Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Panasonic zaprezentowała kartę pamięci SD 1GB

Panasonic zaprezentowała kartę pamięci SD 1GB

sirmark 31 Marca 2004 10:10

0 0

Matsushita Electric Industrial, znana na całym świecie dzięki elektronice użytkowej i produktom telekomunikacyjnym marki Panasonic, zaprezentowała kartę pamięci SD 1GB.
Premiera rynkowa nowego produktu planowana jest już w kwietniu na rynku japońskim. W maju br. pojawi się również u dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna to 499,99 Euro na rynku niemieckim, oraz 499,99 dolarów w USA.

Karty pamięci SD

Karta SD jest pamięcią typu flash. Charakteryzuje ją duża pojemność, szybka transmisja danych, niewielkie rozmiary (porównywalne z małym znaczkiem pocztowym) oraz konstrukcja umożliwiająca ochronę praw autorskich. Karta pamięci SD została tak zaprojektowana, aby zaspokoić wszystkie potrzeby użytkowników urządzeń cyfrowych.

Wzrastające zapotrzebowanie na karty pamięci o dużej pojemności.

Od czasu premiery rynkowej w 1999 roku, karty pamięci SD używane są w różnorodnych cyfrowych urządzeniach, takich jak cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery wideo, komputery PC, palmtopy (PDA) i telefony komórkowe.

Jak wskazują statystki, do chwili obecnej karty SD mają głównie zastosowanie w cyfrowych aparatach fotograficznych. Dynamiczny wzrost tego rynku oraz rozwój technologiczny sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na nośniki, które pomieszczą zdjęcia o dużej rozdzielczości. Dodatkowo, na wzrost zapotrzebowania wpływa coraz większa popularność funkcji zapisu obrazu wideo w formatach MPEG4 i MPEG2, jakie oferują już nawet amatorskie urządzenia cyfrowe. Poza licznymi urządzeniami rejestrującymi obraz wideo na kartach SD, Panasonic wprowadził na rynek również nagrywarki DVD oraz kamery wideo zapisujące w formacie MPEG2.
Tego typu format zapisu wideo, oferując doskonałą jakość obrazu zajmuje bardzo dużo miejsc. Stąd też komfortowa praca i nieograniczone możliwości rejestrowania wideo wymagają karty o dużej pojemności.

Zapotrzebowanie na coraz większą pojemność nośników typu flash wzrasta również ze względu na fakt, że wielu użytkowników korzysta z zasobów Internetu i "ściąga" z sieci duże pliki muzyczne, fotograficzne czy wideo.

Nowa karta 1GB nie tylko zaspokoi zapotrzebowanie na nośnik o dużej pojemności, ale także zapewni dużą szybkość przesyłu niezbędną do wygodnego odtwarzania i kopiowania obrazu wideo o wysokiej jakości.

Zalety 1GB karty SD

1GB karta SD Memory Card pozwala zmieścić ponad 1300 (3-megapiksele, tryb Standard) lub 400 (5-megapikseli, tryb Fine) cyfrowych zdjęć. Fani wideo będą moli zapisać na karcie ponad 9 godzin (format MPEG4, tryb Normal mode) lub też około 40 minut (format MPEG2, tryb Normal) obrazu wideo. Natomiast użytkownicy odtwarzaczy muzycznych nawet 22 godziny ulubionej muzyki.

Szybki transfer danych - rzędu 10MB/s, jest następcą obecne stosowanej technologii Super High Speed. Wraz z wzrostem pojemności kart z megabajtów na gigabajty, zostało również zaprojektowane na nowo opakowanie i oznakowanie kart

Źródło tekstu: Panasonic     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet