Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PARP skontroluje Milmex

PARP skontroluje Milmex

sirmark 4 Lutego 2014 17:19

11 1
Firma Milmex, która obcenie ma problemy w związku ze świadczeniem usługi internetu, będzie miała kolejną kontrolę. Kontrolę zapowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która przekazała firmie 22 mln zł na projekt stworzenia infrastruktury do szerokopasmowego przesyłu danych - podaje RMF24.

Milmex opóźnia wykonanie projektu, a PARP nie ma stałego kontaktu z spółką. Gdyby się okazało, że firma nie będzie w stanie dokończyć projektu, grozi jej odebranie dotacji wraz z odsetkami.

Zobacz: UKE kontroluje Milmex, składa doniesienie do prokuratury



Źródło tekstu: RMF24     

Dodaj do:

Tagi: milmex | netmaks | parp

w sumie: 27
  • 0

    8. ~LepikPL  2014-02-04 19:43:41  host: user-94-254-194-23.play-internet.pl

    @5 po kontroli PARP będzie logiczną współpraca Milmexu z PARPA i to ścisła.

  • 2

    9. ~Przemek  2014-02-04 20:01:01  host: 93.154.175.115

    Normalnie telekomunikacyjny Amber Gold... Punkty sprzedaży na bankowych ulicach Krakowa, ologowane samochody... a tu bęc! Wydawałoby się, że beneficjenci funduszy unijnych (tu sto mln PLN) powinni być "prześwietleni"...

  • 0

    10. ~Przemek  2014-02-04 20:04:51  host: 93.154.175.115

    Abonenci bez usług to pewnie "pikuś". Co z nabywcami obligacji zabezpieczonymi na prawach do częstotliwości radiowych?

  • 1

    11. ~Lisa  2014-02-04 20:44:11  host: 178.213.167.6

    I tyle daja dotacje z UE. Tylko robienie walkow i przekretow, rynek powinien sam sie regulowac!!

  • 1

    12. ~konio  2014-02-04 21:26:09  host: host-91-222-118-20.myslenice.net.pl

    Dzięki dotacją ceny urządzeń, sprzętu i materiałów do budowy np. GPON są zawyżane i nie tylko! Te dotacje nie są zbawieniem dla naszego kraju! Aby taką dotację wziąć, trzeba się zadłużyć bo warunkiem koniecznym jest wzięcie kredytu, nawet jeśli posiadał byś gotówkę! Nie możesz kredytu spłacić od razu! nawet jeśli masz taką możliwość.

  • 1

    13. ~  2014-02-04 21:42:38  host: 77-253-128-34.adsl.inetia.pl

    @12 - granice są otwarte. Jak ci rośnie cena światełka w Mirex-Zbyszex s.j., to możesz kupić gdzie indziej. Wzięcie kredytu jest również zrozumiałe. Jak go dostaniemy, to bank zweryfikuje naszą wiarygodność. Dlatego też czasem jest podobny (durny) wymóg z kartami kredytowymi.

  • 2

    14. ~h3k  2014-02-04 22:05:50  host: host-86-63-157-69.nplay.net.pl

    o mały włos w czerwcu bym przeszedł do netmaksu z netii. na szczescie poczytałem już wtedy wielu komentarzy (proroczych) i do podpisania umowy nie doszło.

  • 0

    15. ~Lisa  2014-02-04 22:19:00  host: 178.213.167.6

    @12 Wszystko jest tak scisle powiazane i w zasadzie odgornie sterowane. To tak jak bylo 25lat gosp centralnie sterowana tylko ze teraz z brukseli. Nie tylko w telekomunkacji jest taka syt w zasadzie w kazdej branzy od rolnictwa po budownictwo. Wszystko zrobilo sie 2-3x drozsze.

  • 0

    16. ~Johny11  2014-02-04 22:28:38  host: ip-94-42-229-207.multimo.pl

    @10, nic, kupili to znaczy, że zgodzili się na ryzyko inwestycyjne. Zabezpieczone mają niewiele mniejsze ryzyko od zabezpieczonych. W praktyce i tak pewnie nic nie dostaną.

  • 0

    17. ~Johny11  2014-02-04 22:36:39  host: ip-94-42-229-207.multimo.pl

    *Zabezpieczone mają niewiele mniejsze ryzyko od niezabezpieczonych.

  • 0

    18. ~  2014-02-04 23:56:58  host: 139.195.62.249

    W tym sosnowcu sama patologia. Jak nie Katarzyna W to jakis Milmex . patologia i złodzeje ....

  • 0

    19. ~ryszard  2014-02-05 09:11:24  host: baryt.iplus.com.pl

    Pracownicy czekają na zaległe pensje od października !!!!

  • 0

    20. ~  2014-02-05 10:22:26  host: user-94-254-147-42.play-internet.pl

    W tym czasie lepiej by było poszukać lepszej pracy.

  • 1

    21. ~ryszard  2014-02-05 11:17:07  host: baryt.iplus.com.pl

    Znalazłem lepszą pracę . Owa firma w dalszym ciągu nie wypłaciła zaległe pensje. Zakład pracy chronionej smiechu warte , pracownicy tylko z orzeczeniem o niepełnosprawności i co ? My inwalidzi jak długo będziemy oszukiwani i wykorzystywani ? A miało być tak pięknie !!!!!

  • -1

    22. ~  2014-02-05 22:02:17  host: aul93-8-78-227-119-95.fbx.proxad.net

    Pracownicy czekają na zaległe pensje od października !!!! A wlasciciele lokali na zalegle czynsze !!!!!!!!! Po prostu złodzieje, bandyci, po prostu POlska firma..............

  • 1

    23. ~polecam  2014-02-21 10:52:50  host: baryt.iplus.com.pl

    Polecam aby pracownicy napisali zbiorowy pozew do sądu o zaległe wynagrodzenia !!! Pan Prezes sobie już wypłacił pensje jego rodzina nie głoduje !!!

  • 0

    25. ~  2014-03-09 16:00:29  host: 77-253-142-98.adsl.inetia.pl

    @24 - weź się ogarnij człowieku. Masz drogę prawną dochodzenia swoich racji, a za takie dzwonienie, zachęcanie do dzwonienia i podawanie numerów to ciebie te cwaniaki oskrażą o nękanie i stalking. Działać, nie się wygłupiać.

  • 0

    26. ~  2014-06-13 13:59:44  host: baryt.iplus.com.pl

    FIRMA MILMEX Z SOSNOWCA WZIEŁA Z UE 80 MILIONÓW NA DARMOWY INTERNET ,
    CIEKAWE CO ROBI W TEJ SPRAWIE ABW ??????

  • 0

    27. ~c  2014-08-17 20:21:21  host: baryt.iplus.com.pl

    Katowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wyłudzenia przez sosnowiecką spółkę Milmex Systemy Komputerowe dotacji z Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury informatycznej. Chodzi o ok. 80 mln zł.

    Podziel się: Share on emailShare on facebookShare on wykopShare on twitterShare on naszaklasaMore Sharing ServicesWięcej
    To kolejne postępowanie dotyczące tej firmy, inne dotyczy oszustw na szkodę abonentów, którzy podpisali umowy na dostawę darmowego unijnego internetu.
    O wszczęciu ostatniego śledztwa, dotyczącego wyłudzenia dotacji, poinformowała w środę PAP prok. Agnieszka Wichary z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Czynności w tej sprawie prowadzi ABW. Umowy na dofinansowanie budowy infrastruktury podpisano ze Śląskim Centrum Przedsiębiorczości, które zajmuje się unijnym wsparciem dla przedsiębiorców, rozdzielając część środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.
    To kolejne prokuratorskie postępowanie dotyczące sosnowieckiej spółki. Poprzednie, dotyczące oszustwa na szkodę klientów Milmeksu wszczęła kilka miesięcy temu Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe. Śledztwo przekazano do Prokuratury Okręgowej w Katowicach - powiedziała w środę szefowa sosnowieckiej prokuratury Agnieszka Dudziak.
    Chodzi o oszustwa na szkodę klientów, którzy zawarli umowę na korzystanie z bezprzewodowej sieci NetMaks ramach promocji "Internet Unijny 2 lata za darmo". Choć sama usługa miała być z definicji darmowa, od abonentów pobierano kaucję, do 2,5 tys. zł, za urządzenie umożliwiające połączenie z siecią. Tym, których nie było na to stać, proponowano podpisanie umowy kredytowej. Raty miał płacić dostawca internetu, ale w wielu przypadkach firma nie wywiązała się z tego i banki zaczęły kierować swe roszczenia do abonentów. W taki sposób zostało oszukanych co najmniej kilkaset osób z różnych części kraju - wynika z dotychczasowych ustaleń śledztwa.
    Inny wątek po

  • 0

    28. ~kryspin  2014-10-21 01:13:02  host: 89-78-78-230.dynamic.chello.pl

    ABW siedzi w firmie, jak podawały w sierpniu media i jakoś zapadła dalej cisza w tej sprawie...ktoś coś wie???

Dodaj swoją opinię