Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełne dane o polskim rynku komórkowym po 1Q2007

Pełne dane o polskim rynku komórkowym po 1Q2007

WitekT 17 Maja 2007 18:04

0 0

Trzej operatorzy podali już dane o liczbę obsługiwanych klientów na koniec I kwartału, Play podał tylko na dzień 14. maja (100 tys.) i na dodatek nie zaraportował stanu na 31. marca do GUS. Mimo wszystko możemy opublikować dane dotyczące polskiego rynku na koniec I kwartału, wraz z dokładnym podziałem na prepaid i postpaid.

Według naszych szacunków, 31. marca Play miał około 30 tys. klientów wraz z testerami programu Nadchodzi4. Dodatkowo przyjęliśmy założenie, że 80% klientów Play (włącznie z testerami) na 31. marca było użytkownikami prepaid, co nie powinno być dalece prawdzie. Dane pozostałych operatorów zostały oficjalnie przez nich podane.

Operator

Liczba kart SIM po 1Q07

Przyrost w 1Q

Centertel

12,781 mln

260 tys.

Polkomtel

12,661 mln

653 tys.

PTC

12,373 mln

145 tys.

P4

~ 30 tys.

~ 30 tys.

Razem

37,845 mln

1,088 mln






Operator

Liczba kart abonamentowych po 1Q07

Przyrost w 1Q

Centertel

4,987 mln

185 tys.

Polkomtel

5,032 mln

197 tys.

PTC

4,746 mln

215 tys.

P4

~ 6 tys.

~ 6 tys.

Razem

14,771 mln

603 tys



Operator

Liczba kart prepaid po 1Q07

Przyrost w 1Q

Centertel

7,794 mln

75 tys.

Polkomtel

7,629 mln

456 tys.

PTC

7,627 mln

- 70 tys.

P4

~ 24 tys.

~ 24 tys.

Razem

23,074 mln

485 tys.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 129
  • 0

    110. ~pablo  2007-05-18 15:04:30  host: dlh117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co do play hehe kosz 25 groszy dolicz podatek vat i bedziesz mial 49 groszy

  • 0

    111.  2007-05-18 15:16:02

    ~pablo - to miał być zart z tym podatkiem?

  • 0

    112. ~  2007-05-18 15:26:34  host: blp223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *110 co za bzdury wypisujesz jakbys choc to policzyl,facet..25 gr netto to 31 gr brutto a po2 wszystkie ceny musza byc podawane brutto ale nie wszyscy o tym wiedza..

  • 0

    113. ~hiena  2007-05-18 16:19:17  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    widać karty żądza a abonamenty niech spadają! dojne krowy z nich i tyle!

  • 0

    114. ~pablo  2007-05-18 17:21:20  host: dml205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do wlo hehe a jak :D:D:D

  • 0

    115. ~goste  2007-05-19 11:13:21  host: nat-tar.aster.pl

    Hartman, komentując te dane powiedział: "Na użytkownikach usług na kartę zależy Erze już mniej. Będziemy koncentrować się na zdobyciu i utrzymaniu w swej sieci abonentów, którzy płacą wysokie miesięczne rachunki". Dodał także, że firmie nie zależy na tym, aby być liderem w statystykach. To bardzo ciekawe, bo nie tak dawno mówił, że Era będzie chciała odzyskać pozycję lidera. Przewiduję jego kolejne wypowiedzi. Pierwsza będzie, że chcą utrzymać 3 pozycję, a kolejna, że chcą wyprzedzić Play w liczbie klientów. Ha, ha. Zabawnego na prezesa ta PTC.

  • 0

    116. ~gostek  2007-05-19 11:15:41  host: nat-tar.aster.pl

    Z jego (Hartmana) wypowiedzi wynika także, że Era ma ambicje być najdroższą siecią. Gratulujemy ! I pozdrowienia dla niechcianych posiadaczy Tak-Taka i Heyah. Trzymajcie się !

  • 0

    117. ~  2007-05-19 12:06:24  host: p04-03.opera-mini.net

    fakt że era zasięg ma kulawy ale od czasu gdy zmieniłem telefon na motorolę v235 jeszcze się nie zdarzyło bym zasięg zgubił. a bywałem już w miejscach gdzie w super-hiper nokiach i se zasięgu brak a u mnie owszem 2-3 kreski i można dzwonić.

  • 0

    118. ~4321...  2007-05-19 19:25:57  host: 169-174-89-113.fenix.katowice.pl

    pora wiec spieprzać z TT

  • 0

    119. ~morientes  2007-05-20 10:19:24  host: abil204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zasieg dla mnie to bardzo istotna rzecz,place wymagam,w koncu ci panowie z ery do czegos sie zobowiazuja,jak nie zaplacisz rachunku to naliczaja dodatkowe koszta czego na cale szczescie nie ma w polsacie cyfrowym-poprostu bokuja i naliczaja abonament a nie jakies ukryte koszta o ktorych nie mowia przy podpisaniu umowy.Tak poza tym ja lubie zmieniac siec,nie mozna robic monopolui dawac zarobic jeden firmie-niech walcza o konsumentow-milego dnia zycze wszystkim.

  • 0

    120. ~Red_mb  2007-05-20 16:42:15  host: apn-99-89.gprspla.plusgsm.pl

    ja tam nie narzekam na zasięg ery. Może w przypadkach utraty zasięgu należało by rozważyć również kwestie anteny w używanym telefonie?

  • 0

    121. ~jot  2007-05-20 23:40:38  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    ja tez nie mam problemu z zasiegiem w erze. a wrecz chwale sobie te siec

  • 0

    122. ~brathubi  2007-05-23 08:28:49  host: cwt250.internetdsl.tpnet.pl

    tak czytam to co piszecie i szczerze powiem że macie dużo racji. Jak chcecie sprawdzić czy brak zasięgu to jest wina sieci to skorzystajcie z telefonu NOKIA 6310i. Te wszystkie nowe telefony są bardzo fajne ale jako odtwrzacze muzyki i aparty foto. Co do abonamentów i kart to policzcie sobie ile tak naprawdę kosztuje was opłacanie prepay'dów. doładowanie za 5zł i musisz to wydzwonić w 4dni to jakaś paranoja. a jak pojedziesz gdzieś gdzie nie można w nocy doładować karty to trzeba czekać albo po wiosce chodzić i sołtysa szukać bo tylko on ma telefon. może i promocje doładowywujące są fajne, ale za to telefon kupujesz za chore pieniądze. licytujecie się a tak naprawdę wszystko ma swoje plusy i minusy. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  • 0

    123. ~hmm  2007-05-24 21:10:33  host: 212.122.214.139

    @brathubi dlatego najrozsądniejsze doładowanie to to 50 złotowe. najdłuższy czas ważności konta w stosunku do ceny i jednocześnie najmniejszy minimalny wydatek w złotówkach na miesiąc. Doładowania 5 zł są dla osób w szczególnej sytuacji: muszą gdzieś zadzwonić a konto nieaktywne...

  • 0

    124. ~flay  2007-05-25 14:03:00  host: acxe83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @121 umnie zasięg ery działa jak w prognozie pogody wystarczy trochę deszczu i pada zasieg deszcz też :)

  • 0

    125.  2007-05-26 10:33:47

    marcin444 - jeśli... pytanie, kto doładowyje kartą za 150 zł co miesiąc?

  • 0

    126. ~emigrant  2007-05-26 15:54:24  host: 83-70-48-4.b-ras1.dbn.dublin.eircom.net

    mnie bardziej zastanawia jak to mozliwe ze 3 sieci maja po ok 33% udzialu w rynku, ciekawe jak to wyglada w innych krajach, moim skromnym zdaniem powinien sie tes sprawie przyjzec Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bo to smierdzi na odleglosc !!! ale to Polska wlasnie....

  • 0

    127. ~k  2007-05-26 21:11:02  host: host-81-190-115-162.gdynia.mm.pl

    właśnie na tym polega dziwactwo obywateli że wybieraja najdroższa oferte orange w abo i mix plusa w pre-paidzie bo jak ktoś słusznie stwierdził nabrali się biedacy na to że orange to elita a przecież gdy przewertuje się cenniki dokładnie to od razu widać że orange to kibel a co do plusa i mixa spóżnij się jeden dzień z doładowaniem a masz 600 kary doświadczenie mojej przyjaciólki ja mam funa ostatnio nie doładowywałem go przez miesiąc mając ważne konto do 05.04.2007 dóladowanie zrobilem dokładnie 05.05.2007 i co żadnych kosekwencji a poza tym obydwu operatorów tj orange i plusa przetestowaqłem na własnej skorze i mam niemiłe doświadczenia

  • 0

    128. ~mar  2007-05-27 10:10:59  host: mpk-gw.man.poznan.pl

    a ja właśnie testuję wygranego startera PLAYa. niby fajnie wszystko bo i zawieszanie połączeń, połączenia oczekujące czy konferencyjne o przekierowaniach nie wspomnę i wiele innych udogodnień typu podgląd wszystkiego poprzez internet w PLAYkarcie jednak cały czas się zastanawiam jak to jest, że korzystając z tego samego telefonu i dzwoniąc na ten sam numer z kartą PLUSA zasięg na wyświetlaczu stabilny i jakość rozmów dobra, natomiast ze wspomnianą kartą PLAYa (który też korzysta podobno z tych samych nadajników) zasięg pływa lepej niż w ERZE a i jakość rozmów chwilami pozostawia wiele do życzenia.

  • 0

    129. ~zakwas  2007-05-27 17:53:31  host: eas194.internetdsl.tpnet.pl

    Powiem tak,wszystko zależy od kampani reklamowej. Plus ma dobrych specjalistów w tej dziedzinie(np. swietne relklamy z tym kabaretem) i dlatego ma taka dobra sprzedaż.Wiem co mowie bo studiuje marketing. Nawet najwieksze dziadostwo można wcisnać ludziom i będą uważać ze to jest dobra jakość itd. POZDRO

Dodaj swoją opinię