Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PC Guard przejmuje Softnet z rezerwacją 3,7 GHz

PC Guard przejmuje Softnet z rezerwacją 3,7 GHz

WitekT 22 Maja 2013 10:03

2 1

PC Guard zawarł umowę kupna 51% udziałów spółki Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych - podał PC Guard w komunikacie. Wartość nabywanych udziałów to 21,6 mln zł.

PC Guard zobowiązuje się do zakupu 51% udziałów, po podwyższeniu kapitału, w spółce Softnet Group, posiadającej ogólnopolską rezerwację częstotliwości 3,7 GHz oraz infrastrukturę do przesyłania danych pokrywającą ponad 20% ludności Polski. Spółka planuje wdrożenie usług szerokopasmowej bezprzewodowej transmisji danych w oparciu o nową technologię LTE - podano w raporcie.

PC Guard dokona emisji akcji w cenie 2 zł za akcję, o łącznej wartości 16,5 mln zł. Obejmie je Softnet Holding, obecny właściciel Softnet Group. Dodatkowo PC Guard wyemituje obligacje za 1,5 mln zł, które obejmie również Softnet Holding.




PC Guard oraz Softnet dokonają zamiany wierzytelności należących do PC Guard w wysokości 3,6 mln zł - napisano w komunikacie.

PC Guard ma wspierać bieżącą działalność operacyjną Softnet Group i zapewnić firmie finansowanie w łącznej kwocie 8,45 mln zł od dnia zawarcia umowy do dnia końca kwietnia 2014 roku. Ma też aktywnie uczestniczyć w pozyskiwaniu finansowania działalności inwestycyjnej Softnet Group. Wcześniej obecni właściciele Softnet Group, Softnet SA i Softnet Holdings, mają podwyższyć kapitał zakładowy tej spółki. Zobowiązali się oni do podwyższenia kapitału zakładowego o 5 mln zł, przeprowadzenie w Softnet Group emisji nowych udziałów w wysokości 123,6 mln zł oraz wskazanie podmiotu, który pokryje nowe udziały wkładem pieniężnym, a także do spłaty zobowiązań Softnet Group w wysokości 123,6 mln zł.

Softnet jest właścicielem ogólnopolskiej częstotliwości 3,7 GHz (4 kanały dupleksowe po 3,5 MHz), pierwotnie przyznanej amerykańskiemu operatorowi Clearwire. Do tej pory częstotliwości te, które w Polsce posiada Netia i PTC, a także wiele lokalnych firm i samorządów, wykorzystywane były pod technologię WiMAX. W tej chwili dostępne są już stacje LTE-TDD. W swojej ofercie ma je już m.in. Huawei.

Źródło tekstu: PAP, PC Guard, wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | pc guard | softnet | wimax

w sumie: 17
  • 1

    1. ~sucker killah  2013-05-22 10:19:04  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    Ani słowa o Xbox One na telepolis?!?! Wstyd!

  • 0

    2.  2013-05-22 10:20:55

    sucker killah: a co to ma wspólnego z telekomunikacją?

  • 0

    3. ~T.  2013-05-22 10:22:55  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Microsoft, windows, sterowanie smartphonami ten ich xboxglass czy jak to się zwie :)

  • 0

    4.  2013-05-22 10:25:23

    T: w ten sposób na siłę można podciągnąć wszystko. O nowych samochodach, które pozwalają streamować muzykę ze smartfonu też. No bez przesady... :-)

  • 0

    5. ~Calm7  2013-05-22 10:27:36  host: v27-11.opera-mini.net

    4). MD p. W :-)

  • 0

    6. ~asia  2013-05-22 10:28:38  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    4. - czy to nie wy pisaliście o ekologicznych samochodach orange? ;3

  • 0

    7. ~T.  2013-05-22 10:34:48  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    @4 09 stycznia 2013 Audi A3 z łącznością LTE Co prawda nie streaming muzyk ale mimo wszystko :)

  • 0

    8.  2013-05-22 10:35:48

    asia: ale to wprowadza Orange - pisaliśmy o nich w kontekście działań CSR OPERATORÓW.

  • 0

    9.  2013-05-22 10:37:02

    T: a od tego czasu zaprezentowano co najmniej tuzin nowych samochodów z fajnymi systemami infotainment... Czasem, jako ciekawostkę, coś rzucimy. Ale to nie jest wyjątek potwierdzający regułę. Xbox to nie nasza bajka.

  • 0

    10. ~T.  2013-05-22 10:39:40  host: static-62-233-216-82.devs.futuro.pl

    Wiem wiem :) Pytał Pan jednak co ma to wspólnego z telekomunikacją to napisałem. Absolutnie nie domagam się żeby pisać tutaj o konsolach bo od tego znam inne strony które myśle że lepiej mogą to przedstawić (bez żadnej urazy) i oczywiście wolę żeby zamiast newsa o klocku zamieścić jakiś ciekawy ze świata stricte telekomunikacji. Z mojej strony to już wszystko żeby nie offtopować dłużej. Pozdrawiam

  • 0

    11. ~@Witek  2013-05-22 11:39:42  host: 77-253-156-25.adsl.inetia.pl

    No przecież skajpa ma :-).

  • 0

    12. ~sucker killah  2013-05-22 12:06:04  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @WitekT - a co ma wspólnego np. "Windows 8 Pro w ośmiocalowym tablecie Acer Iconia W3"??? Po prostu to jest kompromitacja żeby o jednym z najważniejszych wydarzeń technologicznych roku portal telekomunikacyjno technologiczny jakim jest telepolis nie napisał ani jednego słowa, jest to żenada i kompromitacja tego portalu a Ty kompromitujesz się podwójnie broniąc tego, że to nie ma nic wspólnego z telekomunikacją (choć oczywiście ma i to dużo, wiec i ten argument jest nie trafiony) skoro spory procent tematów na telepolis nie ma nic wspólnego z telekomunikacją. Portale takie jak engadget, czy theverge od wczoraj o prawie niczym innym nie piszą, przeżyłem szok kiedy we szlem na telepolis, nic na temat nowego Xboxa, zero, nada...

  • 1

    13.  2013-05-22 12:11:00

    sucker killah: coraz więcej piszemy o tabletach i pisać będziemy - stąd o Acerze Iconia. Mamy taki, a nie inny profil, sami wybieramy tematy o których piszemy i uważamy za ważne. Dlaczego próbujesz nam narzucać tematykę? My nie chcemy pisać o wszystkim, mamy w głowie swój własny profil i jego się trzymamy. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników (ponad milion), profil ten jest bardzo dobrze i starannie dobrany. A o Xboksie możesz przecież przeczytać w innych serwisach - przecież Ci ich nie blokujemy...

  • 0

    14. ~sucker killah  2013-05-22 12:53:10  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    Witek - Ja wam niczego nie narzucam powiedziałem co miałem do powiedzenia w tym temacie i podtrzymuje to, uważam że jest to kompromitacja bez względu na profil jaki preferujecie (telekomunikacja... ale nie tylko bo komputery też jak widać, konsole... czasami tak - PS4, a czasami to nie pasuje do profilu) jest to tak ważne wydarzenie w świecie technologii, że taki portal wg. mnie po prostu nie ma prawa moralnego ;) o tym nie napisać. Zresztą o PS4 pisaliście, jaka różnica miedzy Xboxem? Możesz do tego dorabiać takie ideologie jakie chcesz, dla mnie to nie zmienia faktu. Nie ma o czym dyskutować - uważam że popełniliście wtopę jeszcze w dodatku nie potrafisz czy nie potraficie tego przyznać... ale oczywiście portal jest Twój możesz sobie publikować co chcesz ja tylko wyrażam swoją opinię jako czytelnik tego portalu, tylko tyle i aż tyle. Tak samo jak Ty możesz publikować co chcesz tak samo ja mogę to komentować, nie każdy komentarz nawet powiedzmy z ostrą krytyką oznacza próbę narzucenia komuś swojego punktu widzenia.

  • 0

    15. ~sucker killah  2013-05-22 12:56:54  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    dodam jeszcze że oczywiście mogę to przeczytać na innych portalach i to robię bo dla mnie to wydarzenie numer 1 w ostatnim czasie, natomiast mój komentarz możesz potraktować jako dobrą radę i z niej skorzystać lub nie skorzystać, nie mówię tego żeby komuś uprzykrzyć dzień tylko żeby wytknąć coś co jest według mnie jest błędem i na co można zwrócić uwagę w przyszłości...

  • 0

    16. ~Prc  2013-05-23 09:54:15  host: we.love.servers.at.ioflood.com

    To jacyś drobni kombinatorzy a co słychać o NetMaks (Milmex) to są prawdziwi unijni przewalacze.

  • 0

    17. ~mkkot  2013-05-23 15:10:51  host: V32-01.opera-mini.net

    Mnie tam xbox nie interesuje.

Dodaj swoją opinię