Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Panasonic Toughpad FZ-G1 - wzmocniony tablet z certyfikatem ATEX

Panasonic Toughpad FZ-G1 - wzmocniony tablet z certyfikatem ATEX

msnet 8 Lutego 2018 15:18

2 1

panasonic toughpad fz g1

Panasonic zaprezentował nową wersję tabletu FZ-G1 o parametrach spełniających wymogi unijnej dyrektywy ATEX.

Toughpad FZ-G1 to 10,1-calowy model klasy fully-rugged, pracujący pod kontrolą systemu Windows 10 Pro. Urządzenie zasilane jest akumulatorem, która powinna wytrzymać nawet 14 godzin pracy tabletu, a dodatkowo można go wymienić bez konieczności wyłączania Toughpada (tryb Hot Swap). Nowy Toughpad uzyskał certyfikat ATEX, dzięki czemu może być wykorzystywany w drugiej strefie zagrożeń, czyli w miejscach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu związane z obecnością takich substancji, jak aldehyd octowy, benzyna czy etylen.

Wzmocniony Toughpad FZ-G1 jest sprzętem przeznaczonym między innymi dla sektora chemicznego, naftowego i gazowego. Może współpracować z systemami informacji geograficznej, zapewnia możliwość projektowania instalacji, zarządzania pracą kadry oraz aktywami firmy. Pracownicy mobilni wyposażeni w tablet mają stałą łączność z systemami biurowymi oraz swoimi współpracownikami, mają dostęp do dokumentów i rysunków w wersji cyfrowej, mogą zamawiać części zamienne online i szybciej realizować zadania.
Nowy tablet Panasonica wyposażony jest w ekran przystosowany do pracy w każdych warunkach i może być obsługiwany w deszczu oraz w rękawicach roboczych. Jest też w pełni czytelny nawet przy bardzo jasnym świetle słonecznym. Wewnątrz urządzenia pracuje wydajny procesor 6 generacji Intel Core i5-6300u vPro. Model Toughpad FZ-G1 daje szerokie możłiwości konfiguracyjne - w zależności od wymagań użytkownika, może zostać wyposażony w czytnik kodów kreskowych 2D, GPS, kartę micro SD, port USB 2.0, port LAN czy czytnik smart card.

Konstrukcja urządzenia spełnia normy MIL-STD 810G oraz IP65. Do tabletu oferowany jest szeroki zestaw akcesoriów i urządzeń peryferyjnych, co sprawia sprawia, że narzędzie można wszędzie ze sobą zabrać, również zainstalować w pojeździe, w specjalnej stacji dokującej. Dodatkowo, by spełnić wymagania dyrektywy ATEX, producent wyposażył FZ-G1 w specjalnie przystosowany akumulator oraz skórzane etui.

Panasonic projektuje i tworzy urządzenia spełniające wymogi dyrektywy ATEX od ponad 14 lat, czyli od kiedy standard ten został wdrożony - powiedział Jan Kaempfer, General Manager of European Marketing w Panasonic Computer Product Solutions. Najnowsza wersja tabletu FZ-G1 jest naszym najbardziej wszechstronnym urządzeniem z certyfikatem ATEX. Zapewnia pracownikom terenowym z najbardziej wymagających sektorów pełne bezpieczeństwo, nie ustępując przy tym pod względem parametrów technicznych tradycyjnym modelom z linii Toughpad.

Tablet Toughpad FZ-G1 ATEX jest dostępny na rynku u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od lutego 2018 roku. Sugerowana cena to 13900 zł netto.

Źródło tekstu: Panasonic     

w sumie: 1
  • 0

    1.  2018-02-09 07:53:23

    Niezły, jak cala seria toughpad i toughbook. Martwi jedynie cena, ale to nie sprzęt dla każdego, firmy którym to faktycznie potrzebne do czegoś więcej niż wyświetlanie kreskówek dzieciom pracowników, udźwigną ten ciężar :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet