Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełny Bluetooth w Windows Phone dzięki Nokii?

Pełny Bluetooth w Windows Phone dzięki Nokii?

LuiN 7 Maja 2012 10:58

0 0
Jak donosi serwis Nokiapoweruser, wraz z nową aktualizacją Windows Phone 7.5 Tango, użytkownicy windowsowych smartfonów Nokii zyskają szereg przydatnych funkcji, których brakuje w "gołym" Windows Phone.

Najistotniejszą zmianą jest dodanie nowego profilu Bluetooth, służącego do przesyłania plików między urządzeniami. Zmienić ma się też nazwa sklepu z aplikacjami z Marketplace na Nokia Marketplace oraz wydłużyć czas pracy.




Źródło tekstu: Nokiapoweruser, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~bledos  2012-05-07 12:34:15  host: 80.240.166.18

    12 - plus, tu działa ;) 15 - nie o dzwonki chodzi, a o kontakty, których z Nokii N900 nie zsynchronizuje przez śmieszny transfer kontaktów...

  • 0

    18. ~slawekjg  2012-05-07 13:18:08  host: 193.105.221.1

    a czy ktos wie czy Nokia Lumia 710 obsluguhe sieci WiFi ad-hoc? nie udalo sie mi tak skonfigurowac tej Lumii aby zadzialalo... :(

  • 0

    19. ~  2012-05-07 13:38:34  host: ip-78-30-105-198.free.aero2.net.pl

    @14. A może jest na odwrót to WP musi dorosnąć do użytkowników? Jak na razie sprzedaż tego systemu na to wskazuje. Z tego co się orientuje to na świecie jest więcej niż 1,6% osób dorosłych ;). Poza tym usiłowanie stworzenia własnego unikalnego wyglądu nie koniecznie musi wyjść temu systemowi na dobre. Ja na głównym pulpice Androida mam trzy widgety (news&wheather)) i cztery ikony (circle luncher), które pozwalają mi na dostęp do ponad 30 aplikacji podzielonych na kategorie: gry (wszystko co najlepsze ;]), internet (mBank, IMDb, Wikipedia, gReader, ceneo, Dolphin mini itp ), wideo (ipla, tvn player, youtube, galeria, wideo itp) oraz rozmowy (Skype, cSIP, Talk, Phone book itp). Czy coś takiego jest możliwe w WP?

  • 0

    20. ~Piotr  2012-05-07 16:19:57  host: 156.17.156.120

    @BartekGib o jakim telefonie mówisz? W 710 przewija się poprzez przytrzymanie guzika. Naciskanie na pasek u mnie nic nie daje.

  • 0

    21. ~  2012-05-07 16:22:33  host: z45-15.opera-mini.net

    Nokia odbila sie tym blutoothem od dna i dno sie oberwalo. Slaby system, udziwniony i poprostu niepraktyczny ale telefony piekne.

  • 0

    22.  2012-05-07 16:36:39

    Niedługo Bluetooth w smartfonie będzie po to, by tam po prostu był. Plus dla Nokii za takie posunięcie.

  • 0

    23. ~N8  2012-05-07 17:52:33  host: public-gprs188810.centertel.pl

    A WM7 supportuje WiFi dircta? Nokia jest w kiepskim położeniu bo próbuje sprzedawać produkt nowszy (wp7) i teoretycznie lepszy, a równocześnie mający tylko 65% funkcjonalności produktu, który ciągle dobrze supportuje (Belle) ale oficjalnie jest wygaszany. gdzie tu logika? Nokiowcu wybieraj: szybszy i nowocześniejszy?!? interfejs czy system dopracowany, mający ogrom aplikacji, energooszczedny- taki szwajcarski scyzoryk ale trochę wolniejszy...Nokia i tak przespała dotykową rewolucję, więc mogła ulepszyć sprzęt, rozbudować to na czym sie zna (Symbiana) i ciągnąć ten wóz, a nie jeszcze po drodze dodatkowo miotać sie z mameo/meego...

  • 0

    24. ~asd  2012-05-07 18:06:38  host: server9.dobrafirma.com

    @19 kafelek z pogoda i njusami jest u mnie. Dostep do gier w jednym kafelku rowniez jest. internet? IE9 na glowym ekranie tak jak poprzednie. Coś o wideo piszesz nie wiem nie kosrzystam w telefonie z tego ale pewnie nie ma problemu z ustawieniem

  • 0

    25. ~  2012-05-07 18:17:57  host: 31.41.144.41

    @24. Pogoda i wiadomości (RSS) to żaden luksus w smartphonie, tylko niemal standardowa funkcja. Z tego co czytałem o Windows Phone to jedną z jego wad jest brak możliwości tworzenia czegoś na wzór katalogów z wybranymi aplikacjami dlatego podejrzewam, iż pisząc o tym kafelku z grami masz na myśli wyświetlenie listy wszystkich tego typu aplikacji zainstalowanych w systemie. Chyba ze się mylę. Co do kategorii Internet w Circle Luncher (utworzona pojedyncza ikona na pulpicie, gdyż jest to lepsze niż katalog) to umieściłem tam najczęściej używane aplikacje, które do działania wymagają dostępu do światowej sieci. Oczywiście część aplikacji z "działu" najczęściej używanych aplikacji "Wideo" również tego wymaga, ale wszystkiego do jednego wora nie chciałem wrzucać :).

  • 0

    26.  2012-05-07 18:36:42

    Wydłużą czas pracy sklepu? :P

  • 0

    27. ~  2012-05-07 19:03:24  host: server9.dobrafirma.com

    @25 Jest katalog gry masz tam wszystkie gry katalogow z konkretnymi aplikacjami sie nie da albo nie wieim jak :D Tak czy siak mi tego nie brakuje specjalnie. Wszystko jak dla mnie jest posegregowane w dobry sposob.

  • 0

    28.  2012-05-07 19:06:50

    @25 A jak dotkniesz tej swojej ikonki uruchamia się ta aplikacja którą akurat chcesz czy jeszcze musisz wybrać? Ano właśnie. Nie rozumiem tego twojego porównywania wiśni do gruszek i ciągłego sugerowania, że gruszki lepsze. Interfejs metro jest zupełnie inny niż to co oferuje android. Oba są logiczne i proste ale zupełnie inne. ich nie da się porównać.

  • 0

    29. ~robren  2012-05-07 19:08:51  host: host85.marbis.pl

    a dajcie tez spokoj androidowi wystarczy wgrac CyanogenMod i ma sie system z niebios:)

  • 0

    30. ~  2012-05-07 19:19:29  host: 31.41.144.41

    @28. Kompletnie nie rozumiem o co tobie chodzi? To oczywiste, że przy korzystaniu z Circle Luncher po "kliknięciu" jego ikony muszę wskazać którą konkretnie aplikacje ma uruchomić. Oprócz tego każdy program może mieć własną ikonę na ekranie. Czyżby interfejs Metro był tak zaawansowany, iż w przypadku opisanym w komentarzu #27 potrafił odczytać myśli użytkownika i uruchomić pożądaną grę z długiej listy? U siebie w telefonie mam zainstalowane ponad 10 gier, ale najczęściej korzystam tylko z około 5-ciu i one są właśnie przypisane do pojedynczej ikony na głównym ekranie. Jest to dla mnie bardzo wygodna metoda, dlatego pytałem czy istnieje podobne rozwiązanie w WP, czy jednak muszę przeglądać pełną listę aplikacji lub przeszukiwać ekrany z kafelkami.

  • 0

    31.  2012-05-07 20:16:46

    @30 o to, że opisujesz to jakbyś miał wszystko pod jednym kliknięciem. Co do WP to chyba można wyciągać poszczególne rzeczy jako kafelek.

  • 0

    32. ~RickyPL  2012-05-07 20:27:06  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    Czego brakuje wam w tym systemie (nie pytam tych, którzy używali telefonu z WP przez 5 minut, lub wogole) Dla mnie ten system ma wszystko co powinien mieć. Muzyke odtwarza (zapewniam że nie ma problemów z przewijaniem), chodzi płynnie (czego może pozazdrościć 3/4 użytkowników Androida), nie trzeba się z nim męczyć i ustawiać przez długie godziny, jest bardzo przejzysty, a widok USB Storage nie jest potrzebny. Przecież jest łatwy ZUNE. A i kontakty można juz dawno przesyłać przez Bluetooth. Z bateria też nie trzeba walczyć bo wystarczy zaznaczyć oszczędzanie energii(chyba ze ktoś chce być 24/7 online na facebooku...)

  • 0

    33. ~  2012-05-07 20:31:23  host: 31.41.144.41

    @31. Nigdzie nie napisałem o jednym kliknięciu a jedynie o jednej ikonie pod którą można "podpiąć" sporą liczbę (do 10-ciu) ikon aplikacji. To że jeden kafelek reprezentuje pojedynczą aplikację w WP to wiedziałem od początku. Tyle, że zamiast jednego kafelka to u mnie na pulpicie zmieszczą się ze dwie "zwykłe" ikony. Nie każda aplikacja musi mieć możliwości widget'u, czyli wyświetlania informacji.

  • 0

    34. ~  2012-05-07 20:33:51  host: 31.41.144.41

    @32. ZUNE jest szczególnie łatwy, gdy zrobione z wypadu za miasto zdjęcia chcesz przegrać koledze nie mającego tej aplikacji na notebooka ;(. A w przypadku, gdy jest od pod innym systemem niż ze "stajni" MS to już w ogóle jesteś w czarnej d*****e.

  • 0

    35. ~RickyPL  2012-05-07 20:37:31  host: 77-253-201-60.ip.netia.com.pl

    @34. A teraz gdy Nokia wprowadzi transfer danych przez Bluetooth, to co z nowu nie będzie ci grało?

  • 0

    36. ~  2012-05-07 21:04:35  host: 31.41.144.41

    @35. Nie bój żaby. Czytałem artykuł z 49 wadami tego systemu więc na pewno coś się jeszcze znajdzie ;). Ale ogólnie najbardziej nie podoba mi się zamysł interfejsu Metro.

Dodaj swoją opinię