Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny raport o przenośności numerów po 1Q2011

Pełny raport o przenośności numerów po 1Q2011

WitekT 20 Kwietnia 2011 15:52

0 0

WI kwartale sieć w Polsce zmieniło 261 tys. numerów, 70% z nich przeszło do P4. Kolejny kwartał z rzędy najlepiej z "wielkiej trójki" idzie Centertelowi, a najgorzej PTC - wynika z informacji i szacunków TELEPOLIS.PL.

Biorąc pod uwagę fakt, że w samym I kwartale sieć zmieniło 261 tys. numerów i to, że z kwartału na kwartał jest to coraz większa liczba, można wnioskować, że w tym roku zmigruje ponad milion numerów.

Operator Przyjął Oddał Bilans
P4 183 tys. 6 tys. +177 tys.
Centertel 33 tys. 75 tys. -42 tys.
Polkomtel 25 tys. 80 tys. -55 tys.
PTC 17 tys. 99 tys. -82 tys.
Pozostali 3 tys. 1 tys. +2 tys.





Spośród operatorów wirtualnych, w ujęciu netto, najwięcej zyskało Gadu Gadu (niecały tysiąc numerów) i mBank mobile (ponad 500). Z pozostałych operatorów więcej niż o 100 numerów swoją bazę wzbogacił tylko Cyfrowy Polsat i FM Group.

Statystyki przenośności numerów w całym 2010 roku podaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 189
  • 1

    186. ~QWERTY  2011-04-25 11:24:09  host: agt23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    185: To napewno by się nie przyjęło.

  • 0

    187. ~?  2011-04-25 21:27:52  host: bts154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    185 dzieciaku nie znasz sie to się nie wypisuj. minuta w Orange w abo indywidualnym w najtańszym planie dla stałego klienta kosztuje ok. 30 gr. (29 zł/ 96 min) W Orange masz wymienność 1 minuta = 2 sms (20 gr) w Pelikanie za 29 zł możesz wysłać z pakietu 100sms do Orange i 40 do wszystkich. Więc gdzie tu twoja cukrowa drożyzna? W play masz wszystkie sms poza abonamentem (all inclusive -alkohol poza ceną jak w wycieczkach all inclusive) Ale już np. w abo za 59 zł masz 360 minut i stały klient płaci 16gr za minutę. Więc śmieszne pieniądze i oferta porównywalna nawet z biznesem.

  • 0

    188. ~?  2011-04-25 21:29:38  host: bts154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście w abonamencie delfin za 59 zł w orange

  • 0

    189.  2011-04-25 21:40:09

    Kto ci głupot nagadał że w play w abo nie ma smsów są minuty wymienne na sms/mms Czyli za kwotę abo np. 19/29zł Możesz rozmawiać 120 minut lub wysłać 260 sms/mms

  • -1

    190.  2011-04-25 21:42:55

    Sam w abonamencie All Inclusive 79 Mam tak 350 minut wymienne na 563 sms/mms+darmowe do play+pakiet internetu z lejkiem 250 mb (plus i play) Przy przedłużaniu umowy bym dostał 470 minut kto da więcej za kwotę 75zł tyle jak z netem 1gb ,bez by było 59

  • 1

    192.  2011-04-25 21:49:59

    Porównywałem wiele abonamentów u wszystkich operatorów i w play mi wychodzi najtaniej Można sobie super ofertę zrobić za 50zł miesięcznie i po sprzedaży telefonu z abo za 400zł ,kupiony za 1zł 120minut wymienne na 260 sms/mms+pakiet 250 sms do wszystkich+1gb netu i darmowe nk/fb (nie liczy się transfer) W sumie po odjęciu kosztów telefonu wychodzi przez 24 mies. 800zł co daje 33.3 A przy przedłużaniu umowy klient dostaje zamiast 120 minut -155 lub max 205 na cały okres umowy zależy przez jaki kanał,nie mówię już o pakietach na jakiś okres jeśli umowa odpowiednio wzięta/przedłużona przez telefon +50/100 minut(6 miesięcy) + za aktywacje e-faktury można sobie aktywować 30 min na 6 miesięcy +Tego wszystkiego że to jest do wszystkich sieci:) W orange jakoś nie mogę znaleźć podobnej taryfy do tej za 75zł w podobnej cenie jak coś to tam jest ale dopiero za 99 Nie jestem jakimś fanem zakochanym w swojej sieci,dużo miałem abonamentów ale ta siec mi najbardziej odpowiada daje dużo za niska cenę;)

  • 0

    193. ~?  2011-04-25 22:53:58  host: bts154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    189 strona play http://www.playmobile.pl/pl/promocja/play-abonament/all-inclusiv e/index.html#pozaAbonamentem

  • 0

    194. ~????????  2011-04-26 08:12:35  host: 31.41.144.41

    @193. Ale o co ci chodzi? Chyba nie oczekiwałeś, że poza kwotą abonamentu nie będziesz mógł pisać SMSów lub dzwonić. Cennik AllInclusive jest o "oczko" wyżej: http://goo.gl/s5xkc.

  • 0

    195. ~  2011-04-26 08:13:46  host: 31.41.144.41

    Poprawne łącze do cennika AllInclusive: http://goo.gl/aed15

  • 0

    196. ~  2011-04-26 20:11:19  host: 178.73.48.137

    @187 oferta faktycznie atrakcyjna, choć mimo wszystko nie sądzę by można porównywać je do taryf biznesowych,tym bardziej, że teraz wprowadzili 50-70 % rabatu na abo, stawki za minutę też nieco inne, ale nie zmienia to faktu, że taryfy indywidualne w ostatnim roku bardzo się zmieniły na plus.

  • 0

    197. ~Denis  2011-04-27 22:37:13  host: 80-51-78-140.mtk-tv.pl

    No... no.... Kwistas.... bronisz Play jak kiedyś ja. No i kto by pomyślał :)

  • 0

    198. ~  2011-04-27 22:43:54  host: z24-06.opera-mini.net

    197, kwistas jest jak chorągiewka. Kogo on juz nie bronil? Nie ma swojego zdania, graj jak mu zagraja. Idzie z tlumem i nie mysli. To amator totalny

  • 0

    199. ~  2011-04-27 22:46:30  host: z24-06.opera-mini.net

    Prawda jest taka, ze najlepsze taryfy ma orange i ptc. Play to taki telekomunikacyjny dyskont. Niby tanio ale byle jak i w rezultacie drozej

  • 1

    200. ~?  2011-04-29 10:49:18  host: bot78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W sumie jedynym plusem play jaki znajduje są te połączenia niby nieograniczone w sieci. Ale powiedzcie mi po co wam nieograniczone połączenia w sieci w której i tak nie macie nikogo albo prawie nikogo? chyba że za darmo chcecie roić jako akwizytorzy play i przeniesiecie całe rodziny. wtedy tylko wam się to opłaca. Nieograniczony internet jest poza tym ograniczony do max 1 gb minut fakt że jest przyzwoita ilość ale konkurencja też ma bardzo podobne taryfy zw. na biznesie. Play nie obraźcie sie jest dobry dla Kowalsikiego który ufa reklamom i jak mu coś dadzą niby za darmo to jest cały happy.

  • 1

    201. ~  2011-04-29 10:57:39  host: public-gprs14245.centertel.pl

    @200; ależ oczywiście. W Heyah pakiet nieograniczonych rozmów w sieci jest za 9zł/m-c a przy podwojeniach wychodzi 4,5pln/m-c. Mozna tez pojedyncze dni wykupić za 98gr. Dodatkowo są SMSy w sieci za free a stawka poza siec 15gr/min wychodzi. Czy to są złe warunki? Bez pakietów i prosto. Połączenia do UE po podwojeniu wychodzą po 30gr/min akurat dzwonię trochę do Holandii i UK. Warunki między Heyah, GA i fresh są bardzo zblizone i to zależy od indywidualnego profilu, gdzie będzie nam wygodniej. Ja nie znoszę pakietów a w Heyah tak sie składa, że korzystam z podwojeń i nie myślę, że coś muszę przedłużyć utp. Kasa jest na głównym koncie więc jest na wszystko i ważna tak długo jak numer. Ważności są sumowane więc te 6m-cy mam zazwyczaj do przodu ważne.

  • 0

    203. ~mat  2011-04-30 17:27:42  host: user-109-243-126-163.play-internet.pl

    niesamowite rzecz tu czytam xD 1) problemy z netem w PLAY? wow! używam sam, 59 zł, abo na rok i 12 Gb danych. Powodzenia u innych. W mojej firmie mamy 1 bezprzewodowy internet (zaznaczam, że mamy sieć firmową w erze), zgadnijcie co wybrali? 2) smsy są tak samo wymienialne za minuty, po co siać dezinformację? 3) mało ludzi w Play? U mnie wśród znajomych jest tych abo coraz więcej. 4) ktoś nie wykorzytuje tego co ma w abo? no nie dziwię, się, jak do wszystkich w play jest za darmo ;) Albo tu piszą sami konsultanci W3 albo na prawdę powinniście troszkę się zorientować w cenach, oferach czy w rynku :DD Ale ogólnie - wybierajcie co chcecie aby Wam dobrze było! Tylko bez dezinformacji :)

  • -1

    204. ~windstar  2011-04-30 18:18:20  host: apn-95-41-143-241.dynamic.gprs.plus.pl

    Powiem krótko - ja też się dałem nabrać na PLAY-a, ale już zmądrzałem i wróciłem do Ery :)

  • -1

    205. ~  2011-04-30 18:57:06  host: z15-10.opera-mini.net

    Ja niedlugo tez odchodze z play. P24 znowu nie dziala, kody 111 takze. Tak wyglada dzialanie najszybciej rozwijajacego sie operatora w kraju. 2G w roamingu tez nawala a play katuje reklamami w tv o 4G. To niepowazny operator. Wole placic10pln wiecej ale wie ze moge korzystac z uslug. W play uslugi dzialaja tylko na papierze

  • 0

    206. ~?  2011-04-30 22:00:29  host: bsf137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I dotego w 70% populacji Polski (Warszawa + Kraków + Gdańsk) przy dobrych wiatrach jak nic nie nawala. Swoją drogą dziwię się UKE i UOKIK że nie wypominają tej jednostki operatorom. Wszyscy ją stosują a jest wątpliwym miernikiem jakości działań operatora. Tu bym wymierzył kary wszystkim bo to wprowadzanie w błąd co do zasięgu. Powinni podawać ile procent powierzchni kraju obejmuje ich zasięg. bo co z tego jak ma 70% powierzchni populacji jak np. interesuje mnie jego działanie w Rzeszowie a w Rzeszowie nie działa powiedzmy. Za populację u mnie wszyscy mają kreskę nie tylko play.

  • 0

    207. ~?  2011-04-30 22:01:47  host: bsf137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znaczy oczywiście 70% populacji Polski a nie powierzchni populacji

Dodaj swoją opinię