Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pawlak: darmowy Internet nawet za 5 lat, duża rola samorządów

Pawlak: darmowy Internet nawet za 5 lat, duża rola samorządów

WitekT 2 Czerwca 2010 13:31

0 0

Kandydat PSL na prezydenta, wicepremier Waldemar Pawlak, spotkał się w Sejmie z młodzieżą w ramach społecznych warsztatów parlamentarnych Młodzi w Demokracji. Odpowiadając na pytania dotyczące darmowego Internetu zaznaczył, że są już w Polsce takie gminy, gdzie darmowy Internet jest dostępny dla wszystkich.

Darmowy dostęp do Internetu bezprzewodowego to jest wyzwanie, które jest osiągalne w ciągu pięciu najbliższych lat. Dzisiaj można powiedzieć, że tak jak do życia potrzebna jest żywność, tak i potrzebny jest do szybkiego rozwoju naszego kraju powszechny Internet - ocenił Pawlak dodając, że duża w tym rola samorządów lokalnych.




Pawlak zachęcał także młodzież do odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Po raz kolejny powtórzył, że w jego ocenie, komputery osobiste mogą zastąpić w przyszłości podręczniki szkolne. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 1

    7.  2010-06-02 14:28:59

    przecież Solorz zobowiązał się dać darmowy Internet w zamian za częstotliwości to co tu ma jeszcze Pawlak do powiedzenia? Może Solorz powinien wystartować na prezydenta z hasłem - dam Internet za darmo !?

  • 1

    8.  2010-06-02 15:06:53

    mial okazje sie wykazac przez 3 lata i zrobil NIC wiec teraz niech nie pier....oli farmazonow i spada;/

  • 2

    9.  2010-06-02 15:16:31

    świetnie, z moich ciężko zarobionych podatków płacą ludziom za darmowy internet na jakiejś wsi...ehh ci socjaliści

  • 1

    10. ~customerEra  2010-06-02 15:20:46  host: 188.146.226.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    obiecanki cacanki

  • -1

    11. ~wika  2010-06-02 16:01:43  host: ip-62-69-216-222.globalconnect.pl

    Gratuluje podejścia do tematu cyt.: "Dzisiaj można powiedzieć, że tak jak do życia potrzebna jest żywność, tak i potrzebny jest do szybkiego rozwoju naszego kraju powszechny Internet " tak lepiej zapewnić wszystkim darmowy internet bo to jest wręcz niezbędne do normalnego funkcjonowania... lepiej zapewnić wszystkim internet zamiast zająć się biedą w naszym kraju. Po za tym uważam że nie ma co w to wierzyć, gdyż to jedynie obiecanki przedwyborcze później okaże się że jesteśmy naiwnym narodem wierząc w to bo na słowach się skończy. Pozdrawiam

  • 1

    12. ~cenzor  2010-06-02 16:03:33  host: 213-238-74-41.adsl.inetia.pl

    Pawlaczyna niech lepiej odpowie za kontrakt gazowy. Już lepiej ta niemota niech trzyma tą swoja ajzabawkę, kupiona poniekąd za nasze pieniądze i siedzi cicho bo dni jego policzone są.

  • 1

    13. ~ala  2010-06-02 16:27:44  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    Pawlak zrobi wszystko aby uchronić KRUS i aby rolnicy na niego głosowali! taka prawda!

  • 1

    14. ~Jacek  2010-06-02 16:45:08  host: aey122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiełbasa wyborcza? Nieee, to pewnie gwarancje, za których niedotrzymanie obywatele otrzymają odszkodowanie... :)

  • 1

    15. ~koniec.nie.ma.już.nic  2010-06-02 17:08:56  host: 76.73.41.50

    Panie Pawlak, odpowiedz dlaczego chcesz podpisać zdradziecki kontrakt gazowy z Rosją na 27 lat, na którym będziemy rocznie tracić ponad 600 (sześćset) milionów dolarów. To właśnie o tym kontrakcie rozmawiał Tusk z Putinem na Westerplatte i w Katyniu ! [jak ktoś chce poczytać o stawkach jakie powinni nam płacić rosjanie to polecam kwartalnik rurociągi, opis dotyczy dwóch nitek gazociągu jamalskiego, zbudowana jest jedna, więc stawkę dzielimy na pół -> tiny.pl/hms7g

  • 1

    16.  2010-06-02 18:42:20

    Żenujące są te głupie gadki nt. darmowego internetu... Miał być - u mnie jest. I co? Mało? O jaki darmowy internet w końcu chodzi? Czy co wybory będą pieprzyć o darmowym internecie? Nie będzie darmowego internetu i za 10 i za 20 lat!

  • 0

    17. ~Liwiusz  2010-06-02 18:55:05  host: host-89-231-120-212.warszawa.mm.pl

    Nie ma "darmowych obiadów"

  • 0

    18.  2010-06-02 19:48:49

    Tak jak w tej reklamie. W życiu za darmo jest to, co zrobimy sobie sami. No więc do roboty ;)

  • 1

    19. ~Lełon  2010-06-02 19:53:07  host: aady34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No jakby obiecał że za rok będzie ten net za friko tobych na jego zagłosował.

  • 1

    20.  2010-06-02 23:24:27

    Jedna z lepszych reklam nota bene ;-)

  • 1

    21. ~slaw_es  2010-06-03 06:13:04  host: c116-179.icpnet.pl

    Czego nie robi się dla kariery? Wynieść się ponad innych na barkach innych (gmin). Tylko jaka jest szybkość takiego internetu? Pan Pawlak chyba nie wie o czym mówi?!

  • 1

    22. ~X  2010-06-03 11:10:19  host: 20.58.classcom.pl

    Zbliżają się wybory... od razu widać :-|

  • 0

    23.  2010-06-03 11:44:40

    KOmputery już dawno zastąpiły podręczniki... Podręczniki poszły w kąt a dzieciaki zamiast się uczyć oglądają debilne YouTube ;-)

  • 1

    24. ~  2010-06-03 12:06:32  host: dcd253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gaz od 1 czerwca znowu w górę,a gaz łupkowy darowali zagranicznym koncernom.

  • 0

    25. ~none  2010-06-04 18:18:59  host: user-109-243-74-150.play-internet.pl

    Darmowy internet za który zapłacą podatnicy ;) podobnie jak z pakietami w sim+, darmowe minuty w pakiecie za 6 zł ;)

  • 0

    26. ~none  2010-06-04 18:23:24  host: user-109-243-74-150.play-internet.pl

    cd. a w ogóle to uważam, że powinna zmienić się radykalnie "polityka polityków" czyli zamiast przed wyborami mówić, że będzie internet za darmo (kiedyś tam) więc głosujcie na mnie, powinni zabrać się do konkretnej roboty, zrealizować wiele różnych społecznie ważnych projektów i wtedy kandydować mówiąc: "drodzy wyborcy, dzięki moim staraniom zrealizowano: to, to, i to - głosujcie na mnie, mam w zanadrzu kolejne pomysły: taki, taki i taki - jak je zrealizuję ponownie będę ubiegał się o państwa głosy, dziękuję za dotychczasowe zaufanie". ps. Tylko, że wtedy nikt by nie kandydował, bo ściemniać każdy potrafi a robić nie ma komu! jak mawia klasyk Kiepski Ferdek :)

Dodaj swoją opinię