Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Parkiet: Witucki z zarządu do rady nadzorczej

Parkiet: Witucki z zarządu do rady nadzorczej

WitekT 22 Lipca 2013 08:10

4 8
24. lipca, podczas publikacji wyników za II kwartał, oficjalnie zostanie ogłoszona informacja o odejściu Macieja Wituckiego z funkcji prezesa Telekomunikacji Polskiej - pisze Parkiet.

Jak podaje dziennik, Witucki wejdzie do rady nadzorczej telekomu, której zostanie przewodniczącym.

Zobacz: Puls Biznesu: jesienią Duthoit zastąpi Wituckiego.


Źródło tekstu: Parkiet     

w sumie: 19
  • 2

    1. ~Baaart  2013-07-22 08:26:51  host: 89-77-155-89.dynamic.chello.pl

    To bardzo dobra wiadomość dla TP. Potrzebny jest prezes, który będzie potrafił konkurować również ceną. Telewizja przez internet, internet 200 mbps i wiecej, usługi w chmurze, LTE, smart tv, to są kierunki rozwoju telekomunikacji na najbliższe lata. TP utknęło na opłatach za utrzymanie łącza i na idei konwergencji jako złoty środek na utrzymanie wysokiego przychodu na klienta. To już minęło. Nie trzeba patrzeć w przyszłość - wystarczy spojrzeć gdzie jest teraz konkurencja. :)

  • 0

    2. ~Tomas  2013-07-22 08:48:53  host: public140508.cdma.centertel.pl

    Nowy prezes ma przyniesc wiekszy dochod nie obnizki. Ogolnie pewnie z 30 % ludzi zwolnia, a oferta zatrzyma sie na obecnej

  • 0

    3. ~sst.  2013-07-22 09:18:24  host: avb191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To się zacznie. teraz przyjdzie menago z zachodu ( lub tak jak w T-M z płd.) i zacznie ciąć i doić :( , ludzie out , social minimum , itp. itd ...

  • 0

    5. ~applefan_  2013-07-22 09:36:16  host: v47-12.opera-mini.net

    Witucki musiał odejść!

  • 0

    6. ~Fi  2013-07-22 09:45:19  host: V34-03.opera-mini.net

    5 A Ty nie umiesz się sam podpisać? Tylko cudzym?

  • 1

    7. ~baboso  2013-07-22 10:18:39  host: 91.196.214.230

    Ile można wyciskać tę cytrynę? Witucki dusił Orange co dnia i zostało już niewiele, następny będzie miał trudniej, bo już nie ma prawie co cisnąć, są pewne granice oszczędności.

  • 0

    8. ~Obserwator  2013-07-22 10:30:49  host: apn-77-114-55-86.dynamic.gprs.plus.pl

    Porządki już się zaczęły. Zwolnią 6 tys. pracowników i zdoją ich na maksa. Podobno już ruszyły dla etatowców OCSu odgórne obniżki wynagrodzenia, tak, aby na łapę nikt nie zarabiał więcej jak 2 patyki. Na zasadzie albo godzisz się na to co my Ci dajemy albo wypie.....laj. Karuzela z wariatami. Wituckiego powinni wyrzucić na zbity ryj, a nie zamienić mu stołek na inny, żeby dalej doił firmę z milionów zł rok rocznie.

  • 0

    9. ~baboso  2013-07-22 11:00:06  host: 91.196.214.230

    @8 Etatowcom z OCS właśnie kończą się gwarancje zatrudnienia, jak myślisz gdzie trafią? Przecież lepiej wziąć ałtsorsowych murzynów za 7zł/h

  • 0

    10. ~pabloki  2013-07-22 12:18:23  host: apn-77-115-30-8.dynamic.gprs.plus.pl

    witucki w orange jednak zostaje... hmmm zna przeciez wiele tajemnic wiec musza go trzymac choć pewnie pierwotny plan orange był inny.

  • 0

    11. ~la vie change avec Orange  2013-07-22 14:09:56  host: goliat.interkonekt.pl

    jak już mówiłem powodem rezygnacji z Wituckiego były różnice w planach rozwojowych spółki... W ciągu kilku ostatnich lat sprzedano spółki TP Med -Luxmedowi, Paytel, Emitel, a także spółki zajmujące się produkcją książek telefonicznych. Tydzień temu pod młotek poszedł Marketplanet. W ciągu 2-3 miesięcy zostanie sprzedane WP. Potem przyjdzie pora na Contactcenter, Exploris i inne spółki. Dzisiaj Telekomunikacja polska jest warta około 10,5 miliarda PLN. To 1/3 tego za co była sprzedawana 11 lat temu. Przyjdzie i kiedyś czas na infrastrukturę telefonii stacjonarnej. Sprzedadzą ja w ciągu kilku lat. Wiem wiem dzisiaj zaprzeczają. Orange wycofuje się z Europy w celu redukcji długu i rozwoju firmy na kontynencie afrykańskim. W ciągu 2-3 miesięcy pod młotek pójdzie Orange Dominicana który ma 37 % udziału w tamtejszym 10 milionowym rynku. Mówi się , że Mobistar Blegium Orange Luxemburg i Orange Slovensko też pójdą pod młotek. Są to zbyt małe rynki zbyt duża konkurencja i zyski z roku na rok topnieją......... Jak sprzedadzą wszystkie spółki w Polsce to wartośc Orange Polska spadnie do około 9 miliardów PLN na giełdzie...... Marne grosze w porównaniu do tego za ile tą firmę sprzedano początkowo.......

  • 0

    12. ~la vie change avec Orange  2013-07-22 14:12:31  host: goliat.interkonekt.pl

    Orange Dominicana to nie Europa ale idzie pod młotek. Podaję link http://www.telecompaper.com/news/orange-to-sell-dominican-republ ic-business-report--955637 Wartość spółki to około 900 milionów PLN

  • 0

    13. ~la vie change avec Orange  2013-07-22 15:43:08  host: goliat.interkonekt.pl

    dodam jeszcze, że mają być prowadzone rozmowy w celu redukcji zatrudnienia ze związkami zawodowymi. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiono o redukcji zatrudnienia o 1700 pracowników rocznie by w 2015-2016 pracowało około 1500 pracowników. Dzisiaj mówi się o tym, że zwolnienia będą ale za to skala zwolnień będzie większa....... Myślę, że za 5-6 lat w Grupie Orange Polska będzie pracowało max 10 tysięcy ludzi.....

  • 0

    15. ~la vie change avec Orange  2013-07-22 16:19:11  host: goliat.interkonekt.pl

    hm Ty za to wiesz wszystko ;) Ja zawsze gadam głupoty a potem okazuje się to faktem :P.....

  • 0

    16. ~  2013-07-22 17:56:53  host: afe230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A niech odchodzi. Nic konkretnego nie zrobił, przyzwolił na dalsze zwolnienia pracowników kontynuując politykę swego poprzednika p. Józefiaka. Potem tylko było pełno niepotrzebnych do niczego spotkań i szkoleń z których nic nie wynikało a na których całymi dniami spijano kawy i herbaty gadając o wszystkim i o niczym. Koszty tej żenady ponieśli abonenci i zwolnieni pracownicy. A sieć dalej w wielu miejscach leży i kwiczy i nikt tego nie naprawia bo firma partnerska typu "Kogucik" nie ma ani pracowników żeby za tym wszystkim nadążyć ani kasy na zatrudnienie bo sama musi żywić swoich dyrektorów tak jak TP żywi klekoty.

  • 0

    17. ~amigo  2013-07-22 18:23:40  host: 77-253-76-211.adsl.inetia.pl

    W moich oczach prezes Witucki to postać żałosna.Mieć w rękach kure która mogła znosić złote jajka i doprowadzić do takiego upadku to potrafi każdy prosty człowiek z ulicy.Żal patrzeć na obecny stan TP vel Orange

  • 0

    18.  2013-07-22 19:04:59

    Czy tylko u nas w kraju występuję taki model biznesowy? Już tłumaczę. Duża korporacja zwalnia ile może. Najlepiej jak się wszyscy zmiesza w nowej siedzibie w Jerozolimskich plus kilka dużych salonów sprzedaży. Reszta outsourcing. Te firemki od ałtsorsingu dostają mało kasy ale dużo idzie na pensje dla ich właścicieli. Reszta grosza idzie na pensje dla pracowników czyli po 7zł/h i od nich się wymaga dużo wiedzy i zaangażowania za to. Oni w zasadzie tą firmę tworzą bo są to siec sprzedażny callcenter albo technicy. Oczywiście koledzy prezesa zostaja w markentingu wymyślają durnowate reklamy bo na tym akurat się nie oszczędza.

  • 0

    19. ~  2013-07-22 19:47:43  host: 93.154.183.240

    18 to co napisałeś idealnie pasuje do netii

  • 0

    20. ~peterpz  2013-07-22 20:14:55  host: 077222240117.warszawa.vectranet.pl

    Outsource do niczego nie prowadzi oprócz tego, że lepiej wyglądają jakieś słupki ekonomiczne w firmie. Całe IT jest outsourcowane - są z tym tylko problemy, dostawcy nie są odpowiednio wykwalifikowani. To samo dotyczy grup partnerskich (technicy). Na pewno w outsource pójdzie cały OCS. Widać tą firmę trzeba całkowicie rozłożyć na łopatki. Kiedyś zapomnimy o TP i na tym się skończy. A całej infrastruktury nikt nie kupi, bo nie będzie mu potrzebne. Dziś w miastach mamy już pokrycie kablówkami, a na wsi każdy ma internet bezprzewodowy (802.11g/n na kierunkowych antenach). Jaki to problem świadczyć VoIP po 802.11, tak jak TP robi to po swoich zaśniedziałych światłowodach?

  • 0

    21. ~  2013-07-22 21:42:11  host: afe230.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18 te firemki to już zaczynają piekarzy i szewców przyjmować do naprawiania kabli. Żal.

Dodaj swoją opinię