Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pełna przenośność w pierwszym kwartale

Pełna przenośność w pierwszym kwartale

WitekT 14 Grudnia 2005 15:34

0 0

Pełne wdrożenie usługi zatrzymania numeru przy zmianie operatora zarówno w sieciach komórkowych, jak i stacjonarnych, nastąpi do końca I kwartału 2006 roku - poinformowała wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska.

Operatorzy komórkowi są w okresie pilotażowym wdrożenia usługi, który będzie trwał do końca roku. Od 1. stycznia zatrzymanie numerów będzie wdrożone w sieciach komórkowych w całości - powiedziała wiceminister.
Operatorzy stacjonarni są opóźnieni i dopiero od 1. stycznia rozpoczną wdrażanie tej usługi. Są oni uzależnieni od rozwiązań w zakresie przenoszenia numerów przyjętych przez dużych graczy rynkowych, jak Telekomunikacja Polska czy operatorzy komórkowi - powiedział Streżyńska.

Zaznaczyła, że do momentu wdrożenia w pełni usługi zatrzymania numerów URTiP będzie musiał podjąć działania kontrolne, sprawdzające, na jakim etapie u poszczególnych operatorów przebiega proces udostępniania usługi. Poinformowała także, iż w trybie nadzorczym zwróciła się do URTiP o wyjaśnienie, na jakim etapie znajduje się proces wdrażania usługi.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2005-12-14 16:27:24

  to moze po nowym roku operatorzy zaczna walczyc bardziej o utrzymanie klienta. dobrze by bylo bo w erze mam umowe do lutego a obecna propozycja przedluzenia jest gorsza niz dla "nowych" a tak bedzie mocny argument:)

 • 0

  2. ~pinko  2005-12-14 17:06:19  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

  tak moze skończy sie zlewka stałych abonentów, a jak ta "zaraza" przejdzie wkońcu na prepaid to dopiero będzie zadyma ;)

 • 0

  3.  2005-12-14 17:11:40

  ehh jak zrobia zapore 100zl to nikt w prepaid nie przejdzie...

 • 0

  4. ~pinko  2005-12-14 17:22:27  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

  no nie wiem,wystarczy że nowy operator da na początek gratis doładowanie w wysokości kwoty opłaty za migracje. oni i tak wyjdą na tym na zero, zakładając że przepływ numerów byłby równomierny między sieciami.

 • 0

  5. ~2005  2005-12-14 18:15:51  host: eey251.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Cytat z newsa: "Operatorzy stacjonarni są opóźnieni..." - szczególnie jeden z nich :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet