Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Panaceum na zapomniane hasło do karty pamięci

Panaceum na zapomniane hasło do karty pamięci

LuiN 13 Maja 2008 17:57

0 0
usb memory card unlock1mNowe modele telefonów komórkowych dysponują opcją zabezpieczenia hasłem zawartości karty pamięci. W przypadku, gdy uleci nam ono z pamięci, przydatne może okazać się urządzenie o nazwie USB Memory Unlock.

Produkt podłącza się do komputera poprzez port USB. Odblokowuje on karty pamięci w formatach: SD, Mini SD, Micro SD oraz MMC. Wszystko, co trzeba zrobić, to wsunąć kartę do urządzenia i poczekać, aż zacznie migać czerwona dioda LED.

Co prawda, USB Memory Unlock nie pomoże w odzyskaniu danych, ale dzięki niemu nadal będzie można korzystać z karty. Cena urządzenia to 16 dolarów.


Źródło tekstu: 4Press, Gadgetizer     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~  2008-05-13 18:50:08  host: inet20909nb-3.eranet.pl

    hettman - jak jest karta zahaslowalana, to i jej sformatowac czesto sie nie da.

  • 0

    6. ~www.nawymiane.pl  2008-05-13 19:12:15  host: nat-28.it-net.pl

    ciekawie ile to urządzenie kosztuje. pewnie taniej było by kupić nowa kartę ;) ..

  • 0

    7. ~x  2008-05-13 20:15:44  host: hds218.internetdsl.tpnet.pl

    ~6 pisze wyraźnie że 16$ czytać się naucz najpierw

  • 0

    8. ~Chrome_TP  2008-05-13 20:19:15  host: 212.160.172.70

    zdanie "Co prawda, USB Memory Unlock nie pomoże w odzyskaniu danych" nie oznacza, że je usuwa, więc nie wiem kto tu się musi uczyć czytać.

  • 0

    9. ~jarekt  2008-05-13 20:48:29  host: ebf40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chrome_TP Jesli wszyscy Ci mowia, ze jest to okreslone jednoznacznie to chyba cos jest nie tak z rozumieniem slowa pisanego w Twoim przypadku. Albo to przyjmiesz do wiadomosci i nauczysz sie troche pokory (bo na powrot do szkoly pewnie za pozno) albo zmarnujesz czas kolejnych ludzi, ktorzy beda musieli powtorzyc Ci to samo.

  • 0

    10. ~  2008-05-13 21:09:36  host: absv103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co za głupota.. Chociaż mogli by zrobić urządzenie które łamie hasło na karcie metodą brutal force, i odzyskuje pełny dostęp wraz z danymi.. A to jest pewnie po prostu zerowanie karty..

  • 0

    11.  2008-05-13 22:53:13

    Kategoria: pajacyki. IMHO. Format to kazdy glupi potrafi zrobic, czytnik kart i po sprawie. Odzyskac dane niby mozna, ale w praktyce takie haslo powinno siedziec ponizej systemu plikow. #10: przy dluzszym hasle, albo takim zlozonym z mniej standardowych znakow - powodzenia. Wiesz, jaka moc obliczeniowa bylaby do tego potrzebna ? Do tego typu rzeczy dobrze nadaja sie projekty zbiorowe, cos jak SETI@Home, ale with a twist ;)

  • 0

    12.  2008-05-13 23:37:01

    @jarekt: ja sie zgadzam z Chromem, dla mnie ten news jest zredagowany niejednoznacznie. jesli jest tak jak piszecie to to urzadzenie nie powinno sie nazywac unlocker tylko na przyklad hard formatter. ad. urzadzenie "nie pomoze w odzyskaniu danych" - imo dane sie odzyskuje z reguly po tym jak zostaly skasowane.

  • 0

    13.  2008-05-13 23:57:16

    #12: jesli juz, to nie hard format, tylko low level format ;) A po takim to nie ma juz co zbierac :)

  • 0

    14. ~  2008-05-14 00:55:55  host: inet20908ng-0.eranet.pl

    11, 13 - format nie wystarczy na zablokowana karte.

  • 0

    15. ~mimi  2008-05-14 08:53:28  host: 193.120.116.177

    planet, gdyby to bylo takie proste to by tego nie wprowadzali! Zaloz haslo na karte w nokii i potem sformatuj w czytniku. Gdybys to robil wczesniej to mialbys obeznanie ze to zazwyczaj niewykonalne! A low level format to ty lepiej sie nie czepiaj bo sie osmieszysz poraz kolejny. Dzieki.

  • 0

    16. ~  2008-11-15 18:46:46  host: hkb130.internetdsl.tpnet.pl

    jak czyta sd to wkladasz m2 do adaptera i przeczyta

  • 0

    17. ~ktosik  2008-11-21 14:41:15  host: silikony.nsn.pl

    Ja tam się nie znam, ale jak to urządzonko tylko odblokowuje kartę, ale z utratą danych, to bardziej opłaca się kupić nową kartę, nie? Tak na chłopski rozum...

  • 0

    18. ~szym  2009-06-28 09:21:25  host: 190.01.el2.ftnet.pl

    nie sformatujesz karty zabezpieczonej hasłem bo nie wykrywa jej czytnik myślę ze dobre urządzenie przydatne na pewno salonach naprawy telefonów

  • 0

    19. ~  2009-08-16 09:42:16  host: aebk79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdzie można kopić do urządzenie

  • 0

    20. ~szakalaka  2010-04-18 19:10:42  host: apn-77-112-31-57.dynamic.gprs.plus.pl

    na allegro?

  • 0

    21. ~tala .  2010-05-28 16:38:01  host: bwm149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wcale nie opłaca się bardziej kupić nową karte bo pytałam sie w salonie z komórkami i gościu powiedział , ze 10 zł kosztuje usunięcie hasła . mimo wszystkoo chciała bym spróbować sama i nie ponieśc zadnych kosztów . Do heetman : gdy wkłamam karte to komputera to nie mam jak jej zresetować . .

  • 0

    22. ~mariam  2010-10-23 20:50:27  host: nat9.intan.pl

    szym najpierw pomysl ... mozesz po prostu zczytac karte przez telefon podpiety do kompa...

  • 0

    23. ~ja  2010-12-14 15:08:40  host: 77-252-50-157.ip.netia.com.pl

    kurde nie chce mi się tego wszystkiego czytać. Może ktoś do mnie na gadu napisać:4745021 jak złamać hasło do karty micro sd? Po wgraniu aktualizacji oprogramowania zaczęło mi hasło wołać. PLZ HELP !!!

  • 0

    24. ~dziekan_tek  2011-10-12 01:42:03  host: aasa89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wystarczy jakiś wysoki Symbian i problem z głowy. Uratowałem tak kartę 4GB w E52. Oczywiście, jak już ktoś wspomniał - to jest low level format i odzyskiwaniu danych można zapomnieć... :-)

Dodaj swoją opinię