Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Parkowanie z mPay w Warszawie

Parkowanie z mPay w Warszawie

sirmark 4 Lutego 2008 09:14

0 0

mPay rozpoczyna w Warszawie trzymiesięczne testowanie możliwości płacenia za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego - pisze Gazeta Prawna

Użytkownik będzie musiał zakupić specjalną nalepkę i oznakować nią samochód. Trzeba będzie także powiązać jej numer w systemie mPay z numerem rejestracyjnym samochodu. Najpierw usługa będzie dostępna dla klientów Polkomtela i mBank Mobile, a w ciągu kilku dni dla korzystających z sieci Play.




Samo płacenie ma być bardzo proste: połączenie z system poprzez wystukanie specjalnego kodu rozpocznie parkowanie i opłacanie usługi. Kolejne wybranie kodu zakończy parkowanie, a kwota opłaty zostanie pobrana z konta mPay

Konto mPay działa obecnie na zasadzie przedpłaconej, ale jeszcze w tym roku ma ono zostać powiązane z kontem bankowym użytkownika. Więcej o usłudze pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~spiro  2008-02-04 09:28:46  host: mx.breat.com.pl

    a w playu nadal nie dziala :(

  • 0

    2.  2008-02-04 10:08:09

    "a w ciągu kilku dni dla korzystających z sieci Play" więc kilka dni do nie kilka minut, ciesz się że nie jesteś w Erze, czy Orange, bo tam zacznie działać może za rok może za dwa...

  • 0

    3. ~  2008-02-04 10:21:19  host: mx.breat.com.pl

    grzemach: mpay z playem WOGLE nie dziala :(

  • 0

    4. ~zbig  2008-02-04 10:57:17  host: ptcnat.era.pl

    Coœ mi tu nie gra. Czy jeœli odjadę z parkingu zapominajšc wysłać kod, to system będzie mi naliczał płatnoœć do upadłego?! A to będzie drogie parkowanie...

  • 0

    5. ~mrzolwik  2008-02-04 11:40:52  host: aatt3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "WOGLE"? Chyba "W ogóle" chciałeś napisać :) Coż będzie kolejna naklejka na szybie. Jak tak dalej pójdzie to sobie jeszcze lampki kupię i powieszę :)

  • 0

    6. ~  2008-02-04 13:14:51  host: mx.breat.com.pl

    @mrzolwik: co racja to racja, jak sie człowiek spieszy to sie diabel cieszy. play i mpay podpisali umowe i teraz czekam az ja URUCHOMIA... chcialbym wreszcie sprawdzic jak to dziala w rzeczywistosci.

  • 0

    7. ~pb  2008-02-04 14:04:29  host: 217.147.104.33

    W rzeczywistości za wpłatę na konto mPay (np. mTransferem) trzeba zapłacić prowizje...

  • 0

    8. ~~  2008-02-04 15:42:29  host: p09-13.opera-mini.net

    "numer rejestracyjny telefonu" :) :) :) To pewnie i dowód rejestracyjny trzeba będzie mieć na telefon. No i zamiast tapetki na ekranie - tablice. :-D

  • 0

    9.  2008-02-04 15:44:23

    8: fixed, dzięki! :)

  • 0

    10.  2008-02-04 18:01:11

    do 4: system bedzie naliczal do 18:00, jesli nie wyslesz kodu ussd konczacego parkowanie.

  • 0

    11. ~reebop  2008-02-06 12:36:05  host: 217.153.60.83

    Było już takie coś kilka lat temu w Idei. Sms za 24 gr aby rozpocząć i za tyle samo, żeby skończyć. Długość parkowania doliczali do comiesięcznego rachunku. Było to dość wygodne i sam korzystałem.

Dodaj swoją opinię