Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Patenty Orange przechodzą do TP

Patenty Orange przechodzą do TP

LuiN 16 Stycznia 2008 11:02

0 0

W ofercie TP pojawiła się usługa o nazwie Multi Box, pozwalająca na wysyłanie SMS-ów na telefony stacjonarne. Multi Box, to przede wszystkim jednak konto mailowe, które w wersji TP rejestrowane jest w domenie @orange.pl, podobnie jak pierwotna usługa Orange.

Najistotniejszą różnicą między Multi Box w Orange, a Multi Box TP jest rozdzielenie możliwości wysyłania SMS-ów. W pakietach Orange dostępne są SMS-y tylko na telefony komórkowe, w pakietach Telekomunikacji Polskiej - tylko na telefony stacjonarne. Ofertę przygotowano w dwóch wariantach:




Multi Box pakiet SMS tp - bezpłatny
Multi Box pakiet SMS tp Gold - w cenie 6,10 zł

Wersja standardowa usługi daje 5 SMS-ów po włączeniu usługi, kolejne zaś wiadomości wykupuje się w formie pakietów. Dodatkowo otrzymujemy 10 MB konto mailowe. Cena pojedynczej wiadomości w pakiecie waha się w przedziale 7 - 14 gr. Wersja "Gold", zawiera odnawialny w cyklach miesięcznych pakiet 20 SMS-ów, samo zaś konto mailowe ma nie 10 MB, a 20 MB. Dodatkowo TP oferuje bezpłatne powiadomienia w formie SMS-a na telefon komórkowy, o każdej nowej wiadomości email w wersji "Gold", lub zbiorczy raport z całego dnia, dla wersji standardowej. Pełny spis funkcji Multi Box-ów TP dostępny jest na stronie TP.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Triki  2008-01-16 11:17:46  host: wodnik.brzezno.gda.pl

    Patenty """Oragne""" przechodzą do TP, Witku chyba Orange ;)

  • 0

    2.  2008-01-16 11:24:49

    Triki: Dziękuję! Fixed.

  • 0

    3. ~hidden  2008-01-16 11:30:17  host: dpy160.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w orenzadzie multi box jest spoko bo zawsze lepiej wyslac pare darmowych smskow niz placic za nie.chociaz w pakiecie w popie to i tak wychodza po1grosz do sieci

  • 0

    4.  2008-01-16 11:45:53

    "W pakietach Orange dostępne są SMS-y tylko na telefony komórkowe, w pakietach Telekomunikacji Polskiej - tylko na telefony stacjonarne." Nie jest to do końca prawdą. Ja mam konto w orange.pl zarejestrowane na telefon komórkowy. W ustawieniach można wpisać posiadany numer stacjonarny razem z kodem PIN z BL. Od tej pory mam dostęp zarówno do SMSów na telefon komórkowy, jak i na numery stacjonarne. Dostaję co miesiąc 25 SMSów na stacjonarne - mam Multibox Gold w Orange.

  • 0

    5.  2008-01-16 11:50:37

    Multibox to świetna sprawa. Korzystam w wersji Gold bo mam 100 SMSów (ponad 600 znaków każdy) na telefony komórkowe za jedyne 6,10 zł co wychodzi trochę ponad 6gr za sztukę. Wysyłam głównie SMSy poza sieć bo z komórki mam po 1gr. Moim zdaniem fajna by była funkcjonalność, że po wyczerpaniu pakietu darmowych SMSów nie trzeba by wykupować kolejnego pakietu, a schodziło by z konta tak jak to jest np. w Play.

  • 0

    6.  2008-01-16 12:01:14

    biotyt: de facto tak jest: zakup pakietu to wysłanie SMSa premium, a za SMS premium płacisz w ramach kwoty deklarowanej. Pakiet zakupiony nigdy nie przepada, więc nawet jak go nie wykorzystasz to kiedyś się przyda.

  • 0

    7.  2008-01-16 13:02:12

    muddy: Tak to wygląda, ale chodziło mi raczej o coś innego, a mianowicie możliwość wysyłania SMSów przez Multiboxa przy opłatach jak z komórki. Np. mam pakiet Grosz za SMS to wysłane eski poza darmowym pakietem 100SMSów kosztowały by mnie 1gr i odliczało by mi z pakietu. Inna osoba co ma Darmowe Wieczory w odpowiednich godzinach nie płaciła by za wysłanie SMSa, osoba co nie używa pakietów SMS płaciła by stawkę podstawową w POPie (20gr) itp. SMS oczywiście wyglądał by jak wysłany z komórki. Oczywiście wiem, że telefon można sobie podłączyć do komputera, ale jeśli korzysta się z innego w pracy, na uczelni, znajomego to trzeba by było instalować wszędzie oprogramowanie co nie jest np. możliwe, a także podłączenie telefonu może być nie możliwe. Takie rozwiązanie by było na pewno o wiele łatwiejsze dla każdego choć trudne do realizacji ze względu na mnóstwo różnych taryf i ofert w Orange w stosunku do Play gdzie jest jedna stawka SMS.

  • 0

    8. ~mila  2008-01-16 13:14:02  host: cyl114.internetdsl.tpnet.pl

    biotyt: a przez co wysyłasz? przez www? bo ja kożystałem do tej pory z switnego programiku sms .ex ale od ok miesiąca smsy przestały dochodzić... ;-(

  • 0

    9.  2008-01-16 13:16:02

    Dodam jeszcze, że chodzi o to by ktoś nie musiał płacić za wysłanie SMSa w sieci gdy ma je np. darmowe lub przepłacać gdy ja mam je np. po 1gr. Takie rozwiązanie też jest korzystniejsze dla operatora bo trochę odciąży sieci lub w to miejsce wejdzie większa ilość wysłanych SMSów, bo szybciej się pisze, więcej i łatwiej na komputerze.

  • 0

    10.  2008-01-16 13:18:05

    mila: Ja korzystałem z Eskimosa, ale też przestał działać od momentu przebudowy strony Orange, a żadne uaktualnienie nie wyszło do tej pory.

  • 0

    11. ~z  2008-01-16 13:18:30  host: adsv144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20 mb pojemność skrzynki - MEGA ŻĘNADA !!!! Od początku (czyli juz kilka lat) nie zmieniła sie pojemność skrzynki !!! Wstyd jest w ogóle coś takiego wprowadzać !!! Kolejny zajebisty pomysł tpsy !!!!

  • 0

    12.  2008-01-16 13:22:42

    Poprawka, właśnie sprawdziłem i wysyłanie z Multiboxa przez Eskimosa już działa :)

  • 0

    13. ~Czekatiło  2008-01-16 13:39:35  host: publiczny110.sysnet.pl

    2008r. XXI wiek, konto e-mailowe 10MB, wersja Gold 20MB - to nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne, ręce opadają.

  • 0

    14. ~:)  2008-01-16 13:53:36  host: public-gprs71489.centertel.pl

    ojeju, kto wam każe korzystać z takiej pojemności skrzynki? widzisz, (13) czekatiło, mnie taka skrzynka odpowiada, przeziez mozesz sobie wziasc outlooka i sciaga ci meila na kompa. Dodatkowo duza opcja jest automatyczne powiadomienia smowe na telefon ze mam meila. W innych opcjach jest to płatne. A takze nie ma reklam. juz ponad 2 lata mam takie konta i NIGDY reklam nie dostałem. I tyle hehe ^_^

  • 0

    15. ~ptok  2008-01-16 14:35:43  host: chello083144071124.chello.pl

    Mozliwość założenia tego multiboxa pojawiła sie na stronie tp już w grudniu. Z ciekawości aktywowałem tą usługę(bezpłatną) i wysłałem smsa na stacjonarny. Dotarł po około 12 godzinach. Anulowałem aktywację bo to jest nieporozumienie. Jak zwykle w tepsie: "robimy wszystko, aby podnieść jakość usług i poziom zadowolenia klientów".

  • 0

    16.  2008-01-16 14:40:18

    No właśnie, te 20MB to trochę mało dlatego skrzynki z Orange używam jedynie w kontaktach oficjalnych (przesłanie CV, kontakt z wykładowcą itp.) Jest to skrzynka z moim imieniem i nazwiskiem. Znajomi używają mojego innego adresu na o2. Dostaję dużo maili, często spore przesyłki po kilkanaście MB. Tak mała skrzynka by mi nie wystarczyła. Jeśli Grupa TP chce lepiej wykorzystać potencjał swoich spółek (w końcu zapowiadali zwiększenie synergię w grupie) mogli by wykorzystać serwery Wirtualnej Polski do oferowania kont w usłudze Multibox.

  • 0

    17. ~  2008-01-16 15:14:19  host: doi171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    20mb to moze nieduzo ale chce tak ci sie bawic z multiboksem?skoro w orange go masz smsy po groszu.co prawda wewnatrz sieci ale jednak

  • 0

    18. ~do 14  2008-01-16 21:11:32  host: bfj196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a co jeżeli ma ustawioną opcję: zapisz wiadomości na serwerze? :)

Dodaj swoją opinię