Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PDA ponownie zaatakowane

PDA ponownie zaatakowane

sirmark 6 Sierpnia 2004 20:03

0 0

Jak poinformował producent oprogramowania antywirusowego, firma Kaspersky Labs, pojawił się nowy wirus atakujący PDA z systemem operacyjnym Microsoftu. Trojan udostępnia hakerom w zaatakowanych urządzeniach "tylne wejście".

Wirus pochodzi z Rosji, a jego twórca próbował go sprzedać nadawcom spamu i hakerom. Niestety, robak jest groźny dla wszystkich wersji systemu Pocket PC. "WinCE.Brador.a jest w pełni funkcjonalnym szkodliwym programem, gotowym do działania: w odróżnieniu od szkodników koncepcyjnych, Brador jest wyposażony w komplet funkcji destrukcyjnych typowych dla koni trojańskich typu backdoor" – powiedział Eugene Kaspersky, szef firmy. "Byliśmy pewni, że po wykryciu wirusa koncepcyjnego na platformę PDA bardzo szybko pojawi się wirus w pełni funkcjonalny".
Trojan Backdoor.WinCE.Brador.a instaluje w handheldzie program o rozmiarze 5632 bajtów, który umożliwia przejęcie całkowitej kontroli nad urządzeniem. Na szczęście wirus nie ma wbudowanej funkcji auto-rozpowszechniania się. Wirus rozprzestrzenia się jako załącznik listu elektronicznego i może zainfekować komputer w trakcie ściągania poczty. W momencie aktywacji wirus tworzy w folderze Autorun plik o nazwie svchost.exe oraz wysyła IP zainfekowanego komputera do "nadzorcy" wirusa. Następnie otwiera port 44299 i czeka na dalsze instrukcje.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet