Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pasażerowie mówią "nie" telefonom w samolotach

Pasażerowie mówią "nie" telefonom w samolotach

WitekT 13 Kwietnia 2005 23:11

0 0

Ostatnio wiele mówi się o umożliwieniu prowadzenia rozmów telefonicznych przez aparaty komórkowe w samolotach. Teraz wypowiedzieli się pasażerowie.

Okazać się może jednak, że największymi przeciwnikami wprowadzenia nowej usługi i skasowania z formuły wygłaszanej przez stewardesy zaraz przez startem fragmentu dotyczącego wyłączenia urządzeń elektronicznych, a w szczególności telefonów komórkowych, mogą okazać się sami pasażerowie. Wyniki badań cytowane przez serwis InformationWeek pokazały, że około 67% pasażerów wolałoby, by obowiązujący obecnie zakaz utrzymano. Jego zniesienie mogłoby sprawić, że spokój podróży w już i tak stresującym środowisku, jakim jest samolot, byłby zakłócony. Mogłyby pojawić się też negatywne skutki, jak napięcie między pasażerami, czy wręcz złość.
78% pytanych przyznało, że "brzęczące" telefony komórkowe i rozmawiający przez nie użytkownicy mogliby zagłuszać informacje przekazywane przez załogę samolotu. 70% pytanych chciałoby, by w razie zniesienia zakazu dzwonienia, chcący rozmawiać podczas lotu byli izolowani od tych, którzy wolą spędzić kilka godzin w powietrzu na drzemce czy czytaniu.

21% badanych nie miało jednak nic przeciwko temu, by telefoniczne rozmowy w samolotach dopuścić. Badania sponsorowało m.in. stowarzyszenie stewardes AFA (Association of Flight Attendants). Pod koniec 2004 roku Federalna Komisja Telekomunikacji (Federal Communications Commission) zaproponowała zniesienie obowiązującego do tej pory zakazu wykorzystywania komórek na pokładach samolotów latających nad terytorium Stanów Zjednoczonych.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet