Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 1H2011

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2011

WitekT 19 Lipca 2011 23:02

0 0

W I półroczu sieć w Polsce zmieniło 497 tys. numerów. Co ciekawe, II kwartał był praktycznie identyczny jak I kwartał pod względem udziału poszczególnych operatorów w oddawaniu i przyjmowaniu numerów - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

W II kwartale Polacy przenieśli 237 tys. numerów, o 24 tys. mniej niż w I kwartale. I połowa roku jest jednak zazwyczaj mniej dynamiczna niż II połowa, a tradycyjnym okresem żniw dla operatorów jest tradycyjnie IV kwartał. Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że w tym roku sieć może zmienić nawet ponad milion numerów.

Kolejny kwartał z rzędu największym beneficjentem przenośności jest P4, który utrzymuje stały udział w numerach przychodzących na poziomie 70%. Najlepiej z "wielkiej trójki" idzie znowu Centertelowi, a najgorzej - PTC.




Operator Przyjął Oddał Bilans
P4 350 tys. 12 tys. +338 tys.
Centertel 61 tys. 146 tys. -85 tys.
Polkomtel 48 tys. 149 tys. -101 tys.
PTC 32 tys. 188 tys. -156 tys.
Pozostali 6 tys. 2 tys. +4 tys.

Spośród operatorów wirtualnych, najbardziej dynamicznie zachowuje się mBank mobile i Gadu Air - wynika z danych TELEPOLIS.PL. Pierwszy w ujęciu netto zyskał w I półroczu tysiąc numerów, a drugi 1,3 tys. Gadu Air w rozpoczętym właśnie III kwartale może jednak wyraźnie tracić w związku z niepewnością co do swojej przyszłości i pogarszaniem oferty.

Wśród pozostałych operatorów, w I półroczu w ujęciu netto ponad 500 numerów pozyskał Cyfrowy Polsat i FM Group. Mova, należąca do Grupy Integer.pl, straciła ponad 500 numerów, a Mobilking z Grupy MNI - ponad 200. Pozostali operatorzy zyskiwali bądź tracili po kilkadziesiąt numerów.

Statystyki przenośności numerów w I kwartale publikowaliśmy w tej wiadomości, a w całym 2010 roku - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 113
  • 1

    108.  2011-07-20 21:55:29

    @106 Spadek liczby przeniesionych numerów w II kwartale nie jest w sprzeczności z tym, że w II półroczu liczba przeniesionych numerów może rosnąć. Liczba przenoszonych numerów w funkcji czasu nie jest funkcją liniową i wyznaczanie trendu na podstawie porównań kolejnych kwartałów nie jest uzasadnione.

  • 1

    109.  2011-07-20 21:56:41

    Zdecydowanie większy sens ma porównywanie odpowiadających sobie kwartałów w kolejnych latach.

  • 0

    110.  2011-07-20 22:04:38

    Thonka@ Ależ przyjmuje, sedno sprawy jest w tym, że nie zgadzam się z ogólnikowym stwierdzeniem w @62 gdzie mowa o całym regionie gdy na przykład w stolicy Podkarpacia i sercu płd-wsch. Polski w/w problemu nie ma.

  • 1

    111. ~T-Mobile.pl  2011-07-20 22:21:16  host: avh186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    76,78,87,95: ja miałem na myśli oferty na przedłużenie abonamentu - są o wiele lepsze niż dwa lata temu (np. w abo 45 zł tutaj dostała moja babcia 240 minut, dwa lata temu było gdzieś 170 max.). Natomiast fajną funkcją jest "Max 500". No w każdym razie te rozmowy rok z daną osobą za darmo w T-Mobile na Kartę to było już to za czasów Ery.

  • 2

    113. ~  2011-07-21 01:07:03  host: ddc165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    111. Zapewniam ciebie, że oferta się pogorszyła w TM. Znana mi osoba dostała gorszą ofertę przedłużeniową na firmę niż tę, którą miała. I nie było, żadnej możliwości wynegocjowania czegoś lepszego. Niestety.

  • -3

    115.  2011-07-21 06:00:07

    Ludzie zmieniają sieci bo jest drogo po prostu. Przydały by się obniżki do 1-5gr/min za sieć oraz darmo w sieci i za sms-y w standardzie.

  • 3

    118. ~...  2011-07-21 06:55:37  host: 178.180.19.197.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @116 Może i przed freshem,ale nie przed wejściem Play na rynek a to dużo zmienia. Do dzisiaj pamiętam najstarszy abo w Play. Płaciłem 50zł i miałem za to prawie 150 minut. Do tego telefon z UMTS, aparatem, mp3 za 1zł. Cena za minutę 33gr- to w najniższym wtedy abo. W najwyższym za 150zł wychodziło ponad 600 minut. I naprawdę dobra słuchawka do tego. Proszę sobie to porównać z dowolną ofertą indywidualną z tamtego okresu tj. okolice kwietna w 2007 roku.

  • -1

    119. ~  2011-07-21 07:39:16  host: 77-254-244-89.adsl.inetia.pl

    @118, telefony wówczas Play miał za grosze a teraz jedne z najdroższych. Pamiętam doskonale tamte czasy, telefon komórkowy używam od 1997 roku. Tak jak pisze 117, podziękowania dla UKE a nie dla Play. Doceniam rolę jaką odegrał Play na rynku ale głównego numeru tam nie przeniosę dopóki nie poprawią/rozbudują swojej sieci. Moje potrzeby w zakresie GSM zaspokaja inny operator przy porównywalnych wydatkach. Nieznaczne kwoty jestem w stanie świadomie przepłacać i wcale nie uważam się za jelenia (jak to niektórzy piszą), który daje sie okradać. Play niech dalej walczy i zdobywa rynek, niech obniża ceny a ja przy okazji tez będę miał taniej

  • 3

    120. ~...  2011-07-21 08:01:51  host: 178.180.96.87.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @119 No i git niech każdy korzysta z czego chce. Tylko, że gdyby nie nowy operator (dowolny?) to naprawdę byłoby "nieco" inaczej. Doskonale widać to np. w Niemczech. Swego czasu sieci niemieckie miały o wiele ciekawsze oferty niż sieci polskie. A teraz? Dlatego oddajmy Playowi co Playowskie a UKE co UKEowskie:P

  • 1

    121. ~T-Mobile.pl  2011-07-21 09:58:27  host: eif141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    113: No ja nie znam ofert na Firmę, ale na abo już no orientuje się. W każdym razie poczekajcie, to dopiero drugi miesiąc T-Mobile.pl - do końca roku napewno będą nowości.

  • -3

    122. ~Lolek  2011-07-21 10:06:11  host: 212.160.172.70

    Playowi mozna oddac ich karty sim;) Za dwa lata playa i tak ktos kupi;) buhehe

  • 1

    123. ~dudek984  2011-07-21 11:35:47  host: 89-78-100-228.dynamic.chello.pl

    T-mobile powiela stare oferty z Era pamiętam że kiedyć można było sms-y wysyłać do jednej osoby za 9zł na 9 miesięcy.Mam teraz jazdę z T-mobile bo kartę mi zablokowali przez głupotę konsultanta który przydzielił nowemu klientowi a kartę mam aktywną na połączenia wychodzące.Teraz odkręcają to sytuacje straciłem środki na koncie.Ciekawe jaką dostanę rekompensatę.Widać że zmiana na T-mobile nic dobrego nie przyniosła.Nadal będą tracić bo większość firm na nich narzeka oraz abonentów nie mają w ofercie ciekawych telefonów

  • -1

    124. ~ZICO  2011-07-21 16:36:07  host: abjx127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #79 Chore jest to postepowanie T mobile...

  • 2

    127. ~...  2011-07-21 17:11:31  host: 178.180.116.78.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @125 Albo i nie trzeba. Poza tym sugerowanie komuś choroby i darmozjadztwa z powodu swojej frustracji jest mało eleganckie- eufemistycznie rzecz ujmując a i o zdrowiu sugerującego może świadczyć nie najlepiej. Fakt, że nie musi.

  • -2

    128. ~Piter  2011-07-21 18:16:55  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @127. Masz rację. Jestem sfrustrowany. Mój w/w wywód był zupełnie niepotrzebny. Żyjemy przecież w wolnym kraju. PEACE

  • 1

    129.  2011-07-21 18:45:07

    Hehe, a T-Mobile traci jak najwięcej mimo rebrandingu.

  • 1

    132.  2011-07-23 21:56:57

    @129, zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać w kolejnym kwartale. Heyah ma ciągle jedną z najlepszych ofert na rynku, w TT weszła nowa oferta dla przenoszących numer. Może się pozmieniać. ;)

  • 0

    133. ~tysia  2011-07-27 00:24:47  host: peter.netburg.pl

    smiech na sali z tymi wynikami :) usmiałam sie niesamowicie :) moje jedyne pytanie brzmi: ile z tych wszystkich pn jest rzeczywiscie prawdziwym pn (przesniesieniem numeru), a nie zwykłą rejestracja prepaid z przeniesieniem do play? (bo niestety maja taką strayegie: kup pan starter, zarejestruj a my przeniesiemy Panu numer i bedzie dodatkowa promocja... szkoda gadac...

  • 0

    134. ~człek z marsa  2011-07-28 01:49:41  host: user-46-113-16-58.play-internet.pl

    Dlaczego niby śmiech na sali? Ponieważ mają konkurencyjną ofertę prepaid nawet w stosunku do ofert abonamentowych z wielkiej trójcy? To chyba zaleta, a może się mylę?

  • 0

    135. ~  2011-07-28 05:40:13  host: z37-05.opera-mini.net

    @134, owszem mylisz sie

Dodaj swoją opinię