Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów po 3Q2010

Pełny raport o przenośności numerów po 3Q2010

WitekT 3 Listopada 2010 11:30

0 0

W pierwszych 9 miesiącach 2010 roku sieć zmieniło 585 tys. numerów. Kierunek migracji był praktycznie jeden, zdecydowana większość numerów znalazła się w P4 - wynika z danych TELEPOLIS.PL.

Najlepiej z trójki operatorów, w każdym z trzech kwartałów tego roku, poszło Centertelowi - najmniej oddawał i najwięcej przyjmował. Zdecydowanie najgorzej idzie PTC - z kwartału na kwartał.

Operator

Przyjął

Oddał

Bilans

Centertel

83 tys.

174 tys.

- 91 tys.

Polkomtel

69 tys.

183 tys.

-114 tys.

PTC

54 tys.

210 tys.

-156 tys.

P4

372 tys.

15 tys.

357 tys.

Pozostali

7 tys.

3 tys.

4 tys.


Spośród wirtualnych operatorów, największy ruch notuje mBank mobile. W pierwszych 9 miesiącach przyjął 4 tys. numerów, a oddał tysiąc. 300 numerów od początku roku stracił Mobilking, po kilkaset numerów co kwartał zyskuje Gadu Air. Pozostali operatorzy notują w ciągu kwartału po kilkadziesiąt przyjętych i oddanych numerów.




O wynikach przenośności po I półroczu szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Czy planujesz przenieść w ciągu najbliższego miesiąca swój numer do innej sieci?

Tak, już wybrałem nowego operatora
34.42%
Tak, ale jeszcze nie wybrałem nowego operatora
8.69%
Raczej nie planuję
15.75%
Zdecydowanie nie planuję
41.14%

Wszystkich głosujących: 2025



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 168
  • 0

    162.  2010-11-08 12:01:04

    arys (161), tak zdaje sobie z tego sprawę. Ja "tylko" (albo widocznie "aż" dla co niektórych) wyrażam SWOJE WŁASNE zdanie na ten (czy też inny) temat. Najłatwiej byłoby oczywiście ze mną dyskutować, gdybym cały czas przytakiwał opiniom innych wypowiadających się. Cóż raczej tak nie będzie. Na prawdę nie jest moim zamiarem przekonywanie kogoś do czegoś, a jedynie wyrażenie własnej opinii. Absolutnie nie wymagam od Ciebie, byś się ze mną zgadzał! Pozdrawiam. ;-)

  • 0

    163.  2010-11-08 12:07:12

    arys (161), zgodzę się tez z Tobą, że Play zagrywa nie fair z informowaniem o pakietach 30 zł za 10 zł czy też 10 zł za 5 zł. Powinien wysłać przynajmniej SMS-a do wszystkich swoich użytkowników. Z tym, że ja staram się patrzeć na tę sprawę jak na "szklankę do połowy pełną", nie "pustą". Czyli dobrze, że istnieje w ogóle taka możłiwość, niż gdyby jej miało nie być. Zawsze przecież np. może znaleźć się jedna osoba, siedząca w ofertach operatorów, która przekażę informacje o tym czy innym pakiecie, tej czy innej usłudze pozostałym, mniej obytym w tej materii. ;-)

  • 1

    164. ~...  2010-11-08 12:09:09  host: 212.2.126.225

    @arys Ja tylko dodam że Play nie jest dla każdego rozwiązaniem idealnym. Proponuję jednak wymyślić DOWOLNY profil dzwonienia i smsowania a potem zobaczyć ile dany profil korzystania będzie kosztował w W3. I jak wyniki? pzdr

  • 0

    165. ~arys  2010-11-08 12:36:51  host: 212-106-30-193.adsl.inetia.pl

    164; wiem do czego zmierzasz ale są obecnie oferty podobnie atrakcyjne i nie droższe od Play i co ważne dla niektórych, to dzwoniący nie płacą 79gr/min.

  • 0

    166.  2010-11-08 12:58:15

    arys (165), piszesz w poście nr 161: "Wśród moich znajomych minął SZAŁ ZAINTERESOWANIA Play'em i spora część z nich wróciła do w3. Widocznie COŚ im nie pasowało czyli CHYBA łatwiej im nie było." Teraz piszesz znów: "ale SĄ OBECNIE OFERTY podobnie atrakcyjne i nie droższe od Play", i dziwisz się ze mną dyskutować... ;-) Nie dziw się. Mnie tez ciężko bez odniesienia się do konkretów. Skoro Twoi znajomi wybrali ofertę Play dlatego, że był to swego rodzaju trend (szał jak to określiłeś). Ja wybrałem świadomie po to, by oszczędzić i mieć z tego realne korzyści. A jeśli już piszesz o tym wytartym już argumencie o nawet 0,79 zł. Daj spokój. Ja podchodzę do tego inaczej. Każdy jest (chyba) świadom tego na co się decyduje i odpowiada też sam za siebie. Ktoś wybrał konkretna ofertę, to musi się liczyć z tym wyborem. Dlaczego ja mam się męczyć z jakimś operatorem i płacić więcej? Wybieram ofertę dopasowaną przede wszystkim do siebie. A są już zresztą przecież oferty, gdzie do Play wcale nie trzeba dzwonić aż po 0,79 zł. Można już od 0,19 zł i za 0,29 zł w tak zachwalanym zresztą Gadu Air.

  • 0

    167. ~arys  2010-11-08 13:41:42  host: 212-106-30-193.adsl.inetia.pl

    @jojo; proszę nie cytuj wyłącznie wybranych fragmentów moich wypowiedzi, w celu łatwiejszego obalenia przedstawionych argumentów. Odnoś się do moich wypowiedzi w kontekście całego brzmienia. Tak szał minął a to z czego on wynikał, to proszę pozostaw każdemu do oceny. Może to wynikało z przejrzystych ofert i niskich cen, o co dzisiaj w Play zdecydowanie trudniej? Celowo nie wymieniam nazw innych operatorów ale wiedz, że nie przepłacają znajomi. Każdy jest świadom i nie każdy chce aby dzwoniący do niego znajomi, rodzina płacili 79gr/min. -tak trudno to zrozumieć. Nie ważne czyja to wina, Fakt jest taki, że do Play jest drogo. Ty może masz 80% kontaktów w Play a ja mam 3 i są to taryfy firmowe i zazwyczaj do mnie dzwonią. Zrozum, że komuś może Play nie odpowiadać i wynika to nie tylko z oferty ale całości na która składa się wiele rzeczy, od awarii kodów, Play24 po "nie najlepszą" pracę BOK. Dla takich osób korzystanie z Play może być męką. Różnice się zmniejszają i w tym momencie każdy sam podejmuje decyzję jakiego operatora wybierze. Jak widać Play ciągle zdobywa sporo, widać zainteresowanie jest.

  • 0

    168. ~arys  2010-11-08 13:54:59  host: 212-106-30-193.adsl.inetia.pl

    Co do oferty GaduAir, to także uważam ją za bardzo dobrą. Chyba nawet lepszą niż Play chociaż parę ulepszeń można jeszcze wprowadzić ;)

  • 0

    169.  2010-11-08 20:37:53

    arys (167), dobrze, masz rację. Szanuje wybory Twoje i Twoich znajomych. Już więcej się "nie czepiam". ;-)

  • 0

    170. ~  2010-11-08 23:56:13  host: t10-05.opera-mini.net

    play ma nadal dobrą ofertę i ludzi bedzie im przybywac. Wiadomo ze im mniejsza asymetria tym trudniej im bedzie zdobywac nowych i utrzymac starych. Play zdobywa uzerów swiadomych, ktorych sam zachęcił i 'nauczył' przenoszenia numerów dlatego jak coś bedzie nie tak, to oni szybciej zmigrują niz statystyczny kowalski. Dlatego praca BOK musi byc lepsza. Mam znajomego, ktoremu ostatnio podobno telefon łaczy sie samoczynnie z netem nabijając rachunek. Dziwne bo tylko w play to sie dzieje. Zablokowal transmisje w roamingu ale teraz z mms nie może korzystac. Wkurza sie sytuacją a BOK odpowiada glupoty na reklamacje. Rachunek jest do uregulowania i wg. nich wszystko ok. bez tlumaczenia zadnego.

  • 1

    171.  2010-11-09 08:28:38

    Brawo Play. Ja jestem w Play od trzech lat. Na początku spróbowałem jak to jest w tej sieci. Okzauje się, że tak samo jak u inych, tyle że taniej. Mam pełną kontrolę kosztów. Nie muszę wysyłać płatnego sms-a jak w Plusie, czy dzwonić wg obowiązujących stawek jak Orange, aby sprawdzić ile zostało do wygadania. Gdy skradziono mi telefony to tylko w Play nie zapłaciłem za duplikat karty. W Plusie i Orange kosztowało mnie to 61 zł.Mam dobry zasięg w Play. W moim mieście takie sieci jak Orange i Era nie mają zasięgu 3G. Play ma. Obecnie już cała najbliższa rodzina ma Play. Wieczorami oraganizuję konferencję telefoniczną i wszyscy jednocześnie ze sobą za darmo rozmawiamy, bo wystarczy, że tylko jedna osoba (ja) ma stan darmowy. Nie znam osoby, która będąc w Playu by z niego zrezygnowała, wręcz przeciwnie w ostatnim czasie dużo moich znajomych przeniosło się do Play. W swojej książce telefonicznej mam prawie 500 znajomych, toteż mam jakieś odniesienie do statystyk.

  • 0

    172. ~jacho  2010-11-09 19:40:17  host: host9.cybermax.pl

    Cena w Play fresh na połaczenia do wszystkich sieci po zaaplikowaniu 30 za 10 wynosi jakieś 10 gr za minutę - kto ma lepszą ofertę ??? Szkoda tylko że nadal P4 ma mało nadajników a nowych jakoś im zbytnio nie przybywa.

  • 0

    173. ~  2010-11-11 07:16:43  host: t05-09.opera-mini.net

    widac play zdobywa sporo klientow. Zostal juz przekroczony próg po ktorym nastepuje efekt snieznej kuli. Abonamenty mają dobre chociaz mnie sd jest póki co obojętny gdyz nie mam zbyt wielu kontaktow w play. Prepaid tez jest dobry wiec userow tez przybywa. W w3 w prepaidzie duzej konkurencji nie mają ale GaduAIR mocno im depcze po piętach a wg. niektórych jest juz bardziej atrakcyjne.

  • 0

    175. ~ennie  2010-11-11 10:42:44  host: ip91-214-38-197.darnet.pl

    @jacho play korzysta z nadajników zarówno swoich jak i plusa. Jest wystarczająco dużo :) Jeśli gubi Ci się zasięg przestaw na ręczne szukanie sieci i ustaw 'plus'.

  • 0

    176.  2010-11-11 15:22:58

    Ja jako handlowiec jeżdżę po kraju i nie mam problemów z zasięgiem Playa. Mam ustawione automatyczne wyszukiwanie sieci. Bardzo ważne jest, aby w ustawieniach tryb sieci ustawić GSM, a nie UMTS lub tryb podwójny.

  • 0

    177.  2010-11-11 22:20:21

    do czasu gdy nie będzie w moim rejonie nadajników nie chce mieć i słyszeć o play oraz plus

  • 0

    178. ~simplusowie  2010-11-13 16:25:22  host: dynamic-78-8-220-196.ssp.dialog.net.pl

    do 172 play tez ma najlepsza cene jak dzwoni sie do playa z innej sieci :)

  • 0

    179. ~legrand83  2010-11-13 18:58:37  host: 126.82-134-81.bkkb.no

    "najtaniej" to pojęcie względne.Najtaniej bo 10 gr/min? Najtaniej dla kogo? dla kogoś kto ma wszystkich w plusie? erze? orange? Jeśli chodzi o stawkę za min połączenia do wszystkich to faktycznie jest najtaniej, ale jakoś tak się składa, że mało kto ma znajomych "rozsianych" po wszystkich operatorach. W takim przypadku P4 moze okazać się najtańszy, ale jest tak, że przeciez nie do wszystkich tak samo czesto się dzwoni, wieć najtaniej dla mnie może być w takiej sieci, a dla kogos innego w innej, pomimo, że to Play ma "najtaniej" a konkretniej ma NAJNIŻSZĄ STAWKĘ ZA MINUTĘ. To nie jest rownoznaczne z "najtaniej". Jest jeszcze aspekt inny. Cena nie zawsze jest najważniejsza. Znaczenie mają również inne sprawy np.: Obciązenie nadajników Plusa (bo nie wszedzie P4 ma swoje) jest juz olbrzymie ponieważ inni operatorzy korzystają z jego uslug. Stad też przeciążenia nie są wcale rzadkoscią. Zasięg. Jakość BOK Ilość salonow. Wszystko trzeba wziąć pod uwagę decydując sie na korzystanie z uslug jakiegos operatora. Nie zawsze cena jest najważniejsza i decydująca. Pozdrawiam

  • 0

    180.  2010-11-14 10:23:19

    @179 legrand83 jeżeli np. średnio użytkownicy prepaida Orange wygadują 99 minut miesięcznie to w Playu za 99 minut połączeń do Orange zapłacisz 10 zł. W Orange za utrzymanie wychodzących trzeba wydać 16,66 zł. miesięcznie tak jak pewnie w Erze i Plusie. Jeżeli ktoś nawet potrzebuje 1000 minut w sieci to musi być 10 którzy nic nie rozmawiają a płacić trzeba za samą możliwość zadzwonienia.

  • 0

    181. ~znawca  2010-11-14 16:26:07  host: chaos.tpnet.pl

    @180. Bardzo dobrze napisane. Do tego po zmianach w pakiecie 1000 minut (wykluczenie stacjonarnych oraz możliwości przedłużenia przez pakiet POPGadane) można spodziewać się, iż średnia ilość wydzwonionych minut w prepaidzie Orange co najmniej nie wzrośnie w czwartym kwartale. A bez dodatkowych promocji to w 2011 roku może nawet spać do poziomu bliskiemu stanowi z początku 2010 roku, gdy wynosiła poniżej 80 minut.

  • 0

    182. ~phu  2010-11-17 10:11:39  host: user-46-112-73-208.play-internet.pl

    statystyki mówią same za siebie, jeśli masz firmę możesz liczyć już w ogóle na kosmiczne rabaty w play.

Dodaj swoją opinię