Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełnomocnik wyjechał

Pełnomocnik wyjechał

LuiN 23 Lutego 2009 08:57

0 0

Pół miliona złotych dziennie traciłby Polkomtel na rozliczeniach z PTC, gdyby przyjął wydaną jeszcze w styczniu decyzję UKE o zmianie hurtowych stawek za minutę połączenia w sieciach komórkowych. Bawi się więc z urzędem w kotka i myszkę. Już dwa razy zmieniał pełnomocnika do spraw kontaktów z UKE, byleby nie odebrać feralnego dokumentu - pisze Rzeczpospolita.



Decyzja musi być dostarczona pełnomocnikowi, a nie firmie przez niego reprezentowanej - wyjaśnia Anna Streżyńska, prezes UKE. Na mocy jej decyzji od stycznia stawki, jakie płacą sobie nawzajem sieci komórkowe, spadły z 0,33 zł za minutę do 0,22 zł za minutę. Wszyscy operatorzy płacą sobie tyle samo i ich bilans się wyrównuje.




PTC jako pierwsza postarała się o decyzję, która obniżyła hurtowe stawki w sieciach konkurentów. Polkomtelowi i PTK Centertel groziło, że przez kilka tygodni będą płacić PTC 0,33 zł za minutę połączenia, a sami pobierać tylko 0,22 zł za minutę. Między sieciami komórkowymi płynie dziennie około 10 mln minut rozmów, więc do wydania odpowiednich decyzji Orange i Plus mogłyby stracić na rozliczeniach 30 - 40 mln zł - podaje Rzeczpospolita.

I tu zaczęła się zabawa w kotka i myszkę. Polkomtel cofnął pełnomocnictwo pracownicy zamieszkałej w Warszawie i dał je mieszkance Tych, a od tygodnia jest kolejny pełnomocnik - tym razem zamieszkały w Krakowie. Pełnomocnika Orange szukać trzeba z kolei w Mielcu.

Pełnomocnika zmieniła też PTC, bo Boi się, że UKE wyda już decyzję o obniżeniu stawek w sieci Ery, a Polkomtel wciąż będzie unikał przyjęcia decyzji o obniżeniu stawek we własnej sieci. Każdy z operatorów obawia się, że straci na rozliczeniach z konkurentami.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~Longman  2009-02-23 10:20:43  host: adcs205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech zrobią tak jak to się robi w USA z dostarczaniem pozwów, co czasem widać na filmach: "Czy pan jest Johnem Smithem? To wręczam panu pozew sądowy..." i finito. Ewentualnie tytuuje się pismo "to the represantive whomever it concerns" i zostawia w firmie, bo ktoś tę funkcję piastować musi, a wystawiającego zawiadomienie nie obchodzi czy to będzie Kowalska, Nowak czy Kowalska która właśnie wyszła za Nowaka i przyjęła nazwisko męża. To prywatna sprawa tej osoby, podobnie jak sprawa Polkomtela, że zatrudnia osobę nierzetelną nie stawiającą się w miejscu pracy. Dalej to już zmartwienie pozwanego. Generalnie zdumiewa mnie debilne polskie prawo, pozwalające Polkomtelowi mna udawanie "że nikogo nie ma w domu".

  • 0

    12. ~mirekb  2009-02-23 11:07:12  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    jest wiele takich kwiatków dlatego podoba mi sie jezyk prawa,mozna robic niemale prawne sytuacje bo przepisy o etyce/moralnosci nie mówią nic.polkomtel wiec stosuje przepisy ale wizerunkowo wyszedł na tym najgorzej

  • 0

    13. ~Hose  2009-02-23 11:34:23  host: 194.39.141.10

    Wszyscy zwracają uwagę że ktoś uchyla się od przyjęcia "papieru", ale należy chyba przyznać że zmiana stawek powinna dotknąć wszystkich w tym samym czasie, dlaczego niby PTC ma zarabieć na różnicy stawek na Plusie i Orange? Sądzę że coś tu nie gra.

  • 0

    14. ~zigzag  2009-02-23 11:37:36  host: dqi244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    inni się bronili, protestowali, a PTC uznała, że skoro i tak przepisy wejdą w życie, to można je szybciej wprowadzić. Jeśli krętactwo Polkomtela jest ok z punktu widzenia prawa, to tym bardziej postawa PTC

  • 0

    15.  2009-02-23 11:49:19

    dobre. Może pomożemy UKE i zaczniemy wszyscy wydzwaniać w poszukiwaniu pełnomocników z deklaracją że mamy jakieś pismo dla niego. Może zakopią ich od razu pod ziemią.

  • 0

    16.  2009-02-23 12:07:12

    UEK jest pewnie organem administracji publicznej stosującym w wydawanych przez siebie decyzjach k.p.a. Posłać pracownika UKE z decyzją do pełnomocnika i po problemie. Wskazać jako uprawnionego pracownika kogoś z Krakowa to szybko znajdzie pełnomocnika.

  • 0

    17. ~gubi  2009-02-23 12:33:39  host: dof173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Podejrzewam, że samo UKE mogłoby się bardziej postarać, a nie od razu zwalać winę na operatorów. Tylko nikomu się nie chce ruszyc tyłka zza biurka, w ciepłym biurowcu. No i pojawia się problem

  • 0

    18. ~wojciech jabczyński  2009-02-23 14:17:56  host: 212.160.172.70

    A nie można było po prostu wydać decyzje w jednym czasie dla wszystkich ...

  • 0

    19. ~Chrome_TP  2009-02-23 14:21:43  host: 212.160.172.70

    Opy kombinują - mieli dobrego nauczyciela -> TP :P zdołali już się nauczyć co należy robić by wodzić go za nos i to w świetle prawa :}

  • 0

    20.  2009-02-23 14:32:46

    To tak jak rodzice opowiadali mi, że mieli takiego miłego listonosza co mówił "list z wojska, przyjmuje Pan czy nie?" :D

  • 0

    21.  2009-02-23 14:37:44

    Myślę, że wydawanie decyzji w tym samym czasie dla wszystkich operatorów mogłoby być jakimś uproszczeniem sytuacji. Poza tym w tym artykule widzę zdziwienie, zwłaszcza w odniesieniu do Orange: 'Pełnomocnika Orange szukać trzeba z kolei w Mielcu.' Mogą wyznaczać kogo chcą, i gdzie tylko chcą. Nie każdy musi mieszkać w 'dużym' mieście...

  • 0

    22. ~J  2009-02-23 15:12:26  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    A co z fikcją doręczenia na ostatni adres wskazany przez podmiot?

  • 0

    23. ~pegazzz  2009-02-23 15:27:30  host: chello089076202002.chello.pl

    A ja wogóle nie rozumiem tej "afery". Albo trzeba to zrobic osobiscie albo listownie. Jesli osobiscie to nie widze problemu wsiasc rano w auto (taksowke, pociag) i pojechac na miejce (ktos jest chyba za to odpowiedzialny i nalezy to do jego obowiazkow?). Pytanie ile razy ktos taki pojechał i nie zastal pelnomocnika?? A jesli listownie, to dlaczego nikt takich listów (poleconych?) nie wysyla? Wysylaja a nikt nie odbiera??? Ile taki list moze isc.. 3 dni? tydzien? Jakby zmieniali pełnomocnika co 3 dni to rozumiem ze by to nie zadzialalo, ale co pol roku? Można wysylac co tydzien... az do skutku. Poczta, kurierem, umyslnym poslancem... Koszty niezmieniania stawek od pol roku usprawiedliwiaja finansowo takie proby wielokrotnie. Chyba ze ktos w UKE ma to tak naprawde gdzies, ale jak zwykle chce wywolac szum medialny w gazecie, jakie to te opy sa zle. Tylko ze to zle swiadczy o UKE a nie o operatorach tak naprawde. Pozdrawiam :)

  • 0

    24.  2009-02-23 17:31:01

    powiem brzydko - przyklad sku$%^&*twa - jak nie dojdzie zwykla poczta faktura z abonamentem i nie zaplacisz wieszaja za przyslowiowe jaja ale oni sobie moga... itez woogle za bardzo nie rozumiem - po co koniecznie ten pelnomocnik - nie mozna wyslac na wskazany adres i uznac za doreczony ?

  • 0

    25.  2009-02-23 20:51:02

    Niechcący usunąłem post wosq (do usunięcia był inny): ~wosq: Mieszkam na Seszelach i chętnie zostanę pełnomocnikiem PTC. Oczywiście za odpowiednio godziwą kasę. (Mam też dom w Gujanie Francuskiej)

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2009-02-23 21:13:52  host: 86-59-n1.aster.pl

    I zapomną dołączyć do pełnomocnictwa dowód wniesienia opłaty skarbowej w wysokości 17 zł.

  • 0

    27. ~nick  2009-02-23 23:26:01  host: dhn192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    8. ~MAGDA - to nic nie da, ja nie dzwonie po 3-5 miesięcy bez przerwy i nawet tego nie zauważają.

  • 0

    28.  2009-02-23 23:39:08

    przecież im nie zależny zeby było taniej wiec będą grac na zwłokę ile się da moja propozycja to wpuścić kolejnego gracza np z chin :)

  • 0

    29.  2009-02-24 12:34:03

    I dobrze listonosz mówił - dorosły domownik nie ma obowiązku odbierania korespondencji skierowanej do innej osoby.

  • 0

    30. ~heldbaum  2009-02-24 21:31:40  host: apn-77-113-231-168.gprs.plus.pl

    rada do specjalistów (23 i inni), żeby najpierw zadali sobie troche trudu, poczytali kodeks postępowania administracyjnego, w szczególności część dot, doręczeń, a potem niech trują farmazony, typu taxi. jasne, do krakowa. gratuluje. prawda jest taka, że kpa stworzone w latach 60 nie pasuje do współczesności. i przy odrobinie inwencji po stronie opa, jeśli ma troche oleju w głowie i kasy, można się tak wozić i z rok. należałoby decyzje wydać jednocześnie (tak jak np. było z BSA)i po problemie. rozmarzyłem się.

Dodaj swoją opinię