  • 1

    198. ~  2013-07-18 08:12:04  host: v40-10.opera-mini.net

    197,a swojego czasu dołączanie starterów do kolorowych gazet przez sieci spod znaku 3 to niby nie chodziło o zdobywanie coraz większej ilości klientów ?

  • 0

    199. ~Kono  2013-07-31 08:37:18  host: pst.portgdansk.pl

    Widze że play ma zagorzałych zwolenników i przeciwników. Ja ze swojej strony powiem mogę jedynie wypowiedzieć się negatywnie na temat tmobile : 3 numery w sieci (karta) rachunki ~ 1200zł miesięcznie przez ostatnich 7 lat, kiedy poprosiłem o indywidualną ofertę na telefony (bo abonament wybrałem sam za 160zł/m x 3) od "doradcy" z przejściem na abonament to zaproponował mi iphone'a za 1200zł... To jest jawna kpina i wyśmiewanie się ze stałego klienta. Dlatego przechodzę do play który w takim samym abonamencie dał mi 3 iphone'y za 1zł, obsługa była miła i chętna do współpracy. A tmobile, cóż - jak ma się w d**** tak wiernych klientów to będą odchodzić gdzie indziej, proste.

  • 1

    200. ~Tomek  2013-09-13 15:28:06  host: 84.38.102.163.internetia.net.pl

    Jak czytam te komentarze to smiac mi sie chce :) Mam doswiadczenie ze wszystkimi operatorami a aktualnie z malzonka uzytkujemy 3 operatorow: Play, Plus i Orange. Nie wiem skad bierze sie narzekanie na Play u innych uzytkownikow ale w mojej miejscowosci nie ma problemow ani z zasiagiem ani z jakoscia. Jak jestem na 3G to smiga az milo i glos i transmisja danych. Jakosc i zasieg 3G od Orange i Plusa jest porownywalny. Zeby byla jasnosc mamy 3 identyczne telefony ... nie jakies dziwne smartfony, tylko stare poczciwe Nokie E72. Co do cen to niestety na kartach pre-paid'ach Play wygrywa z Orange i Plusem. Obsluga klienta jak to przy klientach indywidualnych lezy u wszystkich ale w Play przynajmniej jak rozwiazali moj jeden problem po 3 miesiacach to dostalem bonusowy pakiet zlotowek w ramach przeprosin ... Plus i Orange nigdy tak sie nie zachowaly, malo tego obaj Ci operatorzy zazwyczaj umywaja rece i wciskaja ze problem lezy po mojej stronie albo mojego telefonu albo w ogole sie nie odzywaja ... zwlaszcza Plus. Dodam jeszcze ze Play ma bardzo dobry interfejs do zarzadzania kontem. Owszem Orange tez posiada calkiem niezly ale Plus ... to juz jest ponizej krytyki ... moja malzonka przechodzi niedlugo do Play ... Orange zostanie bo moja matula jest niereformowalna ... ale bedzie sluzyl tylko do odbioru :) Z T-Mobile nie mam na szczescie kontaktu jako klient indywidualny, mialem jeszcze pod starym szyldem. Pod nowym jako klient biznesowy ... przenioslem cala firme do Orange ktory wygral z Play tylko cenami roamingowymi :) Reasumujac i podsumowujac to co dla mnie jest wazne jako klienta indywidualnego pre-paid ... najlepszy jest Play a drugi jest Orange. Plus i T-Mobile moglyby dla mnie nie istniec :)

Dodaj swoją opinię