Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów w 1H2010

Pełny raport o przenośności numerów w 1H2010

WitekT 16 Lipca 2010 13:32

0 0

W I półroczu Polacy przenieśli 359 tys. numerów. O czym wiadomo było już oficjalnie wcześniej, największym biorcą było P4. Największym dawcą była PTC - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

Operator

Przyjął

Oddał

Bilans

Polkomtel

48 tys.

106 tys.

-58 tys.

Centertel

57 tys.

111 tys.

-54 tys.

PTC

35 tys.

131 tys.

-96 tys.

P4

215 tys.

10 tys.

205 tys.

Pozostali

4 tys.

1 tys.

3 tys.


Najlepiej z trójki największych operatorów poszło Centertelowi, tylko minimalnie gorzej Polkomtelowi - obaj stracili po niecałe 60 tys. Prawie 100 tys. numerów odeszło z PTC. Porównując sytuację z I półrocza z wynikami za 2009 rok widać, że PTC ciągle jest największym dawcą, a swoją sytuację wyraźnie poprawił Polkomtel.

Z P4 odeszło w całym 2009 roku około 7,5 tys. numerów, prawie wszystkie w II połowie. W tym roku, w jego I połowie, odeszło 10 tys. numerów. Oznacza to, że stosunek numerów przychodzących do odchodzących nie zmienił się u tego operatora. Jeżeli chodzi o numery przychodzące, to tu mocny wpływ wydają się mieć promocje, które sprawiają, że bardziej opłaca się przyjść ze swoim numerem (z nabytym choćby przed chwilą starterem w sklepie obok) niż kupić nową aktywację. W Play Fresh oferowane jest ekstra 60 zł, a w abonamencie - przede wszystkim oferta LongPlay na próbę, w której można było mieć, przez pół roku, nielimitowane rozmowy w sieci za 1 zł miesięcznie.




Za trzy czwarte migracji w pozycji Pozostali odpowiada mBank mobile. W ujęciu netto zyskał dzięki niej ponad 2,3 tys. numerów. Poza Mobilkingiem, który netto stracił około 300 numerów, Movą (około 30) i zlikidowanym pod koniec czerwca myAvon (ponad 400 numerów), wszyscy pozostali operatorzy zanotowali pozytywny wynik netto. Po raz pierwszy w zestawieniu pojawił się CenterNet, ze 100 przyjętymi numerami i 10 oddanymi.

Czy kiedykolwiek przeniosłeś swój numer z jednej sieci do drugiej?

Tak, wiele razy
16.27%
Tak, jeden raz
34.53%
Nie
49.20%

Wszystkich głosujących: 1752



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 131
  • 0

    124. ~exPlay  2010-07-20 13:42:54  host: chello084010102197.chello.pl

    Do Play?! Zamienił stryjek... Rozumiem zmianę operatora w poszukiwaniu lepszej i bardziej niezawodnej oferty ale przenosiny do Play to chyba nie w tą stronę. Słabiutki zasięg, tragiczna jakość połączeń i internet OFFline-praktycznie niedostępny na terenie kraju, zasięg jedynie na zasadzie hot-spotów. Chyba naciągane reklamy zrobiły komuś wodę z mózgu...

  • 0

    125. ~legowlas  2010-07-20 15:26:06  host: 78.8.105.249

    Ktoś tu wspomniał o Polsacie - rozkminiałem na ich stronie mapkę zasięgu i wygląda to całkiem obiecująco. jeszcze zauważyłem, że tych 480 minut można dostać, jak się przeniesie numer i wykupi Multipakiet, czyli tv i do tego interntet i telefon.

  • 0

    126. ~W Play  2010-07-21 07:51:31  host: user-109-243-215-131.play-internet.pl

    Co to za bzdury o Play? Zrezygnowałem z iPlusa na rzecz Play.Era straciła moje 4 numery również na rzecz Play.Nie widzę żadnej różnicy w użytkowaniu zarówno łącza,jak i telefonów.Za to olbrzymia ilość danych do przesłania,jak i możliwość praktycznie nieograniczonych rozmów telefonicznych za śmieszne ceny,są argumentem nie do pobicia.O czym tu dyskutować - chyba że ktoś lubi wywalać swoje pieniądze w błoto...

  • 0

    127. ~abc583832821  2010-07-21 13:16:41  host: gav90.internetdsl.tpnet.pl

    kazda siec ma określone priorytety d ozrealizowania, moze konsultanci Playa mają właśnie priorytet przenoszenia numerów z innej sieci? tak sobie gdybam, trzeba by ich sie spytac

  • 0

    128. ~świetlicki  2010-07-21 13:33:48  host: bzc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Priorytet? Przecież to jest standardowy element obsługi klienta. Właściwie u wszystkich - niestandardowe i warte odnotowania mogą być ewentualne promocje z tym związane, czyli to, o czym pisze kolega trzy piętra wyżej a propos multioferty Cyfrowego Polsatu.

  • 0

    129. ~  2010-07-22 12:01:16  host: 91.216.160.25

    @126: Jeśli 300-500 kb/s (nocą w porywach do 1 Mb/s) w Playu jest równe 3-4 Mb/s w Plusie to bez komantarza...

  • 0

    130. ~Poll  2010-07-22 12:12:39  host: tr1-97.netfala.pl

    @ 129 jakoś ciężko znaleźć osobę która takie rewelacje potwierdzi.

  • 0

    131. ~  2010-07-22 16:01:23  host: 91.216.160.25

    @129: To nie są rewelacje, to są FAKTY, szkoda że nie dostrzegasz (bo nie chcesz) opinii użytkowników tego badziewia. Tak jest u mnie i u wielu innych. Zajrzyj na niezależne forum bez-kabli.pl.

  • 0

    132. ~Poll  2010-07-22 18:41:53  host: tr1-97.netfala.pl

    @131 ja tam wole zależne Telepolis i Telix

  • 0

    133. ~...  2010-07-22 19:09:50  host: public-gprs111624.centertel.pl

    @129 Ja mam w Play około 500kbps gdy jest sieć obciążona i ponad 1Mbps gdy nie jest. W Plusie mam raczej nie mniej niż 1Mbps, ale do 2Mbit mi się dojechać nie udało. Pingi podobne- w okolicach 100ms. Jak widzisz subiektywna mocno sprawa. Choć się generalnie zgodzę, że w ogólnym rozrachunku Plus szybszy i zasięg lepszy zdecydowanie. Są też małe miejscowości gdzie plus ma tylko 2g a play ma 3g- i wtedy porównanie wychodzi inaczej.

  • 0

    134. ~  2010-07-23 00:49:06  host: user-109-243-230-36.play-internet.pl

    @132: Daj na luz z tą złośliwością, nikt nie mówi, że Telepolis jest "zależny", ale forum bez-kabli jest naprawdę świetne, jak sama nazwa wskazuje poświecone jest w większości internetowi komórkowemu. Siedzę tam od lat, mam doświadczenia ze wszystkimi operatorami (jak i wielu czytelników forum bez-kabli.pl) i uwierz mi, że w ogólnym rozrachunku play słabiutko wypada. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to kłamiesz, są dwie możliwości: a) jesteś pracownikiem P4, b) jesteś fanatykiem P4. @133: Są też miejscowości, gdzie PLaya nie ma wcale, a PLus ma 3G albo przynajmniej 2G. U mnie różnica to dzień do nocy.

  • 0

    135. ~Poll  2010-07-23 09:04:02  host: 195.245.213.9

    @134 Nie "zaciągniesz" mnie na to swoje forum bo mnie ono wali. Nie jestem ani pracownikiem P4, ani fanatykiem P4. Jestem fanatykiem wygody, rozsądnych cen, przyjemności, braku kłopotów, braku papierowej roboty i luźnego podejścia do życia. Ktokolwiek spełnia moje wymagania i jest dla mnie a nie ja dla niego moze liczyć na moja przychylność.

  • 0

    136. ~Adam  2010-07-23 13:26:39  host: 85-31-247-128.internetia.net.pl

    Play bije wszystkich na głowę. Ci co są to wiedzą jaka mają teraz wygodę. Jestem juz 3 rok i na razie wszystko wskazuje że tam zostanę, tym bardziej że poprzenosiłem z Ery wszystkie numery. Trzy z prefiksem Ery i jeden z Play mam.

  • 0

    137. ~  2010-07-23 13:27:18  host: p20-11.opera-mini.net

    Ja jestem teraz w mixplusie (TAR. III). Umowa konczy mi sie w grudniu i mysle o przenosinach. Rozmawiam bardzo malo, glownie na stac. a oferta jest slaba - pakiety sa ale albo 10-16 albo 16-8 a poza tym 72gr/min. Oferta dla stalych jest wrecz tragiczna wiec pewnie przeniose sie do play. 29gr do wszystkich i 5gr na stacjonarne w pakiecie niezaleznie od godziny + pakiet 25mb za 5zl (jak w plusie) to jest to czego potrzebuje. Martwia mnie tylko info o slabej jakosci polaczen i zasiegu.

  • 0

    138. ~  2010-07-23 13:48:20  host: p20-11.opera-mini.net

    AHA i zapomnialem jeszcze o okresach waznosci konta i bonusach. zasieg w plusie tez sprawia w szczecinie problemy - kolo polnocy nie dziala siec gsm a niemal caly czas sa problemy z gprs. do tego jeszcze niedojdy z bok (W tar. mix4.2 zycza sobie 1.95 za rozmowe z tymi oslami). powie mi ktos czy sa jakies zobowiazania po przeniesieniu numeru do play?

  • 0

    139. ~  2010-07-23 22:37:55  host: 91.216.160.25

    @135: Jakie "swoje forum"? Niezły z Ciebie ignorant skoro tak określasz bardzo dobre forum poświęcone internetowi bezprzewodowemu (w tym komórkowemu). Lubisz "brak kłopotów"? To stoi w sprzeczności z korzystaniem z usług P4... @136: Tak, bije. Np. w kategorii "kto ma najgorszy zasięg" albo "kto ma najwolniejszy internet". @137: Gratuluję "prehistorycznej" taryfy MixPlus III :-) Jak Ty się z nią uchowałeś do lipca 2010? Pewnie wziąłeś zobowiązanie na 36 lub więcej doładowań...

  • 0

    141. ~  2010-07-24 12:16:26  host: p09-14.opera-mini.net

    @139 tak dwa tel. - 30 i 36 mcy, juz wiele razy namawiano mnie do zmiany na gorsza (dla mnie) taryfe 4, ale brak pakietu "rozmowy codzien" I kilka innych zmian sa nie do zaakceptowania. Teraz juz wiem ze nowa oferta jest niczym Media Markt (dla idiotow) . plus ma obecnie najlepsza oferte z w3, jest drugi sposrod 5ciu mno, ale oferty mvno zwlaszcza korzystajacych z infrastruktury polkomtela czy oferta p4 nie daja mu zadnych szans... tak bywa gdy polityka firmy jest do chrzanu

  • 0

    142. ~  2010-07-25 01:08:37  host: t14-13.opera-mini.net

    @140: To gratuluję szczęścia. Powinieneś grać w totka. Inni tyle szczęścia nie mieli. Ja również go nie miałem w P4. Internet trudno nazwać mobilnym, a prędkości to masakra. PS. Ostatnie Twoje zdanie jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. To tylko o Tobie świadczy. Tylko na tyle Cię stać?

  • 0

    143. ~jv  2010-07-28 14:43:39  host: omz25.internetdsl.tpnet.pl

    Play poprostu wymiata, darmowe rozmowy w sieci i coraz wiecej znajomych w play, esemesy rowniez za free. czego chciec wiecej? ;)

  • 0

    144. ~  2010-07-28 20:37:35  host: p21-02.opera-mini.net

    Idac torem rozumowania niektorych z was lepiej wybrac jednego z opow w3 z ich beznadziejna oferta niz playa z interesujaca propozycja. Coz jak to powiedziala moja zmajoma, swiat bez wojen, nienawisci i imbecyli nie bylby swiatem ludzi.

Dodaj swoją opinię