Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Palm Pre - pierwsze dni sprzedaży i pierwsze problemy

Palm Pre - pierwsze dni sprzedaży i pierwsze problemy

Q! 9 Czerwca 2009 10:25

0 0

Palm Pre, najpoważniejszy konkurent nowego iPhone'a, wszedł do sprzedaży w miniony weekend. Jednak bardziej uważni jego właściciele już zauważyli pierwsze niedociągnięcia urządzenia i to zarówno programowe, jak i sprzętowe.

palm pre palm pre palm pre palm pre

W minioną sobotę, 6. czerwca, na rynku pojawił się najbardziej oczekiwany rywal telefonu iPhone - Palm Pre. I chociaż od tej chwili minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, to pierwsi użytkownicy tego smartfonu już zaczynają zgłaszać problemy ze swoim nowym urządzeniem. Najpoważniejszymi z nich wydają się być zastrzeżenia co do jakości wyświetlacza - w niektórych egzemplarzach zauważono, że nie tylko jest on krzywo zamocowany, ale również posiada na swojej powierzchni drobne plamki oraz smugi.




Kolejne wątpliwości budzi obecna w systemie przeglądarka internetowa, która nie obsługuje znaków nie znajdujących się na klawiaturze. Ich użycie może spowodować wyłączenie się urządzenia, a jedyną możliwością jego ponownego uruchomienia będzie wyciągnięcie i ponowne włożenie baterii. Jednak w przeciwieństwie do problemów z ekranem, tę niedogodność w prosty sposób będzie można wyeliminować za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Tymczasem już w godzinę po premierze najnowszego Palma, w sieci można było znaleźć pierwsze recenzje urządzenia oraz szacunki dotyczące kosztu podzespołów użytych do jego produkcji. Zanim Pre pojawił się na rynku, firma analityczna iSuppli oszacowała ich wartość na około 138 dolarów. Jest to znacznie mniej niż wycena dokonana przez serwis Rapid Repair, zajmujący się serwisowaniem elektroniki użytkowej. Według ich ekspertów, koszt wyprodukowania Palma Pre to około 170 dolarów.

Palm Pre to najbardziej wyczekiwana, obok trzeciej wersji iPhone'a, premiera bieżącego roku. Typowany na najgroźniejszego rywala telefonów z logiem nadgryzionego jabłka, Pre, posiada znacznie więcej możliwości, niż jego konkurent. Najważniejszą z nich jest całkowicie nowy, wielozadaniowy system operacyjny webOS wyposażony w interfejs użytkownika, którego obsługa ma być możliwa bez konieczności sięgania po rysik. Więcej o najnowszym produkcie firmy Palm pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~dgdf  2009-06-09 10:47:12  host: w3cache.tktelekom.pl

    I ... po iphone killerze... cud..iphona Slabiutki technicznie, marny, nie fukncjonalny ten iphone, a jakos wszyscy chca go podrobic i nikomu sie nie udaje dziwne co ?

  • 0

    2.  2009-06-09 10:50:45

    co za error...

  • 0

    3. ~fdgdfg  2009-06-09 10:51:55  host: w3cache.tktelekom.pl

    Wieksze mozliwosci "pre" ciekawe gdzie .... autor nastepny z sekty "dokopmy iphonowi"

  • 0

    4.  2009-06-09 10:53:02

    No i raczej nie bardzo się Pre udał...choć cel był szczytny...

  • 0

    5. ~Robert  2009-06-09 10:59:23  host: c49-48.icpnet.pl

    @fdgdfg - chociażby tu - spróbuj w iphonie zostawić działającą aplikację w tle - w pre możesz otworzyć kilkanaście aplikacji, które będą działały w tle, zresztą tak samo jak w WindowsMobile, gdzie możesz słuchać muzyki w windows media, mieć otwarte google maps z włączonym gps-em i edytować dokumenty w wordzie, wszystko na raz. To "większa" możliwość pierwsza z brzegu, która dyskwalifikuje iphona jako narzędzie do codziennej pracy, ale jako gadżet dla gimnazjalisty, jest całkiem zjadliwy.

  • 0

    6. ~  2009-06-09 11:18:50  host: abxl251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Robert a ja juz mowilem na temat gadzeciarstwa i w tym momencie bledem jest mowienie ze gimnazialista z takim sobie pochodzi. Bardziej leca na to ludzie w wieku 40-50 lat gdzie gadzety sa codziennoscia dla nich i robia z tego sobie nawet wyscig szczurow. Gimnazjalista nie ma takiej kasy by sie w to zaopatrzyc a nawet najbardziej dziani starzy beda 10x krazyc obok lady jak beda mieli im zapuscic abonament za 150zl bo nie wspomne juz o kupnie na wolnym rynku.

  • 0

    7. ~ciapus  2009-06-09 11:39:22  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a ile on kosztuje 600-800 jak wart ok.200$???

  • 0

    8. ~Marex  2009-06-09 11:44:17  host: dur87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Iphonie aplikacje mogą pracować w tle !

  • 0

    9.  2009-06-09 11:45:17

    Bez umowy Palm Pre będzie sprzedawany w cenie 1752PLN, czyli 549USD. Jest to bardzo atrakcyjna cena jeśli porównamy ją z urządzeniami HTC. Jeśli cena w Polsce nie zostanie zmieniona, firma HTC będzie miała poważną konkurencję.

  • 0

    10. ~ciapus  2009-06-09 11:47:53  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    9 +40% marży +22% vat +2345% cła :D

  • 0

    11. ~robertnik  2009-06-09 12:24:26  host: 213-238-122-224.adsl.inetia.pl

    @Marex a w którym to iPhonie mogą pracować w tle? :D Aplikacja są zrzucane, działać może wyłącznie jedna. Prosty test. Odpal gadulca i zacznij pisać smsa. W tym samym czasie pisz na tego gadulca. Działa? nie odpowiadaj ;P

  • 0

    12. ~G,M  2009-06-09 12:43:51  host: 217.116.100.231

    ad 8. W Iphonie zawsze pracuje tylko JEDNA aplikacja (mowa o aplikacjach użytkownika-a nie systemie). Nie ma możliwości uruchomienia innych w tle.

  • 0

    13. ~  2009-06-09 13:04:53  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    Robili go prez pół wieku i jeszcze nie zrobili.

  • 0

    14.  2009-06-09 13:39:05

    @11 @12 wystarczy zinstalować backgrounder i aplikacje chodzą w tle

  • 0

    15. ~robertnik  2009-06-09 14:10:47  host: 213-238-122-224.adsl.inetia.pl

    @quzo czy "Backrouder" to firmware iPhona? jeśli tak to zwracam honor, jeśli nie to iPhone obsługuje wyłącznie jedną aplikację jednocześnie która nazywa się "backgrounder", a ta dopiero umożliwia pracę wielu aplikacji. To tak jak bym napisał że WM ma nawigacje GPS.

  • 0

    16. ~  2009-06-09 18:10:30  host: nat-tor3.aster.pl

    @15 Ale po JB Iphone będzie lepszy od innych telefonów, a kto po jego zakupie nie robi JB? @6 Powiem ci ,że się mylisz odnośnie gimnazjalisty.

  • 0

    17. ~Dario  2009-06-10 08:38:34  host: public50221.xdsl.centertel.pl

    Nie lubię pisać ani myśleć o iPhonie. Miałem to dziadostwo i wróciłem szybko na E71 i HTC Touch HD :) Niektórzy piszą że iPhone nie dla młodzieży bo drogi? hehe gdzie wy żyjecie? Ja sam z mego otoczenia znam "tylko" 3 osoby w wieku poniżej 18 lat, które mają iPhone, żal mi ludzi którzy się tym muszą posługiwać i jeszcze się buntują jak im ktoś złe zdanie o tym klocku powie :P

  • 0

    18.  2009-06-12 02:14:00

    @17 a mi żal ludzi którzy muszą się posługiwać nokią albo rysikiem z htc

  • 0

    19. ~Dandy  2009-11-12 16:18:53  host: aus116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wczoraj dotarł do mnie Mój Palm Pre z Angli. Posiadam również iphone 3GS. Mogę powiedzieć, że 3GS to tylko zabaweczka przy pre. Jakoś ja nie mam żadnych problemów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-150-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...


Lucas37 | 2017-10-17 00:44:21

Czyli już bez Porsche Design? :(

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet