Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PayPal łączy ludzi

PayPal łączy ludzi

LuiN 8 Kwietnia 2010 11:29

0 0

PayPal w wersji na iPhone'y pobrano już ponad milion razy. Aplikacja sprawia, że mobilne płatności są proste jak nigdy dotąd.

Program oprócz podstawowej funkcjonalności, czyli dokonywania przelewów bez konieczności podawania danych na temat karty kredytowej, ma jeszcze kilka przydatnych funkcji.

Do szybkiej synchronizacji kont można użyć Bump money transfers - czyli zbliżeniowej komunikacji telefonów. Potem wystarczy tylko wpisać kwotę i automatycznie pieniądze są przelewane. Podczas wizyt w pubach i restauracjach przydać może się funkcja dzielenia rachunku.




Program dostępny jest też na telefony z Androidem i BlackBerry. Jak mobilny PayPal działa w praktyce, zobaczyć można w poniższej reklamie:



Źródło tekstu: PayPal, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1. ~Ziomek  2010-04-08 11:51:17  host: cvj242.internetdsl.tpnet.pl

    U nas wciąż raczkujący program. Ludzie wolą standardowe przelewy, a szkoda, bo PayPal jest genialnym narzędziem wykorzystywanym na całym świecie

  • 1

    2.  2010-04-08 12:04:05

    świetna reklama

  • 1

    3. ~  2010-04-08 12:48:02  host: t18-13.opera-mini.net

    Używam do płacenia za zakupy na niemieckim i angielskim ebayu i nie wyobrażam sobie robienia do tych krajów przelewów. Chyba bym zbankrutował. A tak płatność jest darmowa i szybka.

  • -1

    4. ~  2010-04-08 12:54:18  host: bcc54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla ciebie jest darmowa, dla odbiorcu już nie. + na ebay nieograniczona możliwość robienia fraudów jak sprzedawca wyślę towar bez możliwości trackingu online.

  • 1

    5.  2010-04-08 13:34:53

    @4: Sprzedawcy nie mają obowiązku udostępniać płatności przez PayPal -- ale skoro to robią to się im widać opłaca. A co do fraudów: dokładnie taka sama możliwość jak na każdym innym serwisie aukcyjnym: "Tak pieniądze wpłynęły, towar wysłaliśmy. Nie ma przesyłki? Już 10 tydzień? Proszę pytać na poczcie, nie odpowiadam za ich działania..."

  • 1

    6. ~  2010-04-08 13:59:06  host: bcc54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oczywiście, że mają. Od jakiegoś czasu jest to wymóg. Przykład z pocztą kompletnie nietrafiony i wzięty z dupy. Polityka tego serwisu jest prosta - kupujący zawsze ma rację, nie wyślesz nr. do śledzenia przesyłki? Jesteś złodziej i zabieramy twoją kasę. Wystarczy poczytać posty na forum ebaya w dziale paypal aby się przekonać jak bardzo zryty i dziurawy jest ten system.

  • 1

    7.  2010-04-08 14:46:30

    U nas paypal dopiero wchodzi ale jeszcze jakies 10 lat i ich dogonimy haha ...

  • 1

    8. ~  2010-04-08 14:51:58  host: t18-13.opera-mini.net

    Ja nie narzekam. Kilkadziesiąt transakcji i jeszcze żadnego problemu. Wystarczy sprawdzać kartę sprzedającego i nie kupować od byle kogo. To samo co np na allegro. A można kupować naprawdę taniej niż w z polskich serwisów aukcyjnych.

  • 1

    9. ~adi  2010-04-08 14:58:01  host: 109.243.255.217

    Paypal dla kupujacego raczej jest OK - dla sprzedajacego gorzej - raz sie dalem nabic bo wysylke wyslalem poczta polska, po tygodniu sprzedawca wyslal wiadomosc do PP ze nie dostal przesylki, kase zwrocono jemu po 7 dniach a ja mam -500 na koncie i strasza mnie sprawa sadowa, akurat PP potwierdzenie z poczty nie interesuje. Dlatego to byl moj pierwszy i ostatni raz.

  • 1

    10.  2010-04-08 15:07:00

    też miałem nie za miłe wspomnienia z PayPal, kupując konta RapidShare ;/

  • 0

    11. ~rappy  2010-04-08 15:36:09  host: 109.243.85.198

    Coś nie mogę znaleźć tej aplikacji na Android Markecie... Chyba jest płatna, więc teoretycznie niedostępna w Polsce?

  • 1

    12. ~  2010-04-08 15:41:52  host: bcc54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też nie narzekam KUPUJĄC. Pisze o przypadkach sprzedaży, nie dość, że sprzedawca NIE MOŻE wystawić nega czy neutrala to do tego te praktyki nakazujące używanie paypala oraz nie uwzględniające potwierdzenia wysłania przesyłki (musi być tracking online)

  • 0

    13.  2010-04-08 19:30:03

    @12: w czym problem? są najmniej dwie firmy będące "nakładką" na pewną firmę kurierską (celowo nie podaje nazw by nie robić im reklamy), gdzie paczka w ramach polski do 30KG to koszt coś koło 19. Z wysyłkami poza polskę faktycznie może być problem, tego nie sprawdzałem. Ale nie jest tak źle jak uważasz. Po prostu dla ebay/paypal musisz znależć stosowną firmę która będzie miała tracking online i podawać koszty transportu. A że będą jak dla nas wysokie, no cóż, będą, ale nie dla mieszkańców EU..

  • 1

    14.  2010-04-08 20:50:55

    Chinczycy jakos wysylaja zwyklymi listami, bez jakiegokolwiek sledzenia i nie akceptuja innych platnosci niz PayPal - widac, to nie moze byc dla nich takie zle.

  • -1

    15. ~  2010-04-09 19:16:59  host: ip-89-174-120-18.multimo.pl

    A gdzie informacja "tekst sponsorowany"?

  • 0

    16. ~kamil  2010-08-04 22:41:47  host: guh94.internetdsl.tpnet.pl

    Byłem w Anglii, wysyłałem kasę na PayPala rodzince oni sobie przelewali i wybierali , nie było żadnych problemów poza troszkę zmniejszonym kursem funciaka, sprzedawałem i kupowałem z różnych i do różnych krajów UE na ebay, zero kłopotów,w Angli paypal to normalność, paypal jest naprawde spoko, czekam na przybycie użytkowników w polsce.

Dodaj swoją opinię