Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Parlamentarzyści ścięli hurtowe stawki transmisji w roamingu UE

Parlamentarzyści ścięli hurtowe stawki transmisji w roamingu UE

WitekT 29 Listopada 2016 16:03

12 1
3 eurocenty za minutę, 1 eurocent za SMS-a i 4 euro na początek za 1 GB transmisji danych - takie propozycje stawek hurtowych, jakie płacą sobie operatorzy w UE, wyszły z komisji przemysłu Parlamentu Europejskiego.

Docelowo, od 2018 roku cena 1 GB transmisji ma spadać o 1 euro co roku, aż do 1 euro w 2021. Wcześniejsza propozycja Komisji Europejskiej mówiła o 4 eurocentach za minutę połączenia, 1 eurocencie za SMS-a i 8,5 euro za 1 GB. Nie mówiła też nic o spadku cen za transmisję danych.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: roaming

w sumie: 24
  • 1

    5.  2016-11-29 16:34:44

    A te obniżki od kiedy? Od nowego roku, czy od maja jak w tym roku, czy może od czerwca/lipca?

  • 0

    6. ~ola  2016-11-29 16:39:21  host: public-gprs386687.centertel.pl

    za $70 T usa oferuje T1... choć stawki cennikowe w UE 5gr/min przychodząca są już ok, to nadal będąc "poza unią" drożyzna"

  • 1

    7. ~pabloki  2016-11-29 16:45:46  host: user-5-173-5-90.play-internet.pl

    kluczem jest tu że to jest propozycja. pewnie będzie tak samo jak ze zniesieniem roamingu którego jak nie widac tak nie słychać.

  • 0

    8.  2016-11-29 16:46:26

    @WitekT rozumiem, że odebrane za ,,free''?
    A możesz napisać od kiedy to ma wejść, coś wiadomo?

  • -1

    9.  2016-11-29 16:49:50

    @1 tak to już w życiu jest, ze skrajności w skrajność. Od prawicowej, fanatycznej głupoty do islamskiego kalifatu.

  • -2

    10.  2016-11-29 16:50:31

    @7 jak nie widać, jak ma zniknąć w przyszłym roku.

  • 1

    11. ~Jaul  2016-11-29 18:50:44  host: apn-5-60-209-22.dynamic.gprs.plus.pl

    @5
    To obniżki hurtowe. Więc tobie detaliście nic do tego niestety

  • 1

    12.  2016-11-29 19:10:11

    Ludzie, przyjmijcie do wiadomości, że nikt nie "zniesie roamingu" całkowicie - nawet w UE. Zawsze będą jakieś roamingowe "kwiatki" (czyt. ograniczenia), np. FUP, czy mniejsza bolączka - naliczanie połączeń wychodzących 30/1.

  • 0

    13.  2016-11-29 20:04:44

    4 euro za 1GB to przy dzisiejszym kursie jakieś 16,20 pln więc wychodzi że polskie telekomy będą dopłacać do interesu ;)

  • 0

    14. ~Tomazz  2016-11-29 21:13:20  host: ewg39.neoplus.adsl.tpnet.pl

    T Mobile w Usa daje w ramach abo no limit internet w 140 krajach plus SMS no limit plus minutę rozmowy 0,2 USD ....

  • 0

    16. ~  2016-11-29 21:31:00  host: apn-31-0-32-192.dynamic.gprs.plus.pl

    I tak oto dochodzi do absurdu że tańsze już jest a będzie jeszcze tańsze dzwonie nie po unii w roamingu niż z macierzystej sieci. Z Polski do unii u operatorów infrastrukturalnych ninimum 2 zeta a jak jesteśmy w jakimś kraju unijnym to płacimy obecnie 54 grosze a ma być docelowo ok 13groszy. jakaś paranoja. Jeżeli unia chce traktować rynek telekomunikacyjny jako jeden kraj to powinna się zabrać za połączenia międzynarodowe do unii. Czy oni tego nie widzą? Operatorzy tak płakali że stawki unijne w roamingu ich pozbawią dochodów a jak widać nic wielkiego się dla nich nie stało. Za połączenia międzynarodowe też powinna się zabrać unia bo operatorzy sami z siebie nic nie dadzą. Niestety w połączeniach tych konkurencji brak a operatorzy wirtualni nie są dal nich konkurencją.

  • 0

    17. ~mirekb  2016-11-29 21:58:33  host: apn-37-248-165-166.dynamic.gprs.plus.pl

    od wielu lat poruszalem tą kwestie..az dziwne ze tylko plus sobie to rozsądnie ogarnął,2 nr-a w zasadzie naprawde prywatny (prywatny niepodawany nikomu w koncernie,bo 1 prywatny musialem podac)na szczescie pozwala mi miec elastycznosc w dzwonieniu chociaz do ue z pl.ponad 50% naprawde ogarnietych powaznych znajomych juz w pl nie siedzi..żyją w ue,zarabiają lepsze pieniadze,dobrze odpoczywają..moze mam skromniej ale mam to co dla mnie i nie tylko dla mnie, najwazniejsze.wspolnota ue to i tak fikcja i indoktrynacja..po "owocach" wspólnoty to juz dawno widac

  • 0

    18. ~kio  2016-11-29 22:29:53  host: user-94-254-242-127.play-internet.pl

    I dobrze ze jest taki operator Kluczmobile bylem w Czechach i za min wykonanego polaczenia do Polski zaplacilem 0.38zl a za odebranie tylko 2gr za min. 1MB za 0.38gr rozliczanie co 1kb.Ciekawe moze pakiet w UE wprowadza.Z Polski do UE po 0.15zl co 30s.Dzialaja na sieci Plus.W Polsce 19gr rozmowy 9gr sms.W sieci smsy za darmo a doladowanie za 50zl daje 12000min na 6miesiecy w sieci.I rok waznosci konta.

  • 0

    19. ~Dadert  2016-11-30 00:10:21  host: user-94-254-131-4.play-internet.pl

    Ale w kluczu nie ma pakietów sms krajowych co dla mnie ich dyskwalifikuje.

  • 0

    20. ~※~  2016-11-30 00:58:58  host: 8.37.225.43

    18, 19).
    Niestety, nie ma pakietu sms, i co ma niby zrobic osoba, ktora wysyla ich z 200..??

  • 0

    21. ~  2016-11-30 04:18:04  host: user-94-254-145-244.play-internet.pl

    @18 a czy w Czechach na kluczu miałeś LTE?

  • 0

    22. ~kio  2016-11-30 08:46:34  host: 89-68-221-147.dynamic.chello.pl

    LTE jest nie ma blokady wszystkie uslugi aktywne

  • 0

    23. ~GaduAirowiec  2016-11-30 09:26:56  host: static-62-244-156-100.devs.futuro.pl

    Dajcie tanie GB w roamingu a pozwole sobie dzwonic z aplikacji voip na telefonie:)) I wtedy mi wasze stawki roamingowe/miedzynarodowe beda fruwaly bokiem:)))

  • 0

    24.  2016-11-30 15:47:28

    Nie wiem o co chodzi dokładnie ale ja od około 3 lat mam bezpłatnie w UE i 3GB paczkę miesięcznie. Chyba że chodzi o oferty na kartę ale tych nie znam.

  • 0

    25. ~  2016-11-30 16:34:54  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    i htc artemis w grafice... ahh wtedy to była innowacyjna firma. skonczyl sie windows mobile, skonczylo sie htc :/

Dodaj swoją opinię